Judunaja Judunaja komentáře u knih

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Pro mne moc emotivní čtení, odložila jsem v půlce, zatím nejsem připravena knihu dočíst. Autorce držím pěsti, ať nemoc pokoří. Pro mne je hrdinka.

17.02.2023 5 z 5

Jdi za mámou, táta pracuje! Jdi za mámou, táta pracuje! Françoise Dorin

Kniha mne nezaujala, po 10 přečtených stranách odkládám.

30.08.2022 1 z 5

S kotvou na čepici 1. Šífácké historky kapitána labské plavby S kotvou na čepici 1. Šífácké historky kapitána labské plavby Jan Malý

Tato knížka mne upoutala v regálu mé "domovské" knihovny. Můj otec se učil též plaveckému řemeslu v Děčíně od roku 1952. Vyprávění kapitána Malého mne velmi zaujalo, protože mi připomnělo vyprávění tatínka z dob strávených v učilišti, z cest do Hamburku a následně brázdění Vltavy a Labe na remorkéru, vlečňáku, vykládání pontonů korečkovým bagrem až po poslední práci - kapitán na parníku Vyšehrad. Znám od něj spoustu historek od "vody" i šífáckých slangových výrazů. Tatínek bohužel už nežije a tak jsem měla možnost se vrátit do dětství a začíst se do příběhů lidí od vody. Moc děkuji za krásně sepsané vzpomínky a určitě si přečtu i "dvojku".

08.01.2022

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Dobře napsaná kniha, napínavý děj. Špatně snáším, když se dětem děje něco špatného, jak v životě, tak i v knize. Kniha přečtena během dvou nocí, moc jsem si přála šťastný konec... padaly slzy na polštář :-(((

04.08.2021 5 z 5

Květa Fialová - pod křídly andělů Květa Fialová - pod křídly andělů Josef Kubáník

Kniha přečtena za jediný den ve vánočním období. Poutavé vyprávění ze života víly, jakou bezesporu paní Fialová byla i když pro ostřejší slovo daleko nešla. Obdivuji její nadhled a noblesu s jakou se vyrovnávala se strastmi, které přináší život i to, jak uměla prožít to krásné, co život občas přinese.

28.12.2019

Moje nová svoboda Moje nová svoboda Zohre Esmaeli

Zajímavý příběh o kultuře, ve které hrdost vítězí nad láskou. Žasnu, co dokáží lidé putující za svobodou vydržet. Muslimskou mentalitu nechápu a čím víc knížek s touto tématikou čtu, tím víc jsem vděčná za zemi, ve které jsem se narodila a šťastná za své skvělé milující rodiče a jejich laskavou výchovu.

28.12.2019

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Dobré počtení, občas husí kůže po těle. Kniha se nedala odložit. Napjatá jak tětiva luku, jak to dopadne. Zvítězila jsem sama nad sebou a na rozuzlení jsem si počkala a poslední stranu přečetla skutečně jako poslední ale s velkým sebezapřením :-)))

31.08.2019 5 z 5

Čím se liší tato noc Čím se liší tato noc Irena Dousková

Jako první knihu od paní Douskové jsem četla Hrdý Budžes, očekávala jsem tedy veselé příběhy... Knížku jsem musela číst s odstupem, hodně mne zasáhla témata jednotlivých povídek. Po přečtení poslední cítím jemný tlak na hrudi. Čtení smutné, nutí k zamyšlení a nedovolí odložit...

11.08.2019 4 z 5

Než usneš Než usneš Linn Ullmann

Kniha mne zaujala názvem ale stylem psaní opravdu ne. Mne mnoho sexu a zvracení na pár stránkách opravdu nezaujalo, navzdory kritice, která tento román vynáší do výšin.
Jedna z mála knih, kterou jsem nedotčenou odložila.

10.08.2019 1 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Paní Frýbová mne zatím nezklamala :-))

22.07.2019 5 z 5

Potkala jsem léčitele Potkala jsem léčitele Eva Pilarová

Další krok k mému přesvědčení, že je něco mezi nebem a zemí. Dar, který dostane zlomek lidí na světě a je krásné, když se rozhodne pomáhat druhým.

21.07.2019 5 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Od paní Vasilkové mám přečteny všechny knihy. Čtivá, mnoho prvků z reality všedních dní, se kterými se dennodenně setkáváme. Oddychovka, u které mne trochu zamrzel rychlý konec typu "pohádka".... a žili šťastně až do smrti...

20.07.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Knihu jsem si vzala na dovolenou. Bohužel již třetí den jsem neměla co číst. Hltala jsem jí jedním dechem a dalo mi hodně práce, abych nenahlédla na pár posledních stránek... Otevřený konec mne lehce zklamal, protože jsem strašně zvědavá. Zato mne donutil k přemýšlení a rozhodně je to kniha, která mne "vzala za srdce"

07.07.2019 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Smekám před autorem. Čtivý text, strhující příběhy ze života. Měla jsem možnost poznat démona alkoholu z obou stran. Pracovala jsem v bohnické léčebně a muže s "démonem" přitahuji..... Málokdo má však sílu si přiznat, že už boj sám nezvládne a rozhodne se léčit.
Kniha mne zaujala a chystám se číst autorovy další publikace.

25.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mne zcela pohltila. Přečtena jedním dechem. Ani nevíme, co máme, když popisované hrůzy holocaustu jsou již minulostí.

27.04.2019 5 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Knížka přečtená za 2 večery. Zajímavá, mnohdy až mrazivá témata "všedního" života. Některé povídky mi silně připomněly příběhy z mého okolí a trochu jsem si je odžila. Kniha drsoň ale nešla odložit.

06.03.2019 4 z 5

Záhady Číny a Tibetu Záhady Číny a Tibetu Arnošt Vašíček

Zajímavá kniha záhadných bytostí, staveb, událostí v nám i tak záhadném světě, kterým je pro nás Čína a Tibet.

12.02.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Knížka mne bavila od prvního slova. nejdříve jsem měla pocit, že mne používání nářečí bude rušit ale opak byl pravdou. První veselá půlka knihy se mi četla o poznání lépe než části, kdy se projeví rakovina u tatínka. tyto pasáže jsem brala asi příliš osobně.
Jedná se o další knihu, která mi nedala se od ní odtrhnout. 413 stran přečteno během 24 h.

24.01.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Skvěle napsaná kniha, pomohla mi nahlédnout do duše malého průšviháře, kterého bych asi jako většina lidí zařadila mezi nevychovatelné grázlíky. Kniha je čtivá od začátku do konce. Mísily se ve mně pocity chuti vrazit malému Viktorovi pár facek ale i schovat ho pod ochranná křídla, tak jako jeho maminku. Kniha přečtena jedním dechem.

19.01.2019

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Velmi dobře napsaný příběh, který mne chytil a nepustil do posledního řádku.
Velmi nerada jsem knihu opouštěla a nepromarnila žádnou chvilku, kdy jsem se mohla začíst..

19.11.2018 5 z 5