Káča2015 Káča2015 komentáře u knih

Praha Karla IV. Praha Karla IV. Jan Royt

Nechápu, proč ta brožovaná vazba. Téma knihy a styl pana Royta mě nepřestanou bavit a známá fakta si kdykoliv ráda oživím. Za mě plný počet hvězdiček.

30.12.2016 5 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Vrátila jsem se ze dvou půlnočních mší a hned se začetla do knížky, kterou jsem našla pod stromečkem. Exotů typu Heryán by bylo potřeba v každém kostele alespoň deset a hned by mi bylo veseleji.

30.12.2016 5 z 5

Krajinami umění Krajinami umění Jan Royt

Setkání s uměním a inteligencí... pro mě nádherné.

30.11.2016 5 z 5

O pokladu v srdci Evropy O pokladu v srdci Evropy Zdeněk Neubauer

Nádherná kniha, dostala jsem ji k Vánocům a přečetla snad již třikrát.

30.11.2016 5 z 5

Na plechárně / Sladký čtvrtek Na plechárně / Sladký čtvrtek John Steinbeck

Za mě jedna z nejoblíbenějších knih.

15.11.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Úžasné!

31.10.2016 5 z 5

Soumrak bílého muže Soumrak bílého muže Benjamin Kuras

Jednoduše formulované myšlenky o složitých věcech. Chvílemi jsem si chtěla zacpat uši - pravdy o nás na mě z knihy promlouvaly a nebylo úniku. Doporučila bych především středoškolákům.

29.09.2016 5 z 5

Supermarket sovětských hrdinů Supermarket sovětských hrdinů Jáchym Topol

Přečteno jedním dechem a po dočtení mi obrazy ještě dlouho rezonovaly v hlavě. Za mě 100 %.

29.09.2016 5 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Nulté číslo mě nezaujalo. Možná proto, že postavy byly typologicky takové, jaké nemám ráda ani v reálném životě. Nebaví mě s nimi být a to ani v knize. Celkem nudná knížka na jeden večer.

29.09.2016

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Můj táta ji předal mně, já ji předala dcerám a doufám, že tím to ještě nekončí. Jedna z jasných srdcovek mého života :)

08.08.2016 5 z 5

Lélia neboli Život George Sandové Lélia neboli Život George Sandové André Maurois

Četla jsem minimálně pětkrát. Biografie, která je (podle mě) lepší než dílo autorky samé.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Netušila jsem, co mě čeká. Osud české lékařky - kdyby to nebyla biografie, ale román, řekla bych, že to autor trochu překombinoval. Život píše zápletky, které bychom si netroufali ani vymyslet.

Marie Bartonová Marie Bartonová Elizabeth Gaskell

Úžasná kniha pro čtenáře, kteří mají rádi tuto tématiku a období.

Ortodoxie Ortodoxie Gilbert Keith Chesterton

Včera koupeno, hltáme jedním dechem...

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přála bych si, aby mi znovu bylo patnáct a znovu jsem četla příběh pilota, prince, růže, beránka a lišky.

Měl jsem štěstí na lidi Měl jsem štěstí na lidi Josef Beránek

Pro mě hodně důležitá kniha. Pan Vacek se nebojí nepříjemných témat, otázek, které poctivě hledajícího člověka nutně potkají a ne vždy na ně v "oficiálním proudu" najde uspokojivou odpověď.

Tajemné víno Tajemné víno Dinah Lampitt

Prima oddechovka k vodě.

Vraní ulice Vraní ulice Iain Banks

Prvních sto stran jsem se dost nudila, navzdory svému zvyku jsem vytrvala do konce a nelitovala jsem. Nakonec jsem byla vtažena, lapena a pohlcena. Jednu hvězdičku ubírám za zbytečně zmatený začátek.

07.08.2016 4 z 5

Hra o manželství Hra o manželství Jeffrey Eugenides

Prvních asi padesát stránek jsem se hodně smála. Bylo to, jako číst si o sobě samé :) Určitě si přečtu znovu s poznámkovým bločkem v ruce...