JustWomen

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Spousta zápletek, postav, prolínání dějových linií, surové detaily popisu vražd, děj navazující na předchozí díly, za mě super. Promíjím autorovi některé nelogické a nereálné věci, jsem vděčná za vývoj vztahu s Ráchel a citát "nikdo nedokáže opustit toho, s nímž si rozumí v posteli “
Jo Nesbo, strávila jsem v posteli s tvou knihou spoustu času, určitě tě neopustím...

22.05.2019

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Historie našeho kraje, známá jména a místa, horníci, tragédie, lásky, spousta dětí, těžký život, složité osudy. Asi jsem teď zrovna takovou knihu potřebovala, abych si uvědomala, že se pořád máme dobře. Doporučuji přečíst v této zvláštní době.

03.11.2020

RakvářRakvářSharon J. Bolton

Wow, spisovatelka opět nezklamala, nové téma, dvě dějové linie, trochu magie a čarodějnictví, tajemno a neuhodnutelný pachatel. Počátky policistky Florence nezáviděnihodné, ono je těžké být mladá, krásná a nejchytřejší v mužském policejním sboru. Skvělé čtení...

14.01.2020

FajaFajaPetra Stehlíková

Kdo nečetl, neuvěří, že lze něco takového napsat. Do detailů promyšlené fungování fantasy světa, napětí, romantika, zvraty, krásný příběh. Jsem pyšná na úroveň české fantasy. Kdyby tohle někdo zfilmoval ...

04.02.2018

VykrvácetVykrvácetMichael Robotham

Opět skvělý thriller, čtivý, emočně nabitý, postava Josepha originální, kromě násílí a zabíjení i vztahy a vášně, dialogy jako víno. A ten konec, málem mi slza ukápla- tolik pokory.
Lidé, čtěte !!!

20.01.2020

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Návrat do minulosti, miluji tu knihu:
Ochoč si mě, prosím... Jestli chceš přítele, ochoč si mne! Musíš být trpělivý, každý den tě nechám sedět o něco blíž... To, co je podstatné, oči nevidí.
Neuvěřitelně jednoduché, pravdivé, krásné.

14.09.2016

Svět podle GarpaSvět podle GarpaJohn Irving

Moje druhá kniha od Irvinga ... hlavní postavy jsou nesympatické, všichni jsou spisovatelé, prostitutky jsou staré a sex podivný ... začíná se mi to líbit, a to hodně.

17.10.2016

Dusím se ve vlastní šťávěDusím se ve vlastní šťávěBetty MacDonald

Nabíjející pozitivní kniha. S humorem jde všechno líp, četla jsem kdysi dávno a moje problémy byly hned menší a řešitelné. Doporučuji přečíst hlavně maminkám dětí v pubertě.

24.03.2017

SkálaSkálaPeter May

Tak to vyšetřováni vraždy byla jen okrajová záležitost, převažovaly nádherné popisy ostrova Lewis, historie, vztahy, ale bylo to krásné, originální, mělo to zvláštní atmosféru, doporučuji.

27.08.2018

SuchoSuchoJane Harper

Wow, zase jedna skvělá kniha, sucho je z ní cítit až v kostech, úžasně popsaná atmosféra australského městečka Kiewarra, skvělý styl psaní, čtivé, bez zbytečného protahování. Spisovatelko Jane Harper, chci ještě!

24.10.2018

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Skvělá detektivka, líbilo se mi střídání kapitol z pohledu pachatelů a z pohledu detektivního vyšetřování. Eričin soukromý život jde pěkně z kopce, to by mě zajímalo proč ji Bryndza takhle trápí. Jen nechápu, že se v běžném životě všichni policisté oslovovují všemi jmény a tituly...

07.01.2019

Nejsem z leduNejsem z leduA. Frasier (pseudonym)

Skvělá série, nic laciného, za srdce chytající příběh, pokorná postava Jude, skloubení s předešlými díly, vše bez zbytečných vysvětlujících popisů na konci, protože vše vyplynulo přímo z příběhu. Na konci čtenář opět jen udiveně hledí, jaké hrůzy se dají přežít a nezatrpknout. Děkuji Anne Frasier, těším se na další Nejsem ....

13.07.2020

Já jsem smrtJá jsem smrtChris Carter

Hodně drsný thriller, brutální, neskutečné popisy mučení a toho, jak se tím vrah baví, silné emoce vyvolala skutečnost, že ti, kdo měli už tak drsný život trpěli ještě víc a nejvíc přítomnost chlapce. Úžasný konec, nepředvídatelný, přitom nepřekombinovaný, přečteno jedním dechem.

26.12.2016

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníLinda Castillo

Za mě pět hvězd. Výborné čtení, prostředí amišské komunity, postava náčelnice Kate... Jsem si jistá, že od této autorky přečtu všechno. Skvělá práce!!!

29.05.2018

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Naprosto skvělé, konečně zase úžasná kniha, žádná nuda, skvělé postavy, čtivé, logické. Jude Fontaineová a Uriah Asby, ráda jsem vás poznala, doufám, že se nesetkáváme naposled. Doporučuji!!!

