Kaaramelka Kaaramelka komentáře u knih

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Bohužel mne kniha neoslovila jako dvě předchozí, které jsem od autora četla. Ano, něco má do sebe, a když člověk čte i mezi řádky, tak tam odhalí více, ale přesto tato kniha byla pro mě trochu zklamáním. Ilustrovaná je krásně, o tom není sporu, ale děj…

Lunapark Lunapark Stephen King

Kniha Lunapark je příjemná oddechová "Kingovka", která mne nezklamala, a já se jen utvrzuji v tom, že si od tohoto autora chci přečíst další a další knihy.

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Vášnivý hříšník vás zaujme, pohltí a nenechá vás v klidu. Opět mne tyto dvě autorky nezklamaly a já mohu jejich další knihu jen a jen doporučit. Co se týče erotických románů, tak tyto autorky jsou pro mne top.

31.01.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Je to upřímná, místy vtipná kniha. A i když to není přímo můj šálek, kniha se mi líbila. Její neobvyklý formát se četl dobře. Také se mi líbilo doplnění kapitol, například fotografiemi či menším komiksem.

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Je to oddechové čtení, kdy pomalu poznáváte obě postavy. Kdyby někdo vynaložil tak velké úsilí jako Laurent, aby našel mne, majitelku kabelky, také bych ho chtěla poznat. Chtěla bych poznat toho muže, kterému to nebylo jedno, který chtěl vrátit vzpomínky.

Jediná věc, která mi na knize vadila, je, že v knize nikdo neřešil přímou řeč. Žádné uvozovky, žádné odlišení. Někdy tedy ani nebylo jasné, kdo mluví. To mi nesedlo, ale je to jediné mínus, které pro mne kniha má.

31.01.2017 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

I když kniha nepatří mezi nejlepší, které jsem četla, líbila se mi. Doporučuji ji všem, opravdu všem. O tom tématu se musí mluvit a je třeba pomáhat obětem. A pokud to má začít u knihy, tak ať je to tato… se šťastným koncem.

Trojka Trojka Richard Sacher

Není to kniha, která by vás donutila si ji přečíst znovu, není to ani kniha, kterou bych chtěla vlastnit, ale není to ani špatná kniha.

31.01.2017 3 z 5

Filip II. - Španělský král z rodu Habsburků, nejmocnější křesťanský vládce Filip II. - Španělský král z rodu Habsburků, nejmocnější křesťanský vládce Geoffrey Parker

Je psaná srozumitelně, čtivě a nezahlcuje čtenáře příliš informacemi.

Knihu doporučuji všem, kteří se zajímají nejen španělskou či nizozemskou historii, ale celkově, kteří se zajímají o panovníky v Evropě. Filip II. toho dokázal spoustu a myslím si, že jeho jméno by nemělo být zapomenuto. Mělo by být více na něj poukázáno a nebyl to vůbec špatný člověk. Důležité je si uvědomit u jeho chyb, že byl pouze člověk, který byl unavený, zahalen žalem… a i když je obestřen různými tajemstvími, nemusíme hned myslet na to nejhorší. Každý máme přece nějaké to tajemství, ne?

26.12.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha mě nijak neoslovila, nic ve mně nezanechala a po pravdě jsem byla ráda, že jsem ji dočetla. Těšila jsem se na jinou knihu. Nestává se mi často, že bych byla ráda, že se knihy "zbavím", ale u této se mi opravdu ulevilo.

26.12.2016 3 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Kniha je čtivá, je milá a čte se sama. Mě si získala, Juan Salvador si mne hned získal a já hltala každé slovo, každý jejich monolog. Líbilo se mi, jak si ho všichni oblíbili, a jak on si oblíbil všechny. Užíval si pozornost, kterou mu věnovali.

Doporučuji ji všem, kteří si chtějí oddechnout, chtějí si přečíst o neobvyklém přátelství, kteří otevřenou srdce jednomu nezbednému tučňákovi, který si tam najde své místo.

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Čtenáře drží napnutého až do konce, získá si ho a nechá ho i trochu se bát… sice jsem myslela, že se budu bát více, ale to už záleží na čtenáři. Kniha mne nezklamala, naopak mile překvapila, neboť jsem si od knihy nic neslibovala. Doporučuji i těm, kteří teprve s horory začínají nebo si chtějí přečíst něco slabšího.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Příběh knihy je silný a něco ve vás nechá a nejsou to jen smíšené pocity.

U této knihy je dobré číst i mezi řádky, uvidíte toho více a také je dobré si přečíst Poznámku autorky.

26.12.2016 5 z 5

Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy Giuseppe Maiello

Pokud vás vývoj vampyrismu zajímá a nechcete číst pouze o Rumunsku, tak doporučuji tuto knihu, kde najdete přehled. Také jsou zde zmíněni Slované a jejich upíři, jsou tu i zmínění vlkodlaci a jiní "démoni" související s vývojem upírů.

Jak se dělá kniha Jak se dělá kniha Vladimír Pistorius

V knize naleznete grafy, tabulky i obrázky pro lepší upřesnění a představy. I když je to hlavně o technické stránce knih, bavilo mne to. Líbilo se mi nahlédnout na knihy z jiné stránky, přesto bylo pro mě těžké vnímat knihu jako jakýsi druh zboží.

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Vtipná, pravdivá, radící a příjemně působící. Kniha se mi četla sama, líbí se mi proložena citáty a obrázky, je to takové osobnější. Měla jsem dojem, že autor nám, čtenářům jeho knihy, chce opravdu pomoci a odhalil nám svá tajemství.

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Se závěrečným dílem celé série jsem spokojená, protože vím, že Drew dostal rozum. Stal se z něj zodpovědný muž, skvělý otec a manžel. Celou sérii mohu jen a jen doporučit.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od knihy jsem čekala více, možná protože ji tolik propagovali, ale napnutá jsem byla až do konce a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Zvědavost mi nedala a já musela knihu dočíst. Po jejím dočtení jsem si řekla, že nebyla zase tak špatná.

01.03.2016 4 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Na knihu jsem narazila úplně náhodou, ale zaujala mě... a musela jsem ji hned přečíst! Je to úžasná kniha. Do děje jsem se ponořila hned, měla jsem problém knihu odložit... opravdu skvěle napsáno :))

31.01.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Musím říci, že mě kniha tolik nezaujala jako jiné, které jsem od něj četla. Přišlo mi, že kniha je zbytečně dlouhá... děj by se dal zkrátit, navíc je to horor, ale jako horor mi to přišlo až pár stránek ke konci... není to kniha, kterou bych si chtěla přečíst znovu, ale i tak nelituji přečtení :))

25.12.2015 3 z 5

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Hodně zklamaná... přijde mi, že kniha nemá pořádně děj, je o ničem :(

08.12.2015 2 z 5