justine justine komentáře u knih

Dej mi! Dej mi! Irina Děněžkinа

Drsné, naivní, citlivě zachycené duševní pochody mladých lidí. Na dvacetiletou studentku kvalitní počin. Doporučuji.

13.06.2023 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Čisté zoufalství provází celý příběh nejen hlavního hrdiny, ale i ostatních, kteří zde mají nějaký "vliv": rodiče, sourozenci, sociálka, církev...všichni zde svými postoji a názory jen přilévají olej do ohně namísto pomoci s řešením nebo alespoň ulehčením situace. Silně emotivní příběh.

23.04.2023 4 z 5

Nejvyšší karta Nejvyšší karta Petra Hůlová

Moje první kniha od P. Hůlové. Popravdě mě trochu vyděsila. Hlavni hrdinka stárnoucí feministka závislá na sexu řešící problém "neviditelných žen" mi byla mírně nesympatická. Na druhou stranu oceňuji témata, která autorka v knize otvírá, jako je znásilnění, střídavá péče, mezigenerační komunikace, apod. Celkově doporučuji a určitě si přečtu její další knížku.

15.04.2023 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Pokud chceme být ve vnímání světa ve kterém žijeme lepší než šimpanzi, měli bychom pracovat s fakty. Zajímavé je také to, jak chybné názory nesouvisí se vzděláním, nb inteligencí. Knihu doporučuji k přečtení!

25.02.2023 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

V knize Giepa Hagoorta Umělecký management pracuje autor s myšlenkou využití Jagových vlastností v managementu v pozitivním stylu. Využívat podobného přístupu k dosažení pozitivních změn v týmu apod. je zajímavé. Od starých mistrů se stále můžeme hodně naučit.

13.02.2023

Léčivé pohádky pro dětskou duši Léčivé pohádky pro dětskou duši Romana Suchá

Krásně napsané příběhy pro děti s nádhernými ilustracemi. Syn si vybral v knihovně sám a myslím, že to byl skvělý výběr. Určitě si přečteme další knížky od autorky!

13.02.2023 5 z 5

Dějepis pro 7. ročník základní školy. Díl 2, 1917-1939 Dějepis pro 7. ročník základní školy. Díl 2, 1917-1939 Miloň Dohnal

Učebnici je možné dnes číst jako názornou ukázku komunistické propagandy.

18.04.2022 1 z 5