jvetvicka jvetvicka komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Klišé vedle klišé. Od hlavní hrdinky, která se stane z outsidera špičkovou detektivkou (a navíc je tak trochu asociál), přes postiženou holčičku až po "zvrat" kdy se detektivce vybije mobil a samozřejmě vleze na temné opuštěné místo, kde ji nečeká nic příjemného. Vraha jsem neodhalil, ale i to už tu bylo několikrát :) I přes všechny výtky se kniha četla sama a hned jsem sáhl po dvojce ze série s Kim.

31.01.2019 3 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Poslechnuto jako audiokniha a tak nějak nevím. Pro laika je to totálně nesrozumitelné, pro lidi, co mají přehled ve fyzice tam nic extra objevného není. To, že je někdo vynikající vědec ještě neznamená, že je dobrý autor.

28.01.2019 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Začátek skvělý, imperátor pěkný pošuk, intrika střídá intriku a nikdo si nemůže být jistý životem. Zhruba od polovičky knihy je to ale totálně přeslazené. "Robotka" se totiž zabouchne do imperátora číslo 2 a od té doby je ten děj jak z červené knihovny. Autorka navíc používá snad pět vět pořád dokola, aby vyjádřila tu mega romantiku. Konec to pak zase trochu zlepšuje. Kdyby to bylo méně love story a trochu víc postav, tak to klidně mohlo být jak Hra o trůny :)

28.01.2019 2 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jestli se vám líbí nový seriál Sherlock, kde hlavní hrdina podle maličkostí odhalí kde co, tak přesně tohle dostanete v této knížce. Čte se to jedna báseň, příběh rychle odsýpá a vy jste zvědavý, kdo je vlastně ten vrah. Vytknout se dá snad jen příliš akční závěr.

19.01.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Zase jeden přechválený bestseller. Kniha se nečetla špatně, ale že by to byla nějaká bomba? Půl knihy ve skutečnosti není ani sci-fi, ale jen náhled do čínské kulturní revoluce a rozpitvání osudu mladé vědkyně. Od půlky knihy pak můžeme nahlédnout do hry vytvořené na základě kontaktu s jinou civilizací, což jsou asi nejzajímavější pasáže. Závěr, kdy už máme konečně možnost sledovat i pohnutky mimozemšťanů, je pak jen rychle načrtnut a oproti zdlouhavému úvodu je zbytečně krátký. Snad si jen autor otevíral dvířka pro druhý a třetí díl.

17.01.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Jsem lehce zklamán. Je to YA a tak jsou všechny scény, které by mohly být temné a mrazivé, přizpůsobeny mladšímu čtenáři. Druhá věc, která dost vadí je nesmrtelnost hlavních hrdinů. Autor se sice snaží a má dokonce krásnou možnost se předvést ve finální zkoušce, ale nic. Čte se to sice krásně, ale jeho kniha Bez šance je prostě mnohem lepší.

11.01.2019 3 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Ne, tohle rozhodně není dobrá "kniha." Všechny postavy se chovají, jako ...., je to plné klišé a nelogičností. Jedním slovem brak. Jestli chcete tímhle trápit svoje děti, tak to je raději naučte hrát Dračí doupě. Dostanete víc zábavy a na svých toulkách zažijete lepší příběhy.

21.07.2018 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Co je největší chyba téhle knihy? Že nejsou do češtiny přeložené další díly :) Je to sice YA, ale příběh je hodně dobrý a bavil mě. Možná mohl být víc temnější, protože místa, kde se např. popisovalo rozpojení byla parádní a mrazivá. A i když je v anotaci napsáno, že je to příběh tří dětí, tak těch příběhů a postav je tam mnohem více.

10.07.2018 4 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Kniha, ktera neni pro kazdeho. Mne osobne ale sedla na 100% Tiziva a tajemna atmosfera, skvela hlavni hrdinka a pribeh, nad kterym muzete premyslet. Jestli hledate odpovedi k filmu, tak tady je nedostanete, spis pribude kopa dalsich otazek. Precist si pokracovani je nutnost :)

07.04.2018 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Jeden z nejlepších komiksů, který u nás vychází. Naprosto fantastická kresba a samozřejmě zajímavý hororový příběh. A taky jediný komiks, u kterého jsem se při čtení lekl :)

10.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Neměl jsem zrovna co poslouchat a Dívka ve vlaku mi byla nabídnuta jako bestseller. Původně jsem si myslel, že jde jen o nějaký dívčí román, ale velmi brzy jsem byl překvapen detektivní zápletkou s dost netradiční "vyšetřovatelkou" v hlavní roli. A i když jsem od začátku tušil, kdo za tím vším vězí, tak mě kniha bavila. Dobrý dojem byl navíc umocněn výborným audio zpracováním. Rozhodně doporučuji.

10.01.2016 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Hrozně pokažený závěr a mnohdy nudné popisy historie Solaris. Potencionál velký, všechno hezky rozehrané, ale nevyužité. Škoda.

09.01.2016 3 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Trochu chaotické, ale jako začátek série to ujde.

03.01.2016 3 z 5