julliette julliette komentáře u knih

Pouštní kopí Pouštní kopí Peter V. Brett

Je to super pokračování. Přečetla jsem to fakt rychle. Už se těším na další díl.

16.09.2015

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Už dávno jsem si ji chtěla přečíst, ale až teď jsem ji konečně našla a zklamaná jsem vůbec nebyla. Děj je zajímavý, akční a těším se na další díl.

26.06.2015 5 z 5

Hora děsu Hora děsu Emily Rodda (p)

Tohle bylo taky krásné pokračování. Trojice hrdinů potkala mily, kteří museli odejít z Hory děsu, když to tam ovládlo zlo. Maličká Prin, jim byla nápomocná, pomohla jim zahnat obra, na kterého hodila pálivý červený mech. Když došli až k Hoře děsu, zjistili, že tam přebývá veliká ropucha, které slouží naverbovaní spojenci pána zla. Ona měla na hlavě zasazený elbait. Nakonec se jim ropuchu podařilo zneškodnit a ta se proměnila ve strom. Milové se vrátili, aby tam zase začali bydlet a živit se těmi trnitými stromy. Další drahokam získali, jaký bude další?

07.06.2015 5 z 5

Poušť zkázy Poušť zkázy Emily Rodda (p)

Super pokračování, opět mě nic nezklamalo. A ta velká potvora z pouště mě fakt vyděsila. Tentokrát našli lazurit.

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

No, je to moc zajímavé ukončení série, určitě doporučuji. :D

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Páni. Tak tohle je teda pořádná kniha. Samé příšery, nestvůry a všelijaké bytosti. Samé mrtvoly a zabíjení, prostě supr počtení.

05.06.2015 5 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Joseph Delaney

Je to skvělá kniha. Samá akce a dobrodružství, boje a různé potvory. Zhlédla jsem i film a taky byl úžasný stejně jako kniha, trochu upravený, ale i tak je to super podívaná.

01.06.2015 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

No, tak tohle je naprostá bomba.Linda přišla na to, že je experiment, který bude město využívat jako zásobu energie, obnovitelná, která tam visela na skelných drátkách jí řekla, kam má utéct, a tak utekla, než skončí jako ona. Cestou narazila na divokého chlapce jménem Oren, který jí už hodněkrát zachránil život, nedokáže být od ní daleko, přitahuje ho její energie. S jeho pomocí se dostala do Železného lesa, kde jsou lidi s obnovitelnou energií. Ale navštívil ji tam Kris z Ústavu, který se o ní starala, a vyšlo najevo, že on je obnovitelný, ale jeho rodiče to skryli. Chtěl ji vzít zpět do ústavu, ale ona nechtěla, nemohla, bránila se mu a její kamarádka, stroj bzučilka mu píchla žihadlo do krku. Nakonec tam za ní přišel i Oren, kterého ale považovali za netvora, a také byl, jenom to on a Linda netušili, její energie ho držela v lidské podobě. A tak ho zavřeli do klece i přes její protesty, i když se změnil na to co je. Ona s ním mluvila každý večer, říkala, že ho odsud dostane a to taky dokázala, její energie byla slabá na roztržení zámku, ale nějak do sebe vstřebala kouzelnou energii všech spících lidí. Orena pustila, a plakala, když musel odejít aby ho nepopravili, chtěla ho u sebe a on chtěl mít u sebe ji. Nakonec ho přemluvila a on se vydal pryč. Stejně pak sama utekla, pryč, aby našla svého ztraceného bratra Badyána, ale bude trvat asi dlouho až ho najde, a kdoví kde bude muset hledat. A musí najít pravdu o tom, co je za btost, když ne obnovitelná tak co?, její energie se neobnovuje, ale vysává ji z okolí, z lidí, ze všeho co kouzelnou energii obsahuje.

