JulesTuri JulesTuri komentáře u knih

Naši Němci díl 1. Naši Němci díl 1. Thomas Posselt

Zaujímavo napísaná kniha o "hrdinoch", ktorí bojovali na nesprávnej strane. Je doplnená množstvom fotografií, ktoré boli zverejnené prvý raz zo súkromných zbierok. Autori vynaložili množstvo detektívnej práce pri skladaní informácií jednotlivých životopisov. Potešili i zverejnené zážitky a spomienky niektorých účastníkov. Vyšla len v malom počte a preto si myslím že bude veľmi vyhľadávaným artiklom nielen pre bádateľov. Po prečítaní tejto publikácie sa človek zamyslí nad tým, ako by prebiehal boj o ČSR, keby takých bojovníkov mala československá armáda na svojej strane a neprijala mníchovský diktát. Ale "keby" v histórii neplatí. Teším sa na ďalšie pokračovania.

02.09.2020 5 z 5

Rychlé šípy ve Stínadlech Rychlé šípy ve Stínadlech Jaroslav Foglar

Čo dodať? Slová úžasu a obdivu tu už boli povedané. Mrzí ma to, že ako chlapec som sa k tejto knihe, či trilógii nedostal. Predsa v slovenčine tých vydaní nebolo toľko. Teším sa na ďalšie pokračovania Stínadelskej trilógie ktoré vyjdú v novom šate od pána Červinku.

23.08.2020 5 z 5

Vinnetou - 50 let ve filmu Vinnetou - 50 let ve filmu Michael Petzel

Krásna kniha. Neviem si predstaviť že by som ju nemal vo svojej zbierke.

26.02.2019 5 z 5

Řád Řád Tim Willocks

Tak to bola jazda :) ....chcelo by to vydanie druhého dielu (ten už vyšiel)

11.12.2018 5 z 5

Najbúrlivejšie roky Adriana Mola Najbúrlivejšie roky Adriana Mola Sue Townsend

Táto kniha vyšla v Čechách pod názvom Adrian Mole – léta v divočině, 4 diel série Deníky Adriana Molea

26.05.2018 5 z 5