justify justify komentáře u knih

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Dnes jsem si knihu koupila, začala číst a bohužel po prvni kapitole odložila. Je to nuda, příběh neni špatný ale me vážně nebaví na x stránkách číst kam dcera hlavní postavy chodila do cukrárny, k zubaři a že si hlavní postava přinesla domu fikus, který nasla u popelnic. Proto knihu odkládáme, naštěstí jsem ji koupila v knižním klubu a stala me jen 89 korun. Tak mě ani výdaj moc nedrží. Ve skutečnosti pro mě kniha nemá hodnotu ani fvaceti korun, za mě je to brak.

08.09.2016

Oko za oko Oko za oko Fern Michaels (p)

Naprosto úžasná kniha. Už dlouho jsem nečetla něco tak napínavého. Mám už objednaný třetí díl.

03.08.2016

Mstitelky Mstitelky Fern Michaels (p)

Ze začátku jsem se nemohla začíst ale teď musím říct, že ten prví díl je dobrý. Čtu ho jedním dechem. Mám doma i druhý díl a nemůžu se dočkat až 10.8. vyjde třetí díl s názvem Pomsta. Už dlouho mě žádná kniha tak nezaujala.

10.07.2016

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Děj je sice zajímavý ale kniha je tak divně napsaná, že se jí nemůžu prokousat, Jsem už na 230 stránce a styl psaní je pro mě tak těžký, že každý den přečtu sotva 5 stran. Sice mě zajímá, jak to dopadne ale obávám se, že právě díky stylu psaní kde mi vadí dlouhé popisy vzpomínek a míst kde se postavy vyskytují, knihu bohužel odložím. Čtu jí už víc jak měsíc a konce se nemohu nějak dobrat. Takže za mě děj dobrý ale styl psaní špatný. Mám půjčenou ještě jednu knihu od autorky a asi kvůli stylu psaní vrátím i druhou knihu do knihovny nepřečtenou. Je to ale škoda, mohl to být velmi zajímavý příběh.

30.03.2016

Deník bulimičky Deník bulimičky Diana Fey

Tuto knihu jsem po několika stránkách odložila. Je to škoda, pokud by byla napsána jiným stylem, myslím, že by to mohlo být hodně čtivé. Příběh nebyl špatný. Ale bylo to všechno napsané tak divně, že se to prostě nedalo přelouskat.

16.03.2016

Navzdory mým blízkým Navzdory mým blízkým Raphael Selbourne

Bohužel, jsem knihu po pár stránkách odložila. Byla dost nudná a i když obvykle dávám knize šanci tak 50 stránek, tady jsem se neprokousala ani začátkem.

31.01.2016

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Ze začátku to byla celkem nuda. Děj se trochu začne vyvíjet až tak po 100 stránkách, což je hodně slabé a chápu, že někteří čtenáři knihu raději odloží a sáhnou po něčem zajímavějším. Nicméně po těch 100 stránkách už je to celkem zajímavé a jsem hodně zvědavá, jak to všechno skončí. Trochu mi to stylem psaní připomíná knihu Zmizelá od Gillian Flynnové. Také začátek hodně velká nuda,po 150ti stránkách se začínalo něco dít a konec jsem dočetla prakticky se zatajeným dechem. Chtělo by to méně popisů míst kde se postavy vyskytují a gest postav plus v Pusince mi hodně vadil i dlouhý popis nepodstatných myšlenek postav. Skoro by se to dalo nazvat filozofováním. Chápu že autorka chtěla co nejpřesněji vylíčit děj a popsat prostředí, ve kterém se postavy vyskytují a více čtenáři přiblížit myšlenkové pochody postav, ale v této knize to bylo na úkor děje a to prostě čtenáře nudí.

24.01.2016

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Zatím jsem knihu nedočetla, ale autorka mi přijde naivní až slušně řečeno hloupá. Za své problémy si může sama. Odjet s chlapem, kterého zná jen povrchně - i když dlouhá léta do Itálie, potom si do poslední chvíle myslet, že on to s tou prostitucí nemyslí vážně a že ho přemluví, aby jí pustil domů a nakonec ještě si myslet, že i přes to všechno jí miluje když jí občas řekne pár slušných slov, tomu se nedá říkat jinak, než do nebe sahající hloupost.