31.05.2015 5 z 5

Město krys Město krys Emily Rodda (p)

Zase, úplně suprový příběh. Napětí, nebezpečí a velké štěstí je provázelo. Do Města krys je čekala dlouhá cesta, protože jim to znepříjemnilo pobyt u Krizarů, kteří je chtěli zabít, ale unikli jim jen o vlásek. Až se konečně dostavili do Města krys, objevilo se obrovské množství krys, jimž unikli. Pak se jim představil veliký had, jenž měl na hlavě korunu se zasazeným Opálem, ten had byla Vyvolená Ría. Lief byl díky Rubínu imunní vůči jejímu jedu a tak nemohla zaútočit. Zabila ji Jasmína tím, že jí usekla hlavu. Třetí drahokam už mají, jaký bude asi příští? :D

30.05.2015 5 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Emily Rodda (p)

Tento díl jsem tak přečetla jedním dechem, prostě mě to nepustilo. Bylo to samé dobrodružství a nebezpečí. Taky stačili zachránit Magnuse, kterého zajali Šedí strážci, ale pak padli do náruče dvěma dětem čarodějnice Thegan, totiž Jin a Jodovi, kteří je chtěli zabít a sníst, nakonec ale sourozence pohltila bažina a pokračovali dál. Pak je zase chytili ostatní její děti, zbylých jedenáct, ale pozabíjeli se navzájem, když se hádali o dělení, kdo sní co a koho. Magnus je dovedl do Jezera prokletí a tam na ně čekala nestvůra jménem Soldyn, byla to taková obrovská něco jako ryba s ostrýma zuby a ostny. Lief se dotkl Soldyna zlatým tapazem, který v něm probudil vzpomínky na jeho život před tím, než ho Thegan zaklela. Sama se tam objevila a chtěla Liefa Bardu a Jasmínu zaklít, když Jasmínin černý pták poškrábal čarodějnici a ona na zranění zahnula, všichni, kteří byli její mocí zakleti, byli vysvobozeni. A Jezero prokletí se proměnilo v krásnou zemi D'Or, král(dříve Soldyn) a královna(dříve Plačící skála) se objevili, poděkovali jim za vsvobození jejich země a královna přinesla Liefovi Rubín. Další kámen mají, teď ale mají namířeno do Města krys.

Hořící most Hořící most John Flanagan

Skvělé pokračování. Hodně napětí. Mě to nenechalo v klidu. Horác zabil Morgaratha s dřívější pomocí Gilana, který ho učil, jak šermovat a bránit se, i když je hraničář a neměl by mít meč a neměl by umět bojovat se zbraní. A jako by toho nebylo málo, Skandijci unesli Willa a princeznu Kassandru, která si vzala jméno své služebné a ostříhala si vlasy, aby se ukryla. Halt udělá všechno proto, aby Willa našel zachránil, když ho ti Skandijci, kteří sloužili králi Erakovi, nalodili a vypluli na moře do Skandie, ale Halt to ví.
Ten konec byl tak smutný a dojemný zároveň, že jsem brečela. Už abych si šla pro další díl.

Osud Osud Aprilynne Pike

To se to pěkně vyvinulo. Klea dostala Yuki zpět k sobě. Trollové útočí na Avalon. Klea je Lektváč a a tak vyvinula různé jedy, které zabíjí flory. Florové a David, který získal exculiber pozabíjeli trolly, ale proti jedu, kterým se nakazila Yuki, Tamani i samotná Klea, nezmůžou nic. Ale Klea má protilátku a chce využít Laurel, prý dostane protilátku když se k ní přidá, ona to přijme, protože Tamani umírá. Ale podaří se jí vyrobit tu samou protilátku, i když se taky nakazila, když se dotkla Tamaniho, aby identifikovala složení jedu. Sama se vyléčila, ale Yuki umírá, ale před tím ještě využila zbytek svých sil k vyrobení klíče k bráně vedoucí z Avalonu. Tamaniho zachrání na poslední chvíli a uvědomila si, když málem viděla umírat Tama, co pro ni znamená, že ho miluje. Klea umřela. I přes velké ztráty hodně florů přežilo. Laurel se definitivně rozešla s Davidem a řekla mu, ať se dá dohromady s Chelsea. Královna chtěla uvěznit Davida jakožto nositele exculiberu a Laurel jako nadanou Podzimní florelu v Avalonu, ale Tamani má ten klíč a tak se všichni vzbouří královně, na jejíž místo pak nastoupí Yasmine, a odejdou zpět do Kalifornie. Tamani zprvu nechtěl jít, ale Laurel ho přemluvila, řekla mu, co k němu cítí a že ho potřebuje a chce s ním být už navždy, což bude hodně dlouho, protože florové stárnou strašně pomalu. :DD

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Opravdu nádherný uzávěr. Waverly a Seth jsou spolu, sice on přišel o jednu ruku, ale to mu nevadí. Kieran se dal dohromady s Felicity, protože si to Waverly přála. Oba páry mají děti. Ti zlí byli poraženi, pastorka byla zabita, na její místo nastoupil Kieran. I když Seth a Kieran málem umřeli, podařilo se je zachránit a teď už žijí se svými partnerkami, Kieran s Waverly jsou znovu kamarádi. A takhle šťastně to skončilo. :D PS: JÁ NA KONCI PLAKALA.

