Juliatta

TmaTmaJ. Karika

Nejlepší horor od Kariky. Byla mi zima, měla jsem strach a slyšela i cítila jsem vše co bylo popsáno. Některé knihy jen čtu, ale Karikovky téměř žiju. Super.

StrachStrachJ. Karika

Strach jsem při čtení opravdu měla. A ten konec - pane bože ten konec ...

ZlatokopkaZlatokopkaL. Sasková

Četla jsem jí v originále a moc ráda, zda je reálná nebo není těžko posoudit.

Vánoční pohádkyVánoční pohádkyZ. Malinský

Moje dětství. Letos jsem knihu vypujcila v knihovne a jsem naprosto unesena jak se to krasne cte. Nesrovnatelne s dnesnimi rychlopohadkami, ktere nedokazi udrzet pozornost moji, natoz deti.

18.12.2017

VypravěčkaVypravěčkaJ. Picoult

Úžasná kniha, závěr jsem sice od určité části trochu předvídala, ale to já mívám docela často :-D .

11.12.2017

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Největší šok byl ovšem, když jsem byla na poslední stránce a nevěděla to, protože jsem četla e-knihu. Otočím a nikde nic, jen slovníček pojmů . Další díl prý na podzim, to jsem zjistila později. Ještě, že tak. 5 bodů !!!

01.07.2017

Slepá mapaSlepá mapaA. Mornštajnová

Jsem maximálně nadšená. Celá kniha mě téměř nenechala spát. Četla jsem dlouho do noci a někdy zase brzy ráno, prostě nešlo přestat. A ten konec to byl úplný top! Přesně takhle někdy přemýšlím když se má stát něco zlého a nějakým záhadným způsobem, kterému říkám "štěstí" se nic nestane. 5 bodů, to jsem nedala hodně dlouho :-) . Víc Aleny Mornštajové :-*

14.06.2017

Ledové střepyLedové střepyL. Chalupová

Moje dcera mam ted obdobi "waw" a timto slovem komentuje vsechno co ji nadchne. Já zase tak casto nadsena nejsem, zadne slovo na to nemam a nepouzivam. Prave jsem docetla Ledove strepy a to "waw" ze me skutecne vyslo, navic pekne nahlas :-D . 5 bodu!

17.05.2017

Ve jménu ctiVe jménu ctiJ. Hudson

Další ze smutných příběhů z muslimského světa, tady naštěstí se šťastným koncem. Oceňuji hlavně přiložené skutečné fotografie ze života rodiny. Děj má rychlý spád, občas se mi chtělo na hlavní hrdinku zakřičet "prober se" , ale ve skutečném životě to tak většinou bývá, že si člověk nechá dlouho spoustu věcí líbit, než se odhodlá k nějakému činu. Za mě4 *

26.04.2016

Rodinná čestRodinná čestL. Ferriss

Dávám 4 * , krásná obálka, perfektní porovnání "normálního" světa vs. pro mě "nenormálního" světa muslimů. Děj knih, které jsem na toto téma zatím četla, byly situované většinou do muslimského prostředí, zde se prolínají i osudy běžných američanů, o to je situace muslimské dívky nepochopitelnější.

26.04.2016

Můj život po životěMůj život po životěM. Viewegh

Klobouk dolů, napsala bych "velmi reálné", kdyby to nebylo opravdu reálné :-(. Já jsem čtenářka Viewegha a Monyové, málem už mi nezbyl nikdo...

04.11.2013

Noční klub. Díl prvníNoční klub. Díl prvníJ. Kulhánek

Takovou knížku bych si podle obalu a popisu děje nikdy nepůjčila, zkusila jsem ji po přečtení zde zveřejněných recenzí čtenářů a určitě si přečtu druhý díl. Tak moc se mi to líbilo, napínavý příběh, více než nečekané zvraty a zápletky, líbil by se mi i samotný celý příběh Nočního klubu, jeho hrdinů, škoda, že tak brzy skončili. Čtu úplně všechny žánry, střídám to, a pokud bude čas na sci-fi, tak přijde na řadu další "Kulhánek" dokud je nepřečtu všechny :-D

15.10.2013

Tajné sexuální fantazie švédských ženTajné sexuální fantazie švédských ženK. Janouchová

Tak trochu inspirace :-)

11.10.2013

Korneliina válkaKorneliina válkaR. Andrásová

Po delší době zase kniha za 5 *****. Ve válce byla doba krutá, ale to co přišlo po válce je krutější v tom, že v touze po moci soused Čech, zradí souseda Čecha. A je to tady tak pořád. Dědíme to z generace na generaci, bez ohledu na to, jaká je zrovna situace ve společnosti.

02.10.2013

Konec časů medovýchKonec časů medovýchJ. Hanibal

Váňová v kalhotách, tenhle styl generačních románů mám jednou za čas ráda, ale je třeba to vystřídat. Moc postav, moc jmen a při častějším čtení podobných příběhů, by se mi určitě pletli.