08.03.2015

Uvězněna v rodné zemi Uvězněna v rodné zemi Katja Schneidt

Kniha se mi líbila ale bohužel i v tomhle případě si za problémy může autorka sama. Mahmud jí přeci na začátku vztahu upozornil, co po ní bude vyžadovat, že se bude muset vzdát svého života, rodiny, zvyků i práce...stejně se autorka rozhodla, do toho vztahu jít. Je dobře že spolu neměli děti, byli by to chudáci.

07.12.2014

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Sice jsem četla mnoho knih, s podobným námětem ale žádná z autorek mi nepřišla tak hloupá. Tohle už ani není o naivitě, to je o blbosti autorky, které mi není ani trochu líto. Proč? To zjistíte až dočtete druhý díl - Návrat do českého pekla. Autorka si za své problémy může jen a jen sama. Jediný koho lituju jsou její děti, chudáci tak hloupou mámu si nezaslouží:-(

31.08.2014

O nevěře trochu jinak O nevěře trochu jinak Ida Myslikovjanová

Právě tuto knihu čtu a líbí se mi jak autorka k nevěře přistupuje a vyvrací divný pohled na nevěru Miroslava Plzáka.

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Nechápu proč autorka od muže neodešla. Nechala si to líbit, nakonec s k němu sama vrátila. Podle mě si za to mohla sama. Měla s ním hned po prvním útoku skončit a ne si s ním ještě pořizovat dítě, ale to je tak, když jsou ženy hloupé a dají na sladká slovíčka. Potom se jen diví následkům. Chudák dítě.

26.06.2014

Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Nabila Sharma

Je to hrozný, musím autorku obdivovat, jak to skvěle zvládla a že si i přes nevoli rodiny a komunity nakonec vybrala partnera podle svého. Prožila si skutečné peklo a tak doufám, že už žije šťastný a spokojený život s Robertem.

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Tuhle knihu jsem přečetla rychle. Teď čtu pokračování.

03.06.2014

Umlčená Umlčená Doris Glück

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nějak se ale nemůžu zbavit dojmu, že si autorka za všechno mohla sama.

03.06.2014

Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina James

Tuto knihu jsem přečetla celou za jediný den. Opravdu poutavé čtení ale dost smutné. Myslím si, že tady zásadně pochybili sociální pracovníci když jí radili, aby s rodiči jela do Pákistánu, ale autorce patří můj obdiv, jak to zvládla a že má sílu na to žít kočovným životem a pořád se schovávat.

15.05.2014

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

Tuto knihu jsem dostala k Vánocům. Od autora už jsem hodně knih přečetla, tak jsem se těšila až si přečtu další. Ale děj mě zklamal. Pro mě to bylo dost chaoticky napsané, na začátku byl dlouhý popis osob, rodiny, města. Příběh začíná setkáním obchodníků, jejich dialogem, a to jsem ze začátku opravdu nevěděla která bije. Postupně jsem se do děje dostala ale nebýt toho že od autora jsem četla jiné - mnohem lepší knihy, tak bych tuhle knihu vzdala po pár stránkách. Takto jsem jí sice dočetla ale i tak patří k těm slabším.

02.05.2014 5 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Kniha byla zajímavá, přečetla jsem jí jedním dechem. Jen bych autorce vyčetla naivitu, když odpovídala na inzerát, mohlo už jí dojít, že něco nehraje.

02.05.2014

Zničená Zničená Touria Tiouli

Kniha mě zklamala. Dala by se pojmou jako popis Dubaje a historie ale o autorce a jejím životě tam toho moc není. Opravdu mě nebavilo, louskat 30 stran o Dubaji, popisu míst kde žila a historii Dubaje, abych se nakonec dostala ke stručnému popisu událostí autorčina života. Takže jsem přečetla nějakých 50 stránek a poté zklamaně knihu vrátila s tím že už po ní nikdy nesáhnu.

02.05.2014

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Po přečtení téhle knihy jsem si říkala jak jsou moje problémy malicherné.

28.04.2014