JustWomen JustWomen komentáře u knih

Dívka na pláži Dívka na pláži Anna Johannsen

Docela dobré čtení, kromě vyšetřování i soukromé příběhy vyšetřovatelů, bavilo mě to. Zpočátku mi kniha připomínala amišskou sérii s Kate Burkholderovou. Ale ten konec byl odfláknutý, najednou se chování Marie úplně změnilo, přišlo mi, že knihu ve spěchu dopsal někdo jiný.

06.08.2023 3 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Dost drsné a napínavé, tři dějové linie nejdřív působily nesmyslně, ale pak do sebe dokonale zapadly. Jen nechápu, proč jim to tak dlouho trvalo, když okno tam bylo pořád. A to vykání pachateli na závěr si mohla překladatelka odpustit. Konec to trochu pokazil, ale stálo to za přečtení.

03.08.2023 4 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Kniha, kterou jako by napsal amatér, který píše o něčem, čemu moc nerozumí. Zápletky nereálné, chování postav a řešení problémů podivné a primitivní detailní popisy krizových situací těžkopádné. A ten konec na stadionu byl už opravdu trapný. Nic pro mě.

02.08.2023 2 z 5

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

Když jsem začala číst, chtěla jsem knihu odložit, ale byla to pecka. Tak nějak mě to zasáhlo a uvěřila jsem tomu, postavy, styl psaní - úžasné. A ten konec, to fakt byla síla. Doporučuji!

31.07.2023 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Originální čtení, ale celé to téma mi nějak nesedlo. A přišlo mi to trochu zdlouhavé a některé zápletky přebytečné. Konec nepředvídatelný, ale to je snadné udělat, když se tam objeví zcela nové postavy.

28.07.2023 3 z 5

Spálený zimou Spálený zimou Pete Zacharias

Ten název je skvělý, zcela vystihuje životní volbu Rookera. Temný thriller, čtivý, postavy originální, jen se to trochu těžce četlo a rozmotávalo. Určitě si přečtu další díly.

24.07.2023 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Jako byla to slaďárna, ale četlo se to dobře, jen ten konec byl už trochu moc červený. Hvězdičku jsem přidala za vikingské období, protože to je moje srdcovka.

18.07.2023 4 z 5

Volání mrtvých Volání mrtvých Rebecca Netley

Duchařiny nemusím a tato byla fakt nudná, děj se pořád dokola opakoval, postavy mě nezaujaly a vše včetně konce bylo předvídatelné.

14.07.2023 2 z 5

Řezník a střízlík Řezník a střízlík Alaina Urquhart

Přečteno jedním dechem, Wren obdivuhodná, vraždy drsné, ale co ten konec? Doufám, že brzy dorazí další díl.

08.07.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Tato kniha fakt síla. Šílený thriller, hrůza a strach, překombinované, nereálné, ale přesto úžasné čtení. Děkuji za ten konec. Musím dočíst předchozí díly.

06.07.2023 5 z 5

Hradba mlčení Hradba mlčení Tracy Buchanan

Špatně se to četlo, ty zápletky s dětmi se mi fakt nelíbily, postavy odporné a Melissa byla snad úplně mimo. Nechápu ten děj, nechápu postup policie a nechápu, že ty lži prošly. Za mě ne.

03.07.2023 2 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Opět super čtení, další díl a zase tak úžasný, Kate a její život, způsob vyšetřování, vztahy, emoce, já prostě nemám slov. Do konce jsem netušila, jak to dopadne. Nemusí vybuchovat budovy a umírat stovky lidí, někdy méně je více.

30.06.2023 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Byla dřina tuto knihu dočíst. Dost suchý děj, spousta postav, vyšetřování bez emocí, žádné vztahy, žádné wow se nekonalo.

26.06.2023 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Asi nejslabší díl dokonalé série, čtivé, ale překombinované. Queen i Liam jsou podivné schizofrenní postavy, obě se mi nelíbily. Moc mě neuspokojil ani ten prodlužovaný konec a laciný úvod pro další díl.

22.06.2023 3 z 5

Pátá kniha Mojžíšova Pátá kniha Mojžíšova Christina Larsson

Tak to byl trochu nezáživný thriller, vyšetřování postupovalo fakt pomalu a popisovaly se samé porady, rozdělování úkolů, počty a kvalita vypité kávy, co Ingrid snědla a v kolik šla spát. A ctily se soboty a neděle, to je volno a musí se odpočívat... Styl psaní mi nesedl.

19.06.2023 2 z 5

Dům pod jasany Dům pod jasany Stuart Neville

Děsivý příběh s tématem domácího násilí a teroru ve stylu: chyť si ženu a můžeš si s ní dělat, co chceš, poslouží ti kdykoliv a jakkoliv budeš chtít. Hnus, ale nejhorší jsou osudy jejich dětí. Vadil mi ten mysteriózní prvek, ale čtivé to bylo.

17.06.2023 3 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Tohle mu sedlo, fakt dobré čtení. Tracy a její sestra a odhalování minulosti. Skvělý konec. Doporučuji.

15.06.2023 5 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Sloan a její superschopnosti. Prostě je to moc, všechno umí, všude byla dvakrát, vše přežije, z nejmenších náznaků vše prokoukne a z milionů možností vybere vždy správnou. Tohle mě moc nebavilo.

14.06.2023 3 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Začátek mě zaujal, zajímavé téma a postavy, ale musím říct, že ten konec se mi vůbec nelíbil. Bylo to neuvěřitelné, podivné a překombinované, co se pachatelů týče. Fakt mi to přišlo jako parodie na thrillery.

12.06.2023 2 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Tak toto jsem neměla číst, je mi zle. Morbidní, odporné, divné. Divná je i Lucie, bude to série, tak další díly už určitě nebudu číst. Čtení pro psychopaty.

03.06.2023 1 z 5