Juliatta Juliatta komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Super kniha, zajímavě napsaná. Já jsem ještě u Radky Třeštíkové nikdy nebyla zklamaná. Pokaždé je to trochu jiné, ale originální.

09.04.2024 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Moje první kniha od autorky a už mám ve čtečce všechny ostatní. Tohle je přesně můj styl a hlavně lesní zápletka to mě bavilo moc.

09.04.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Alena Morštajnová nepíše veselé knihy, po Listopádu další top kniha, která mě dostala a stále mě nutí nad ní přemýšlet. Při čtení jsem objímala svoji 8mi letou dceru častěji, šílené si představit, co hlavní hrdinka prožívala právě v tomto věku, bez ohledu na to, že je to fikce, i ve skutečném životě se tyto věci dějí! Dala bych 6* i víc ;-)

19.05.2023 5 z 5

Deník coury Deník coury Marie Kratochvílová

Na základě recenzí jsem původně vůbec nechtěla číst. Potom jsem spíš omylem otevřela ve čtečce a ze zvědavosti se začetla. Omlouvám se všem, ale já jsem byla nadšená :-) . Líbila se mi opravdu moc, i když byla jednodušší a možná v některých momentech se autorka dopustila nesrovnalostí. Už jsem četla mnohem horší knihy a tahle mezi odpad nepatří. Oddychovka, která má rychlý spád a je i celkem vtipná. Dala jsem 5 * :-P

30.09.2019 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Nejlepší horor od Kariky. Byla mi zima, měla jsem strach a slyšela i cítila jsem vše co bylo popsáno. Některé knihy jen čtu, ale Karikovky téměř žiju. Super.

22.10.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Strach jsem při čtení opravdu měla. A ten konec - pane bože ten konec ...

22.10.2018 5 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Četla jsem jí v originále a moc ráda, zda je reálná nebo není těžko posoudit.

22.10.2018 4 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Moje dětství. Letos jsem knihu vypujcila v knihovne a jsem naprosto unesena jak se to krasne cte. Nesrovnatelne s dnesnimi rychlopohadkami, ktere nedokazi udrzet pozornost moji, natoz deti.

18.12.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Úžasná kniha, závěr jsem sice od určité části trochu předvídala, ale to já mívám docela často :-D .

11.12.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Největší šok byl ovšem, když jsem byla na poslední stránce a nevěděla to, protože jsem četla e-knihu. Otočím a nikde nic, jen slovníček pojmů . Další díl prý na podzim, to jsem zjistila později. Ještě, že tak. 5 bodů !!!

01.07.2017 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Jsem maximálně nadšená. Celá kniha mě téměř nenechala spát. Četla jsem dlouho do noci a někdy zase brzy ráno, prostě nešlo přestat. A ten konec to byl úplný top! Přesně takhle někdy přemýšlím když se má stát něco zlého a nějakým záhadným způsobem, kterému říkám "štěstí" se nic nestane. 5 bodů, to jsem nedala hodně dlouho :-) . Víc Aleny Mornštajové :-*

14.06.2017 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Moje dcera mam ted obdobi "waw" a timto slovem komentuje vsechno co ji nadchne. Já zase tak casto nadsena nejsem, zadne slovo na to nemam a nepouzivam. Prave jsem docetla Ledove strepy a to "waw" ze me skutecne vyslo, navic pekne nahlas :-D . 5 bodu!

17.05.2017 5 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Sarbdžít Kaur Athval (p)

Další ze smutných příběhů z muslimského světa, tady naštěstí se šťastným koncem. Oceňuji hlavně přiložené skutečné fotografie ze života rodiny. Děj má rychlý spád, občas se mi chtělo na hlavní hrdinku zakřičet "prober se" , ale ve skutečném životě to tak většinou bývá, že si člověk nechá dlouho spoustu věcí líbit, než se odhodlá k nějakému činu. Za mě4 *

26.04.2016 4 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Lucy Ferriss

Dávám 4 * , krásná obálka, perfektní porovnání "normálního" světa vs. pro mě "nenormálního" světa muslimů. Děj knih, které jsem na toto téma zatím četla, byly situované většinou do muslimského prostředí, zde se prolínají i osudy běžných američanů, o to je situace muslimské dívky nepochopitelnější.

26.04.2016 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Klobouk dolů, napsala bych "velmi reálné", kdyby to nebylo opravdu reálné :-(. Já jsem čtenářka Viewegha a Monyové, málem už mi nezbyl nikdo...

04.11.2013 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Takovou knížku bych si podle obalu a popisu děje nikdy nepůjčila, zkusila jsem ji po přečtení zde zveřejněných recenzí čtenářů a určitě si přečtu druhý díl. Tak moc se mi to líbilo, napínavý příběh, více než nečekané zvraty a zápletky, líbil by se mi i samotný celý příběh Nočního klubu, jeho hrdinů, škoda, že tak brzy skončili. Čtu úplně všechny žánry, střídám to, a pokud bude čas na sci-fi, tak přijde na řadu další "Kulhánek" dokud je nepřečtu všechny :-D

15.10.2013 5 z 5

Tajné sexuální fantazie švédských žen Tajné sexuální fantazie švédských žen Kateřina Janouchová

Tak trochu inspirace :-)

11.10.2013 3 z 5

Korneliina válka Korneliina válka Regina Andrásová

Po delší době zase kniha za 5 *****. Ve válce byla doba krutá, ale to co přišlo po válce je krutější v tom, že v touze po moci soused Čech, zradí souseda Čecha. A je to tady tak pořád. Dědíme to z generace na generaci, bez ohledu na to, jaká je zrovna situace ve společnosti.

02.10.2013 5 z 5

Konec časů medových Konec časů medových Jiří Hanibal

Váňová v kalhotách, tenhle styl generačních románů mám jednou za čas ráda, ale je třeba to vystřídat. Moc postav, moc jmen a při častějším čtení podobných příběhů, by se mi určitě pletli.

27.09.2013 3 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Malinko slabší, než na co jsem od Evy Urbaníkové zvyklá, ale zřejmě to byl záměr, taková delší povídka, ve které nezacházela příliš do detailů.

04.09.2013 4 z 5