julie-magnolie

Příspěvky

Uvnitř mé hlavyUvnitř mé hlavyFrancesca Zappia

Hodně lidí píše, že se ztráceli v tom, co je realita a co jen představa. Já si, ale myslím, že právě to je tím nejlepším na knížce. Má nám alespoň trochu přiblížit jaké to je žít se schizofrenií. To se jí povedlo na jedničku. Určitě se k této knížce ještě vrátím.

10.05.2017


Společenství růžeSpolečenství růžeMarie Lu

Chtěla jsem napsat dlouhý komentář o tom, že tahle kniha je fascinující. Jde to, ale napsat i jednodušeji: Tahle kniha je DOKONALÁ. PŘEČTĚTE SI JI!

28.12.2016


SelekceSelekceKiera Cass

Četlo se to vážně velmi dobře... dokud člověk nezapojil mozek a nedošlo mu jaká je to hloupost. Pohodové čtení, ale já v něm tu skrytou myšlenku nenašla. Pokud tam tedy nějaká vůbec je. :)

27.12.2016


Rohy faunůRohy faunůRenata Štulcová

Čtvrtý díl vyjde knižně někdy po Vánocích!!! :))
http://renatastulcova.blogspot.cz/2016/08/rafaelka-bude-zase-vychazet-knizne.html#more

24.09.2016


KatyKatyJacqueline Wilson

Jedna z nejlepších knih od J.W.. I když na tyto knihy už dávno nemám ten "správný" věk moc se mi líbila. Byla veselá i smutná zároveň tak, jak to zvládne podat je Wilsonová. Při čtení jsem se v jednom okamžiku smála a v jiném jsem si poplakala. Musím se opět rozplývat i nad obálkou, která se mi moc líbí. Bez ilustrací Nicka Sharratta by kniha byla jen polovičním požitkem. Určitě ji tedy doporučuji a těším se až J. W zase něco napíše. Sáhnout po jejich knihách je vždy jistota.
A nakonec ještě musím napsat, že kniha krásně voní. Takže před čtením určitě zabořte nos mezi její voňavé stránky :))

04.08.2016


Motýlí klubMotýlí klubJacqueline Wilson

No dobře, prý je to pro děti do devíti let.... sice tuhle hranici už skoro dvojnásobně převyšuji, ale to přece vůbec nevadí. Tahle knížka je zkrátka úžasná! Skvěle si u ní odpočinete a dozvíte se i něco nového o motýlech. J.W je prostě jednička - ještě jsem od ní nečetla nic, co by mě nezaujalo....
Určitě tedy doporučuji a obdivuji i ilustrace Nicka Sharratta - bez nich knížky od J.W ani nedokážu představit :)

15.03.2016


Dračí poselDračí poselRachel Hartman

Nevím jak vyjádřit pocit z této knihy. Mohla by se sice chvílemi zdát zdlouhavá, ale nakonec jsem pochopila, že každé slovo v ní má svůj význam. Jen ten konec! Nemůžu si pomoct, ale takhle si tedy štastný konec nepředstavuju. :( ...Je mi opravdu líto Ormy.

21.11.2015


DárceDárceLois Lowry

Mě se to připadalo trochu nedotažené, podle mě se z toho nápadu dalo vytěžit troch víc, ale i přes to jsem dala 5*, což o něčem svědčí.

24.10.2015


DrakieDrakieSophie Jordan

Nevím no.... pro mě málo. Jo kdybych tuhle knihu dostala tak pře třemi roky byla bych nadšená, ale dnes už jsem přečetla hodně fantasy a většina z nich byla úplně jiné kvality. Začátek super a potom? Potom už se nic moc nedělo. Čekala jsem že to bude víc o drakiích atd. , ale vyloupl se z toho jen obyčejný román pro holky.... K dalším dílům se už asi nepřemluvím, ale jako odpočinkovou knihu bych Drakii s klidem doporučila.

24.10.2015


Ve stínu černých ptákůVe stínu černých ptákůCat Winters

Kniha jako žádná jiná co jsem kdy četla! Sice jsem už dopředu věděla kdo jsou ti ,,černí ptáci´´ , ale to na tajemnu nic neubralo. Rozhodně si tuhle knihu přečtěte, je v ní něco opravdu kouzelného, co vás donutí ji zhltnout za několik hodin a zároveň si při tom přát abyste ji mohli číst déle.

30.09.2015


Sladké časySladké časyJacqueline Wilson

Myslím, že Jacqueline vyloženě prospívají knížky s historickým podtextem. Miluju sérii Hetty Featherová a i Sladké časy jsem si zamilovala- ono to totiž asi ani jinak nejde. Jakmile jsem ji zahlédla ve výloze knihkupectví musela jsem ji mít a hned o velké přestávce jsem pro ni běžela... Od té doby jsem ji přečetla asi třikrát a doporučuju ji všem co si chtějí odpočinout a zároveň si přečíst něco kvalitního....
Těším se na další knihy od J.W a doufám že vyjdou co nejdříve :))

29.09.2015


Krycí jméno VerityKrycí jméno VerityElizabeth Wein

Už se na ni moooc těším :)

14.09.2015


ŠampionŠampionMarie Lu

ahoj lidičky,
snad nejsem jediná komu to nestačí a kdo si po dočtení řekl: to je všechno? Odpověď zní: ne není v angličtině už vyšel tzv. prequel, což je jakýsi 0,5 díl, takže kniha o tom co bylo před legendou. Kniha se jmenuje v originále: Life before legend....Chtěli byste tu knížku v češtině? Pokud jo, tak bombardujte správami nakladatelství cooboo...jeden hlas nic nezmůže, ale když nás bude víc... :-))

Jinak M.Lu vydala i novou knihu The young elities, která je podle všeho také skvělá.

28.07.2015


Vražda není hraVražda není hraAlan Bradley

umírám!!!! Jak...to... že .... už Alan Bradley napsal sedmý díl a tady v česku pořád nic! Jak to? Jak tohle někdo může nechtít vydat.
Je to jedna z nejlepších a nejpromyšlenějších i nejvtipnějších detektivek co znám.Rozhodně doporučuju přečíst.

15.07.2015