Juliatta Juliatta komentáře u knih

Nymfomanky Nymfomanky Lenka Teremová

Takové o ničem, spíš bych uveřejnila v časopisu typu Napsáno životem, ale jako kniha to bylo hodně slabé...

28.08.2013 2 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Dvě oddechové povídky, max. na dva večery. Příjemné i když ne zrovna veselé čtení, dávám 4 hvězdy. Styl Nesvadbová čas od času můžu. Ovšem ne pravidelně, na světě jsou i prima chlapi :-D.

16.08.2013 4 z 5

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 bodíky, ale nakonec rozhodlo, že mi kniha udělala dobře na duši, i když čtenářský zážitek trochu postrádám. Rozhodně jsem minimálně 4x hlasitě zasmála a toho si cením. Hodně velký vliv měla nová filmová obálka, která mi pomohla k představě o hlavní hrdince. Film je hodně nepovedený, připomínal mi spíš takový delší trailer k této knize, řada postav se v něm vůbec nevyskytuje a ze tří osob udělali jednu, což byl ze začátku trochu zmatek.

15.02.2013 4 z 5

Láska na půl úvazku Láska na půl úvazku Lenka Teremová

Dámská záležitost, něco mezi Nesvadbovou a Urbaníkovou ve slabším podání, čte se rychle a děj se točí stále kolem jedné velké životní osudové lásky, která je jak jinak než ženatá. Otevřený konec, který moc nemusím, mám ráda, když je kniha ukončená a nemusí to být zrovna happy end.

29.01.2013 3 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Nejlepší kniha, co jsem letos četla. Eva Urbaníková mě nikdy nezklame, i když jsem u této knihy měla chvíli pochybnosti, než jsem si jí koupila, určitě jsem ráda, že ji mám a budu ji půjčovat dál. Doporučuji, skvěle napsané, navíc podle skutečnosti. Moc Denise držím palce, aby se jí začalo dařit a našla na Slovensku toho pravého!

22.11.2012 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Neskutečně krutý příběh, úžasně napsané, umím si představit i filmové zpracování. Ale teď běžím do knihovny pro něco hodně veselého!

22.11.2012 4 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Dávám 4 z 5 knížka se četla vyloženě sama, zkrátila mi nudný chřipkový podzimní víkend a především poradila v tom, že nemám hledat problémy, tam kde skutečně nejsou. Těším se na další Lanczovku pro dospěláky :-).

14.11.2012 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Trochu zklamání, bestseller si představuji úplně jinak. Zajímavé téma, ale nebavily mě stále dokola se opakující detaily typu: "Nekousej si ten ret". Další díl ani nebudu zkoušet, když mě nebavil první, nevím jak by se to mohlo podařit druhému :-(.

14.11.2012 2 z 5

Vzala jste si psychopata? Vzala jste si psychopata? Nadine Bismuth

Této knize byl dala spíš 4,5 bodu, bohužel to není možné, tak to píšu aspoň do komentáře. Knížka na jedno odpoledne a řekla bych že docela povedená, hodně hodně ze života. Hned jsem se poznala :-D

17.08.2012 4 z 5

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Právě dočítám, šetřím si ten napínavý závěr a najednou se dozvím, že už je i druhý díl :-D. Tak sláva. Je to napínavé, zajímavé a věčné téma. Mutanti jsou dostatečně nechutní, pokud by došlo ke zfilmování, tak bych asi koukala s hlavou pod dekou :-D.

15.08.2012 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Celá trilogie mě opravdu dostala, jako už dlouho žádná jiná kniha. Jsem velká fanynka a teď už nezbývá než čekat jak se povedou filmy. I když každý kdo čte, tak asi tuší.... :-(

15.08.2012 5 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Proboha už nikdy víc, určitě najde svoje čtenářky, ale pro mě to není. Celou dobu se děj točí kolem špatné nálady hlavní hrdinky, špatnou náladu má proto, že je tlustá a že není doma uklizeno. Když už konečně zhubne, tak onemocní a jde to nanovo. Žena za pultem se vrací :-(

05.06.2012 odpad!

Potopa Potopa Stephen Baxter

Na můj vkus zbytečně moc odborných termínů a zeměpisných pojmů, ovšem téma vcelku zajímavé, takže jsem se statečně prokousávala a trochu si rozšířila znalosti.

05.06.2012 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Naprosto skvělá kniha, hodně dlouho jsem nečetla něco tak zajímavého. Kniha ve stylu: "ještě jednu kapitolu a už jdu vážně spát" :-D

05.06.2012 5 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Skvělá knížka, doporučuji všem, kteří se někdy zkoušeli seznámit přes internet. Objevila jsem několik situací, které jsem si sama zažila. Kniha je psaná s humorem, který mám ráda, opakovaně u mě vyvolala hlasitý smích.

29.07.2011 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Další povedená knížka Simony Monyové, pro mě "psychoterapie" :-)

08.07.2011 5 z 5

Všechno nebo nic - příběh pokračuje Všechno nebo nic - příběh pokračuje Eva Urbaníková

Výborné pokračování prvního dílu, nešlo odložit ani pozdě v noci...

27.03.2011

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Absolutně to nej... co jsem poslední dobou četla, nešlo přestat ani ve tři ráno, málokdy pouštím slzy ale toto mě "sebralo". Moc doporučuji všechny knížky této autorky!!!

27.03.2011 5 z 5