Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Láska.

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Zapomeňte na film, protože tohle je sonda do indické společnosti a ne žádná love story. A příbeh, příbeh je to silný.

Lepší než celý Stmívání.

10.11.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle by si jednou za život měl přečíst každý.

10.11.2019 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

enhle díl mě docela překvapil. Bála jsem se, že by kvalita knihy mohla jít dolů s přibývajícími díly, ale nestalo se tomu tak. Dokonce se mi líbil víc než první, i když jsem se musela smířit s nepříjemnými skutečnostmi. Jediné, co mi vadilo bylo to, že se mi zdálo, že se vše moc rychle a najednou vyřešilo. Nakonec ale stejně dávám plný počet hvězdiček. Původně jsem sice měla v úmyslu dát jen 4 a půl hvězdičky, ale musím připočítat českou obálku, která je stejná jako originální a několik úžasných scén.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Na poli dystopií je to klasika. Je to akční, je to napívané, je to krvavé, smysluplné... Dejte tomu šanci.

10.11.2019 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Kniha sice nepatří mezi ty nejoriginálnější, ale určitě stojí za přečtení. Linie příběhu je zajímavá, i když ne tolik jako styl psaní. Vše je napsané plynule bez nějakých zbytečností, i když by se určitě našla nějaká část, kterou bych klidně zkrátila - já to ale nenapsala, tudíž do toho nemůžu kecat. Jestli nakonec bude pokračování - a já strašně moc doufám, že ano - určitě si ho koupím a s radostí přečtu. Je opravdu škoda, že není víc českých autorů, kteří by psali na takové téma a když k tomu ještě přičteme věk autorky...

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Hodnocení
U tohoto dílu jsem se nejvíc bála toho, že nebude na takové úrovni jako ten předchozí. Naštěstí, mé obavy byly stejně zbytečné, jako když jsem se bála, že se mi nebude líbit Aréna smrti. Druhý díl byl určitě lepší než ten první, i když se mi ze začátku moc nezdál, napínavější a dokonce i krutější. Velikým plusem je, že úvod do příběhu a to, co se dělo v předchozím díle, bylo shrnuto pouze do několika stran a navíc zapadlo do děje.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tahle strhující série by žádnému čtenáři neměla uniknout, protože je to úžasné čtení. Lidem se slabší povahou, nebo některým rodičům, by to ale mohlo občas působit potíže. Jestli mezi takové lidi nepatříte, určitě neváhejte a běžte do nejbližšího knihkupectví nebo knihovny a pusťte se do čtení.

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Steampunkový příběh z období první světové války s nádhernými ilustracemi, příjemnými postavami a napínavým dějem. Spíš pro mladší YA, ale já to miluju i hodně let po cílovce.

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Předvídatelné, ale skvěle napsané.

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Tím, že tam bylo opravdu pár momentů, které mi vyrazily dech bych to přirovnala k takovému lepšímu průměru. Na druhou stranu, scény které měly vyděsit mě neděsily, napínavé mě nechávaly úplně klidnou a ty romantické... ono mi ani moc nepřišlo, že by jich tam bylo nějak hodně, i když to měla být hororová romance.

10.11.2019 3 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Stmívání meets Upíří deníky.

10.11.2019 2 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Příběh o děsivém vězení, které funguje jako autonomní organismus je mega originální a dobře zpracovaný. Za začátku trochu chaos a čtenář si musí zvyknout na styl psaní, ale za mě velký dobrý.

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Tahle kniha je hrozne aktuální. Příběh o hře, která zasahuje do soukromých životů hráčů, plnění questů... Tohle si přečtěte, bylo to výborný.

Behemót Behemót Scott Westerfeld

Westerfeld je bůh!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Čekala jsem o mnoh víc, pro mě nuda.

10.11.2019 2 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Vzpoura je zklamáním pro hodně čtenářů. Je to už řečenou absencí Rena, změněním charakterů postav a kvůli dějové linii. Přesto jsem ochotná dát knize hodnocení v podobě čtyř hvězdiček, protože to bylo psané velice čtivě a strašně mě fascinoval svět Hledačů. V některých ohledech bych byla i ochotná říct, že se mi tento díl líbil víc než první, ale na druhou stranu tam bylo až moc věcí, které se mi šly proti srsti. Proto tedy zůstávám u čtyřhvězdičkového hodnocení.

10.11.2019 4 z 5

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Pro čtenáře do 15 let naprosto top, jenom škoda, že po druhém díle se přestalo vydávat.

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Jak která povídka