Kachle Kachle komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Spíše zklamání. Černobílé postavy (kladné jsou bez poskvrny), ne moc čtivě napsáno, poslední třetinu už jsem jen prolétla k velmi očekávanému konci. Pohádka, no. Už po několikáté jsem se nechala nalákat vysokým hodnocením na DK a byla zklamaná :(

24.10.2023 3 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

To byl krok vedle. Nechala jsem se zlákat dobrým hodnocením na DK a pěknou obálkou. Mimo můj žánr, červená knihovna psaná jednoduchou češtinou.

03.10.2021 2 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Kniha se četla dobře, ale byla dost předvídatelná, hlavní zápletka se dala odhadnout již při výčtu obyvatel domu. Konec takový, jaký je u takových knížek obvyklý.

21.03.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

No, dle komentářů jsem asi byla moc natěšená. Do čtení jsem se občas musela nutit, děj je trochu rozvleklý. Místy až červená knihovna.

14.03.2021 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Za mě docela zklamání, předvídatelné, opakující se náměty.

11.08.2020 3 z 5

Soudce a jeho kat / Malér Soudce a jeho kat / Malér Friedrich Dürrenmatt

První, známější novela Soudce a jeho kat mi jen potvrdila, že detektivky nejsou pro mne, a to ani ty od "velkých" spisovatelů. Vraha jsem odhadla celkem brzy (možná to byl záměr) a okolnosti a motivace mě nijak neohromily. Druhá novela Malér se mi líbila mnohem víc, přečteno na jeden zátah, za druhou část 4 *.

17.05.2020 4 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Knihu jsem si vybrala do výzvy jako knihu o mém vysněném povolání a po přečtení jsem ráda, že psychoterapeuta nedělám, v knize nebyl jediný sympatický představitel tohoto povolání, spíš namyšlení chlápci zahledění do sebe, psychoterapie na mě působila spíš jako trochu šarlatánství :). Nicméně příběh mne bavil, čtvrtou hvězdičku dávám za poslední třetinu knihy a konec.

04.04.2020 4 z 5

Avlež Kífla Avlež Kífla Roald Dahl

Roztomilé :)

16.01.2020 4 z 5

Říjnová země Říjnová země Ray Bradbury (p)

Většinu povídek, které se mi líbily, jsem už znala a ze zbylých mě zaujala menšina. Trochu zklamání, těšila jsem se ...

27.12.2019 3 z 5

Zpočátku se mi líbila - četlo se lehce, ale postupně mě kniha přestávala bavit...ke konci jsem se již do čtení nutila. Zajímavý nápad, ale postupně už toho mystična na mě bylo moc.

23.12.2018 3 z 5

Léto s Afroditou Léto s Afroditou Kim Green

No dle komentářů jsem myslela, že to bude hrůza. Donesla jsem si naslepo z knihovny a nakonec přečetla celkem s chutí. Lehké čtení, několik klišé a přeslazený konec, ale celkem mě to bavilo :)

30.03.2018 3 z 5

Muž, který si pletl manželku s kloboukem Muž, který si pletl manželku s kloboukem Oliver Sacks

Moc zajímavé příběhy podané čtivou formou - jsem laik a neměla jsem problém. Doporučuji každému, koho zajímá fungování lidského mozku a lidská duše.

19.03.2018 5 z 5

Koho sežere vlk? Koho sežere vlk? Ester Stará

Četla jsem s dětmi, při "špatné" verzi pohádky propadaly záchvatům smíchu, takže spokojenost. :)

12.02.2018 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

První jsem četla volné pokračování, to se mi líbilo malinko líp, ale spokojenost. Dost depresivní teda, ale pěkně se čte.

21.01.2018 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

No, dočetla jsem z donucení, moc se mi nelíbilo. Příliš vulgární, děj mě nezaujal ani hlavní hrdina. No, párkrát jsem se zasmála, no.

26.03.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Bavilo mě to narozdíl od jiných už od začátku, i když druhá polovina byla akčnější.

28.02.2017 5 z 5