kacenka72 kacenka72 komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Číst tuto knihu jako první po rodičovské dovolené byl odvážný čin. Skvělý ponor do hlubin lidských duší. Nejvíce mě zasáhla ta první povídka, ale i zbývající byly pozoruhodné - jak po jazykové, tak po obsahové stránce.

22.08.2022 5 z 5

To pravé jídlo při těhotenské cukrovce, Účinná alternativa ke konvenčním výživovým doporučením To pravé jídlo při těhotenské cukrovce, Účinná alternativa ke konvenčním výživovým doporučením Lily Nichols

Pokud vám v dia poradně dají jen info ve stylu “omezte cukr a sladké”, tak tato knížka vám osvětlí, co, proč a jak dělat v rámci zvládání těhotenské cukrovky. Pro mě super doplnění k webu tehotenskacukrovka.cz

24.01.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Je to jako vždy čtivé, s dobrou zápletkou a napětím. Podle mě v dnešní post-faktické době, autorka krásně předvedla, jak lze slovy manipulovat tak, že nakonec skutečně nevíte, co je pravda a co ne...

03.10.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka píše čtivě, to se musí nechat. Příběh má své napětí. Ale k postavám vás nepustí, nedovolí vám k nim proniknout. Asi za to může ten “informativní” styl psaní - ač to tak vypadá, příběh není psán z pohledu hrdinů. A ten konec sice chápu, ale tam to teprve začalo být zajímavé. Třeba nám autorka dopřeje pokračování.

21.08.2020 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Dobrá detektivka. Vtáhl mě do děje až s příchodem HH. Autor pokračuje ve svém stylu, má propracované postavy a dokáže udržet napětí - ač už vím, že když si něco myslím o ději, nebude to pravda a jen jsem autorovi zase sedla na lep. I tak to funguje.

07.06.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Strhujícím a mrazivě skutečný emocionální thriller to rozhodně není - spíš rodinné drama, kde se kloubí více témat dohromady. Naštěstí se příběh autorce povedl vystavit tak, že působil celkem věrohodně. Čte se rychle a vykreslení postav se povedlo. 3+

06.05.2020 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jednoduché, čtivé, s humorem. Vývoj charakterů nikterak výrazný. Jáchymova část mi přišla trochu hlubší - nebo mi byl bližší jeho pohled na svět. Dobrá oddechovka.

28.04.2020 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Tomu, kdo vymýšlel název a vybíral obálku, bych rozhodně dala vyhazov. Neodpovídá to obsahu ani za mák. Jinak klasická oddechovka do karantény... postavy celkem sympatické, zápletka OK, slovník bych upravila, ale možná je to překladem - mimořádně jsem tuto četla v češtině.

26.03.2020 3 z 5

Kroniky pozůstalých (box) Kroniky pozůstalých (box) Mary E. Pearson

Celou trilogii jsem přečetla za tři dny - fantasy příběh o lásce, zradě a povinnostech. Autorka dokáže člověka vtáhnout do děje a velmi umně vykreslit svět postav. Děj ale zůstává trochu tuctový a bez překvapení. Dokonce bych ocenila, kdyby to skončilo o kapitolu dříve a nenastal sladký happyend. 3,5*

24.03.2020 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klasický Brown - rychle se čte, dokáže udržet pozornost. Ačkoli jsem odhalila vraha cca v půlce knížky, líbilo se mi zamyšlení na závěr - etika obecně bude podle mě čím dal tím větší společenské téma.

14.03.2020 3 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Dobrá oddechovka na dobu virózy, čte se rychle, ale nějak mi většina příběhu přišla neuvěřitelná... včetně závěru.

26.02.2020 2 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Stejně dobrá jako jeho předchozí knihy. Reportážní styl psaní kombinuje se zamyšlením nad důležitými věcmi. A dozvěděla jsem se návod na jednání s chirurgy :-)

15.02.2020 5 z 5

No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality? No Future: Vezeme děti na parním stroji do virtuální reality? Bob Kartous (p)

Obsahově super - nosné myšlenky s vykreslením dopadů na společnost. Forma spíše vědecká, než populárně naučná. Vzpomněli jsem si na doc. Jeníčka, který v každé větě použil vždy minimálně dvě cizí slova.
Bohužel zrovna rodiče, kteří by ten obsah potřebovali slyšet, si tuto formu rozhodně nepřečtou - což je škoda.
Boba příště radši zase v mluvené podobě...

29.01.2020 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen nezklamala, kniha se čte sama. Prolínání dvou časových rovin přidal knize na dramatičnosti.
Nelehké téma dobře zpracované - hlavně ten vhled do pocitů bezmocnosti. Prostě některé věci, ač moc chceme, se nestanou.
Jen až moc dokonalý a chápavý Graham mi občas přišel nereálný...

23.01.2020 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

První část skvělá - autor mi dokázal mistrně vylíčit atmosféru v Praze po Tom. Tuto část hodnotím jako velmi zdařilou. Zbytek slabý průměr - čekala jsem, jestli se úroveň zase zvedne, ale nestalo se tak. Neoslovilo mě ani zatažení komunistické strany do děje, ani Katčina dějová linie.

30.12.2019 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Výborně postavený příběh s překvapivým závěrem. Na mezihry se sloními příběhy jsem si do půlky knihy zvykala.

03.12.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Čtivě psaný příběh o rodině, kde jedno z dětí trpí depresí. Tentokrát mi ale přišel méně uvěřitelný než u ostatních knížek od Colleen. Možná to bylo až moc překombinované a některá témata stála za více prostoru.

03.11.2019 3 z 5

Hodně smíchu a pár slz Hodně smíchu a pár slz Blanche Caffière

Blanche není spisovatelka - je to souhrn vzpomínek na Betty, tak jak by ho asi napsal každý z nás o blízkém kamarádovi. Ale pár zajímavých postřehů o US kultuře té doby nebo o nelehkém osudu spisovatelky si odneseme.

23.08.2019 3 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Silná kniha, nelehká jak tématem, tak po literární stránce. Ale dostane se pod kůži. Ač mám vystudované mezinárodní vztahy o krutě (až nelidsky) potlačeném jihokorejském povstání jsem se dozvěděla až z knihy. Ve vyprávění se prolíná několik dějových linek, střídá se minulost a přítomnost, i forma. Autorka sama v epilogu dává knize hodně osobní ráz. Nelehké čtení, ale stojí za to.

03.05.2019 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Mělo by být povinnou četbou na základních a středních školách pro podporu schopnosti kritického myšlení. Hans Rosling byl skvělý statistik a jeho schopnost vizualizovat data mě dodnes uchvacuje. Jen na úvodním grafu v knize jsem strávila přes 15 minut a pak ještě diskuse doma.
Kniha je čtivá, se spoustou příkladů a zároveň upřímná - sám Rosling přiznává, že občas těm negativním instinktům podléhá, ač o nich přednáší. Určitě je to kniha, ke které se budu vracet

27.04.2019 5 z 5