07.09.2018

Špatná dceraŠpatná dceraJoy Fielding

Nečekaně se mi to líbilo, pořád jsem uvažovala, která je ta špatná dcetra ... Nebylo to nic originálního, ale zajímavé postavy a rodinné vztahy, konec jsem odhadla trochu dřív, ale je to lepší, než ty překombinované konce některých autorů. Ano, kniha stojí za přečtení.

28.01.2019

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Promyšlený, mírně překombinovaný děj, umění držet napětí a překvapivý konec (za ten ztráta hvězdičky, přišlo mi nevěrohodné kdo vraždu objednal). Určitě je výhodou číst sérii HH od začátku, protože kromě vyšetřování aktuálního případu můžete sledovat vývoj Harryho vztahů, lásek, alkoholismu, zranění a narůstající počet blízkých osob, které umírají. Už teď se bojím, kdo to odnese příště ...

14.05.2019

PoliciePolicieJo Nesbø

Wow, bylo tam všechno, vraždy, napětí, sex, romantika... ani jsem to od HH nečekala. Už si začínám zvykat na Nesbovy hry, kdy si myslíš, že čteš o někom a brečíš a nakonec je to úplně jinak. Možná to nebylo úplně dokonalé. ale pro mě top. U této knihy byla už opravdu výhodou znalost předchozích autorových knih.

06.06.2019

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Napínavé od první kapitoly, akční, drsné, s přesnou dávkou logiky a emocí. Sympatická nesourodá detektivní dvojice řeší zapeklité případy zmizení a vražd, vše je propojeno s minulostí a s figurkami z kaštanů. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah.
Well done.

27.08.2019

Žena mého životaŽena mého životaTim Weaver

Maximálně čtivé, napínavé, dechberoucí, a to od samého počátku. Copak je možné, že opravdu žije manželka Derryn, kterou Raker před osmi lety pohřbil nebo je David psycho nebo si s ním někdo zahrává? Přes pár slabších a nelogických míst, musím uznat, že mě to neskutečně bavilo. Děkuji.

27.10.2019

StrachStrachFranck Thilliez

Šílené, drsné, temné, strhující a přitom to začalo tak jednoduše vyvráceným stromem při vichřici ... a pak tam bylo všechno, vraždy, mučení, obchod s bílým masem, únosy dětí, úchylky, šílenství, korupce, láska a ten příběh s Camille, prostě neuvěřitelné.
Strach mě pohltil, šokoval a děkuji, že to bylo jen v knize.

27.05.2020

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Čtivý příběh, silné téma, zbytek neposuzuji, je na každém, jestli jsou pro něj nejdůležitější historická fakta nebo ne.

24.06.2020

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Přečteno jedním dechem, bylo to úžasné a je mi jen líto, že ještě nevyšel další díl této série s psychologem Cyrusem Havenem. Další skvělá je postava Evie, narušené holky s pohnutým osudem s mimořádnou schopností rozpoznat pravdu a lež. Žádné kecy, žádná prázdná místa, přesně tak složité, aby to bylo zajímavé a nepřekombinované. Jednoznačné postavy, které se nepletou. Byla to absolutní pecka.

Polámané panenkyPolámané panenkyJames Carol

Tak to byla jízda, skvělé, doporučuji, chci další.

24.06.2016

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Tak to bylo skvělé čtení, bála jsem se, že to špatně dopadne a dopadlo to ještě hůř. Bylo to smutné, děsivé a jako bych pořád cítila ten hnilobný zápach...

29.07.2016

Nejskrytější přáníNejskrytější přáníMarybeth Mayhew Whalen

Skvělá kniha, na počátku zmatek v postavách, ale pak to bylo krásné, úžasné postavy, jednoduché a přitom dechberoucí vztahy, ta atmosféra letního koupaliště, naprostá spokojenost.

12.11.2017

ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Tak to bylo odporně dobré čtení, propracovaná zápletka, neustálé napění, zvraty, závěr neočekávaný a vše tak morbidní, že vyvstává dotaz, zda to může napsat normální člověk.

25.02.2018

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Kdo se má dobře a kdo špatně? Každý se má nakonec tak, jak se rozhodl, že se bude mít a Anna se rozhodla, že bude šťastná. Příběh k zamyšlení, doporučuji.

09.03.2018

Bílá tmaBílá tmaZdenka Hamerová

Trochu mrazivá česká detektivka, napětí, tajemno, vztahy, znalost prostředí domova pro seniory, nezklamal ani konec. Ano, takové české autory chceme číst.

08.05.2018

Do posledního dechuDo posledního dechuRobert Bryndza

V kontejneru odhozená těla mučených a zavražděných žen. Problematika sociálních sítí, falešné profily na Facebooku, jak jednoduché je někoho sledovat a zabít.
Líbilo se mi i to, že už v v průběhu příběhu autor prozradí vraha. Snad jen trochu zdlouhavé...

11.06.2018