27.09.2013

Za fackuZa fackuE. Urbaníková

Malinko slabší, než na co jsem od Evy Urbaníkové zvyklá, ale zřejmě to byl záměr, taková delší povídka, ve které nezacházela příliš do detailů.

04.09.2013

NymfomankyNymfomankyL. Teremová

Takové o ničem, spíš bych uveřejnila v časopisu typu Napsáno životem, ale jako kniha to bylo hodně slabé...

28.08.2013

PřítelkyněPřítelkyněB. Nesvadbová

Dvě oddechové povídky, max. na dva večery. Příjemné i když ne zrovna veselé čtení, dávám 4 hvězdy. Styl Nesvadbová čas od času můžu. Ovšem ne pravidelně, na světě jsou i prima chlapi :-D.

16.08.2013

Nechápu, jak to dokážeNechápu, jak to dokážeA. Pearson

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 bodíky, ale nakonec rozhodlo, že mi kniha udělala dobře na duši, i když čtenářský zážitek trochu postrádám. Rozhodně jsem minimálně 4x hlasitě zasmála a toho si cením. Hodně velký vliv měla nová filmová obálka, která mi pomohla k představě o hlavní hrdince. Film je hodně nepovedený, připomínal mi spíš takový delší trailer k této knize, řada postav se v něm vůbec nevyskytuje a ze tří osob udělali jednu, což byl ze začátku trochu zmatek.

15.02.2013

Láska na půl úvazkuLáska na půl úvazkuL. Teremová

Dámská záležitost, něco mezi Nesvadbovou a Urbaníkovou ve slabším podání, čte se rychle a děj se točí stále kolem jedné velké životní osudové lásky, která je jak jinak než ženatá. Otevřený konec, který moc nemusím, mám ráda, když je kniha ukončená a nemusí to být zrovna happy end.

29.01.2013

Suši v dušiSuši v dušiE. Urbaníková

Nejlepší kniha, co jsem letos četla. Eva Urbaníková mě nikdy nezklame, i když jsem u této knihy měla chvíli pochybnosti, než jsem si jí koupila, určitě jsem ráda, že ji mám a budu ji půjčovat dál. Doporučuji, skvěle napsané, navíc podle skutečnosti. Moc Denise držím palce, aby se jí začalo dařit a našla na Slovensku toho pravého!

22.11.2012

Dlouhý pochodDlouhý pochodR. Bachman (pseudonym)

Neskutečně krutý příběh, úžasně napsané, umím si představit i filmové zpracování. Ale teď běžím do knihovny pro něco hodně veselého!

22.11.2012

Vstupenka do rájeVstupenka do rájeL. Lanczová

Dávám 4 z 5 knížka se četla vyloženě sama, zkrátila mi nudný chřipkový podzimní víkend a především poradila v tom, že nemám hledat problémy, tam kde skutečně nejsou. Těším se na další Lanczovku pro dospěláky :-).

14.11.2012

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Trochu zklamání, bestseller si představuji úplně jinak. Zajímavé téma, ale nebavily mě stále dokola se opakující detaily typu: "Nekousej si ten ret". Další díl ani nebudu zkoušet, když mě nebavil první, nevím jak by se to mohlo podařit druhému :-(.

14.11.2012

Vzala jste si psychopata?Vzala jste si psychopata?N. Bismuth

Této knize byl dala spíš 4,5 bodu, bohužel to není možné, tak to píšu aspoň do komentáře. Knížka na jedno odpoledne a řekla bych že docela povedená, hodně hodně ze života. Hned jsem se poznala :-D

17.08.2012

Jezdci časemJezdci časemA. Scarrow

Právě dočítám, šetřím si ten napínavý závěr a najednou se dozvím, že už je i druhý díl :-D. Tak sláva. Je to napínavé, zajímavé a věčné téma. Mutanti jsou dostatečně nechutní, pokud by došlo ke zfilmování, tak bych asi koukala s hlavou pod dekou :-D.

15.08.2012

Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Celá trilogie mě opravdu dostala, jako už dlouho žádná jiná kniha. Jsem velká fanynka a teď už nezbývá než čekat jak se povedou filmy. I když každý kdo čte, tak asi tuší.... :-(

15.08.2012

Duhový mostDuhový mostT. Keleová-Vasilková

Proboha už nikdy víc, určitě najde svoje čtenářky, ale pro mě to není. Celou dobu se děj točí kolem špatné nálady hlavní hrdinky, špatnou náladu má proto, že je tlustá a že není doma uklizeno. Když už konečně zhubne, tak onemocní a jde to nanovo. Žena za pultem se vrací :-(

05.06.2012odpad!

PotopaPotopaS. Baxter

Na můj vkus zbytečně moc odborných termínů a zeměpisných pojmů, ovšem téma vcelku zajímavé, takže jsem se statečně prokousávala a trochu si rozšířila znalosti.

05.06.2012

Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Naprosto skvělá kniha, hodně dlouho jsem nečetla něco tak zajímavého. Kniha ve stylu: "ještě jednu kapitolu a už jdu vážně spát" :-D

05.06.2012

1 2