29.05.2015 5 z 5

Tak trochu jiná Tak trochu jiná Nina Berry

Nádherná kniha. Jen jsem začala číst a už první stránka mě chytla. Pak už to bylo čím dál lepší. Dez je šifter, sibiřský tygr. Caleb je vyvolávač stínů. Zamilují se. Utíkají před Tribunálem, který zabíjí tyto nadpřirozené bytosti. Dojdou až do školy pro šiftery, přijmou je. Jsou tam šifteři každý jiného druhu, orel, krsa, vlk, medvěd. Dez neví, kdo jsou její praví rodiče, ale Tribunál to může vědět, protože jí sledovali. Caleb něco důležitého zatajil, že dva členové Tribunálu jsou její nevlastní bratr a vlastní sestra, ale on se radši stal zrádcem, než jim sloužit. Calebův otec Ximon vyhrožuje, že zabije Amaru, jeho sestru, ale neudělal to. Chtěl s ní odletět vrtulníkem, ale Amara vyskočila na zem. Caleb proti svému otci vyvolal démona, který se ale zmocnil Calebova těla. Dez ví, jak má Caleba přivolat zpátky, řekla mu, že ho miluje a on se opravdu vrátil. Šifteři jsou v bezpečí, prozatím, Dez s Calebem prožívají velkou lásku, ale Tribunál s nimi ještě neskončil.

26.05.2015 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Krásné pokračování. Georgina má krizi ve vztahu se Sethem. Z jejího kamaráda Vincenta se vyklube nefil. Ze spaní jí energii krade Nyx. O Dantem zjistila, že zabil svou sestru, aby znásobil své temné magické umění a trochu se něco mezi nimi děje. Andělé uvězní Nyx. Joel, anděl, umře. Yasmine, anděl, z žalu padne a nyní patří peklu. Seth se rozejde s Georginou, což ji úplně rozhodí, nemůže se s tím vypořádat. Ke konci Georgina zavolá Dantemu a myslím, že vím, co se dělo pak. Už se tak těším na další pokračování. :)

19.05.2015 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Je to krásná knížka. Ethan je členem Řádu, má tři schopnosti, chce získat křídla. Nakonec má za úkol najít Věštbu, která jim řekne, co se odehraje. Ethan získal žačku Isabelu, u které se nedávno projevila zatím jedna schopnost- léčení, pak najde druhou-vidění i za šera, a se kterou se kamarádí. Marduk, netvor, který mu zabil sestru, chce zabít i Isabel, nikdo neví proč. Trefil ji nožem přímo do srdce, zatím ještě žila, ale její duše už byla v mezisvětě na cestě na druhou stranu. Arkarian mu řekl, že ještě není pozdě, může ji přivést zpět jen její spřízněná duše, Ethan si je jistý, že je to on, ale když se dostal do mezisvěta a volal na ni, ona ho neslyšela a málem už vkročila na druhou stranu, když se tam objevil Arkarian a řekl jí, ať se vrátí domů, poslechla, Arkarian je totiž její spřízněná duše.
Ethan dostane zpět do Řádu jeho otce, který se chce setkat s Mardukem a zápasit s ním na život a na smrt. Ale do toho se připlete Mardukova dcera, o které neví, že ještě žije. Myslel si, že je to jen iluze způsobená Ethanem, ale nebyla, zabil svou dceru a v tom zmatku ho někdo zabil. A konečně se Ethan dočkal křídel, sice udělal hodně přestupků a zasloužil si vyloučení z Řádu, ale neudělali to, protože jeho třetí schopnost je intuice, ohrožoval řád a dělal věci které neměl, ale to Věštba a srdce ho vedli správným směrem.

