judas.1988 Online judas.1988 komentáře u knih

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Jednou to přijít asi muselo... Ale po 150 stránkách přemlouvání a trpění určité demence hlavních hrdinů jsem knihu odložil. První od autorky co už nemám zájem dočíst. Jak píši jednou to asi přijít muselo.

30.03.2024 1 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

(SPOILER) Když čtu komentáře ostatních, tak mám pocit že jsem četl, jinou knihu. Napíšu asi takto. Myslím že Darcy už značně vyčerpala žánr strašidelných domů, je to opravdu na jedno brdo a dost vykrádá i sama sebe. Narozdíl od ostatních dílů série, jsem se za boha nemohl začíst. Prvních 150 stran se vůbec nic nedělo. Kolem 150 stránky, shlédla Margot tu kazetu, v ten okamžik to začalo být zajímavé, neříkám napínavé, to vůbec ale konečně se začalo, aspoň něco dít. Co mi na knize ale vyloženě vadilo, byla technická stránka příběhu. Proč by někdo měl provrtat a protunelovat jako mraveniště celý kopec kvůli sklepům na sudy? To nemá hlavu ani patu. Stejně tak založit vinařství v místě kde hrozny nerostou a musí je kupovat. Jinak zomboňove ruku v ruce s duchy, jako proč ne. To není špatný. Určitě je fajn že to tentokrát bylo bez romantiky. Protože Darcy psát romantiku neumí. Ty linky do těch příběhů strašně vecpe a je to nepřirozené. Celý děj je prakticky o dvou závěrečných akcích a hotovo. To je taky celkem fajn ale ten konec... všem se za vše omluvim a problem vyřešen?.Dávám tři hvězdy. Možná mi to nesedlo, jsem jinak celkem fanda autorky. Ale nemůžu si pomoct, toto už je desátý díl ze série a opravdu pecka jsou první tři díly. Od čtvrtého dílu už je to takový nijaký....

13.11.2023 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Myslím že málokdo nejprve četl knihu aniž by viděl film. Stejně tak i já, vždycky jsem si říkal na co si kupovat knihu,když film je dokonalost sama. Kubrick režisér a podílel se na scénáři a famózní výkon Jacka Nicholsona. Co ještě může překvapit,říkal jsem si. No sakra mne to překvapilo. Kniha je velmi detailní, chvílemi skoro až otravně. Rozhodně se člověk víc dozví o jednotlivých postavách. Kuchař Helloran má mnohem víc příběhu i prostoru v příběhu, což je úplně super aspoň podle mého. Maminka Wendy je úplně jiná ne tak hloupá a víc odvážná. No a samozřejmě Danny,ten malý vzpurný kluk....Tady příběh vyloženě určuje on. A myslím že tak to příběhu sedí nejvíc. Ve filmu to bylo spíš o Jackovi.Kniha je podle mého názoru o hodně lepší než film, má jiný konec. Trochu takový víc rozumnější. Nevím jestli to je správné slovo ale lepší mě nenapadá. Jenom při čtení Kinga musí člověk počítat s určitým až intelektuálním způsobem jeho psaní. Což může do určité míry až otravovat. Rozhodně si přečtu Doktor spánek. Což je volné pokračování.

18.06.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

(SPOILER) Kniha je velmi pěkně napsaná, opravdu velmi svižně se čte. Ze tří set dvaceti čtyř stránek nebude "hluchých"ani deset, člověk je neustále v akci a ději. Podobným způsobem autorka napsala kořist. Prostě se pořád něco děje. Ale musím souhlasit s komentářem od Redry. Tady už se nedá hovořit o nějaké lehčí inspiraci. Tady už je to vyloženě přepsané z některých filmů a knih. Problém je že Darcy je velmi mladá autorka a pustila se do psaní v žánru který se od dob Sheridana la Fanu, Stokera nebo Poea neustále vyčerpává. A vymýšlet fakt, něco jinak už asi ani nejde. Dám čtyři hvězdy.

06.05.2023 4 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

(SPOILER) Nemůžu si pomoct ale z celé serie by stačilo tak po dvou knihách. Poslední díl je prostě strašně vpáčený do celého příběhu. A i když od první stránky je jedna velká akce, tak to nezaručí že to člověka bude bavit.

20.03.2023 2 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na knihu byl obrovský "hajp"opravdu obrovský. Přečetl jsem půlku a jako... Asi to není čtení pro chlapa. Na druhou stranu některé pasáže jsou reálně negativní,dost pochybuju že si u toho čtení holky nepoplacou. Nejvíc mi vadila místa,kde se nějaké reálné příběhy kryjí s tím co autorka dopsala.Lidi,já nejsem nijak náročný čtenář co by přemýšlel nad každým slovem,každou větou.Ale i tak to prostě strašně bije do očí. Každopádně tento styl mi prostě nesedí. Šikmé kostely,listopad,dům v sudetech,nebo jak se to jmenuje a různé pohraniční romány.Najednou se s tímto tématem,a jím podobným,roztrhl pytel a je to jak přesycená sodovka. Necham bez hodnocení a vyhledávat už tyto knihy nebudu ani přes mohutnou reklamu

