Káča2015 Káča2015 komentáře u knih

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Odkládám... Po Irvingovi jsem sáhla jako po jistotě, ale prostě se nemůžu do knihy dostat. Jsem asi na str. 100 a neustále se mele dokola to samý, necítím žádný posun ať v ději nebo vývoji postav. Třeba někdy příště.

23.04.2020 1 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

O hvězdičku méně za rozjezd...

20.04.2020 4 z 5

Lobotomík Lobotomík Pavel Bušta

Surreálné, ale milé...

16.01.2020 5 z 5

Včera jsem začala číst, jsem v půlce. Smála jsem se tak, že jsem potom nemohla usnout dlouho za půlnoc. I kdyby mě Lucčiny opakující se návaly pláče a euforie přestaly bavit, už za ten jeden super strávený večer jí patří plný počet hvězd.
Pozn. Chápu, že její styl projevu může být někomu nesympatický, ale já bych s ní na kafe rozhodně šla :)

22.10.2019 5 z 5

Ministerstvo nejvyššího štěstí Ministerstvo nejvyššího štěstí Arundhati Roy

Bohužel za mě veliké zklamání. Bůh maličkostí se stal jedním z mých nejsilnějších čtenářských zážitků, pokračování jsem nedočetla.

12.08.2019 1 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Svižné čtení, jednoduchý svět sympatických rytířů. Jenom mě trochu dráždí to neustálé opakování kdo je kdo. Informaci, že Máří si musela vzít uslintaného dědka, jsem četla tolikrát, že mám podezření, že si autor myslí, že čtenář trpí alzheimerem. :) Ale to je jediná výtka, jinak mě série opravdu baví.

20.06.2019 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Skvělá kniha, zhltla ji celá moje rodina :)

15.02.2019 5 z 5

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Skvělý, děkuji.

28.08.2018 5 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Bingo! Takových románů bych nutně potřebovala deset za rok.

10.07.2018 5 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Čekala jsem víc. Dočetla jsem s přemáháním. Postavy - hlavní problém, kdybych to četla podruhý, udělám si poznámky, kdo je kdo. Protože jednotlivé kapitoly jsou brány z pohledu postav, ale nestřídají se nijak dynamicky, hlavně ze začátku jsem naprosto ztrácela orientaci, kdo to vlastně mluví a jakou má v příběhu roli.

10.07.2018 3 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Dokonalé!

05.06.2018 5 z 5

Oneiron Oneiron Laura Lindstedt

Poutavé. Pravděpodobně je to jinak, ale oceňuji autorčin pokus o promyšlené ztvárnění našich posledních okamžiků.

17.05.2018 5 z 5

Literatura faktu... no nevím. Je to pelmel. Po celou dobu čtení jsem si říkala, pro koho je ta kniha vlastně určená. Pro zkratkovitost a šablonkovitost nemám odvahu předložit potomkům. Ten, kdo se zajímá víc, zase bude číst známé věci. Naštěstí vtipně a originálně podané. Ale vracet se k ní nebudu.

15.05.2018

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Tak tedy..... říká se veselá mysl půl zdraví, smích léčí, no znáte to. Já jsem při čtení knihy málem přišla o život. Smála jsem se tak, že to zcela jistě bylo zdraví škodlivé. Naprosto vysílená a rozbolavělá, napomínaná manželem, ať se proboha uklidním.
To tedy byl zážitek. A přitom taková blbost, knížka plná statusů :)

05.04.2018 5 z 5

Sága rodu Rotwengelů Sága rodu Rotwengelů Gudrun Pausewang (p)

Krásný příběh z vedlejší vesnice.

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Čipera a Jem se stávají mými nejoblíbenějšími hrdiny.

13.03.2018 5 z 5

No, jako bývalá učitelka ji naprosto obdivuji. Skvělé a uvěřitelné.

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Další z knih, která mě nutí do představy, že beru hlavní hrdiny do náruče a konejším je. Zápletky nebyly nijak přemrštěné, dovedu si představit, že hlavní hrdinové žijí mezi námi. Brrr...

13.03.2018 4 z 5