16.05.2015 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Páni. To je fakt pěkná originální kniha. Mezi lidmi se šíří virus, který po smrti člověka zresetuje. Wren, která byla mrtvá 178 minut(zastřelili ji), vstala z mrtvých a je z ní resetka, nejsilnější, nejnebezpečnější, nejnelidštější, jakou kdo kdy viděl v Texasu. Čím déle je člověk mrtvý, tím je v něm méně lidskosti, emocí, taky se rychleji hojí, je silnější. A Wren má za práci si libovolně vybírat nováčky a cvičit je. Teď si vybrala dvaadvacítku(je to skoro člověk), Calluma, který v ní vyvolal lidské pocity, jako by byla zase živá. Nakonec se do sebe zamilují. Wren a Callum přišli na to, že KLEZ vynalezla nějakou látku, která udělá nižší čísla agresivnějšími a divokými, jako bez emocí, ale samozřejmě mají i protilátku. Wren má v plánu vysvobodit všechny resety a přemístit je na místo, kde budou daleko od lidí. Vědci KLEZ tu látku zkoušeli na Wreniných kamarádech a oni ji napadali ve spánku a byli agresivní, aniž by si to pamatovali. Jí to dali taky. Wren pak s Callumem našli tu laboratoř a vzali protilátky, které jim a sobě posléze píchla. S lidskou pomocí pak přemístila všechny resety z polovojenské základny do vybudované resetí rezervace. Už nebudou utlačovaní, nebudou záměrně zraňovaní, nebudou žít v celách, nebudou zkoumaní, nebude záležet na jejich čísle a síle, nebudou využívaní. Budou prostě volní.

16.05.2015 5 z 5

Iluze Iluze Aprilynne Pike

Nádherné pokračování. To jsem ted netušila, že se Laurel s Davidem rozejde, a pak se vrhne na Tamaniho. :D
Zajímavé taky bylo, jak se tam objevila Yuki, o které Laurel na první pohled zjistila, že je florela, ale Yuki dělá, jako že to neví. Mají plán. Tamani, jakož to Jarní flor, který vládne kouzlem pokoušení, má svést Yuki, aby se dozvěděl, do jaké kasty patří, jaký je druh florely. A jako b toho nebylo málo, to kouzlo fakt fungovalo a ona se do něj zamiloval, až ji dostal do chatrče, kde na ni čekala past, kterou připravili Shar a David s Chelsea, ale Shar použil zakázanou zapomenutou magii. Připoutali Yuki ke kovové židli a okolo byl utvořený kruh ze soli, který jí nedovolí kruh opustit, protože když bude bojovat, kruh jí to vrátí v bolestivé podobě. Chelsea jí rozřízla zezadu šaty a co objevila. Čtyřcípí bílý květ, Yuki je Zimní florela, tedy nejmocnější a nejsilnější ze všech druhů florel, je taky hodně vzácná.
PS: Já kráva, že jsem si nepůjčila i další díl, když tento skončil tam otevřeně a napjatě, že jsem málem vyletěla z kůže.

14.05.2015 5 z 5

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Krásná kniha. Aidan je Apollon. Z Kassandry se vyklube Kassandra Trojská. Athéna, Hermes a Odysseus se jí vydají hledat, poněvadž je věštkyně, protože se mohou dozvědět, proč bohové umírají a jak to zastavit. Athéna Kassandru uškrtí, pak ji vzkřísí a probudí se v ní její pravá podstata, neboli vzpomene si na svůj minulý život. Trochu se štítí Apollona, protože ji proklel a udělal z ní věštkyni, které nikdo nevěří. Ale poddá se lásce, i přes veškerou nenávist. Héra a Poseidon hledají tak Kassandru, aby ji zničili. Ale ukáže se, že Kassandra má vůči bohům smrtící dotyk, zabíjí je. Z Héry udělala kámen. Spolu s ostatními bohy roztrhala Poseidona. Ale Afrodita se mstí a probodne Apollona, umírá. Každý bůh umírá jinak, Athéna se dusí sovím peřím a on umře jako smrtelník. Kdoví, jak to bude pokračovat, jestli dokáží zastavit to vymírání nesmrtelných bohů.

12.05.2015 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Byl to takový střední horor. Sem-tam to ve mě vyvolalo nějaký strach, ale jinak nic moc. I když bernardýna se vzteklinou bych fakt nechtěla mít doma.

11.05.2015 5 z 5