04.11.2022

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

(SPOILER) Musím říct,že jsem naprosto zmaten.Toto napsla stejná autorka,která píše Černou Zimu?Toto napsala stejná autorka co má na svědomí Folcrofty? To jako fakt?Ano,mám po přečtení tohoto počinu spoustu otázek co se týče kvality předchozích knih.Každopádně se vyplatilo vydržet. Konečně autorka vyřešila neustálý problém s mizejícím signálem a špatnou baterií v mobilech.Změna doby,mobil neexistoval.Nechci spoilerovat,protože toto fakt stojí za přečtení.Jenom musím všechny varovat,nejde s čtením vůbec přestat.Udělejte si čas má to docela dost stránek.Příběh není ani nijak extra přeslazený,vše co v něm je,do něj patří.Na závěr bych to shrnul jako moc povedený hororový román který se odehrává dle mého odhadu ve Viktoriánské době.Moc hezká kniha

16.10.2022 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Jako jo!Podle mýho lepší než první dva díly.Doran a Clare přestavají pomalu cukrovat když se to nehodí. Beth poměrně překvapivá osoba.Ale každopádně tu hodně trpí kniha překladem.Jsou tam blbosti.Nebudu tu vypisovat na který stránce která věta:-D ale jsou tam boty a docela dost.

25.08.2022 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Tato kniha může působit velmi matoucím dojmem,pro všechny kteří si předtím nezjistili co znamená Queer.Stejně matoucí je i přebal knihy.Obrázek je hezký nicméně aspoň můj dojem byl ten že se bude jednat o "něco"na způsob Pottera,nebo nevím snad "něco" na způsob Pratchetta,prostě pohádečka.Joooo,to byl velký omyl.Pod tímto přebalem se skrývá velmi dospělé čtení.Čtení pro někoho kdo nemá předsudky a je ochotný přefiltrovat že v příběhu není snad jediná heterosexuální osoba.A nijak ho to nepobouří.Pokud je čtenář dostatečně dospělí a dokáže příjmout,že někteří lidé to hold mají jinak včetně spisovatelů,bude mu odměnou velmi silný příběh,který mu nějakou dobu zůstane v hlavě.Příběh o odlišnosti a zároveň obrovské sounáležitosti.Příběh o lásce a zároveň nenávisti těch co se bojí něčeho co je "jiné". No a samozřejmě příběh o přátelství.Neříkám že já ze své pozice mohu pochopit úplně vše co je v knize mezi řádky vepsáno.To určitě ne.Ale dokáži pochopit u těch co se jich to týká,že je velmi důležité,co je napsáno a jak je to napsáno.První spolupráce Fantomu s conQueer.A myslím že se lépe trefit nemohli.Jediný co teda jako musím vytknout bylo to Linusovo BOŽÍNKU.....Jsem měl celou knížku před očima baleťáka z básníků.To lezlo na nervy.Jinak příběh je super,záměrně nechci vůbec spojlerovat. Opravdu to stojí za přečtení.Jenom si dovolím poslední myšlenku:nebude to úplně pro každého.

07.08.2022 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

(SPOILER) Když jsem přečetl první díl,tak jsem se zařekl že druhý kupovat nebudu. A proto jsem si druhý díl půjčil, kámoška mi spíš vnutila že budu překvapen o kolik je lepsi než jednička. No a jsem docela rád že jsem ho nekupoval.A kamosce poděkoval.Jako,ano,ano,ano čtivost se tomu upřít nedá. Ale co se týče nějakých těch technických záležitostí. To je holý nesmysl. Přehodit motor z auta do auta. Když je každé to auto jiné značky a z jiného století. Oukej! Přejíždět autem děravý most opravený větvemi??? Tvl tak jo no:-D. Co se týče těch bio/ nano botů. Jsem měl okamžitě před očima novou Bondovku. A to stojí upřímně za prd. Noooo další díly si zase spíše půjčím protože přece jenom... Zase mě docela zajímá co se s tohoto guláše uvaří. Jinak hodnocení průměr. A je opravdu na místě to brát tentokrát jako pohádku se zombíky.

15.04.2022 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) V pořadí už sedmý díl,ze série o Strašidelných domech. Nevím jak napsat že je to podle mého nejlepší díl z celé série,protože budu mít i tak,hromadu výhrad.Takže Darcy umí psát,ví co chce psát a píše to.To tvůrčí sebevědomí je cítit v každém odstavci.Výborně vykreslené prostředí,atmosféra,charaktery postav ať už hlavních nebo vedlejších.Zápletka,v tomhle konkrétním díle psycho-mysterio-thrilero....no prostě super dlabárna.úžasný ,fakt námět nemá chybu to se mi strašně líbilo.Ale pomalu se dostáváme k ALE...Dějová linka chvílema zdvojená Guy vs Thomas.Docela mě mrzí že Thomas nedostal víc prostoru,určitě by si to příběh zasloužil.A co teprve,kdyby ta linka byla o třech hlavních postavách Guy vs Thomas vs nemocná,chorá Amy.Noooo tooo by bylooo žrááádloooo. :-D Ne ale jako fakt... číst ty její myšlenkový pochody,jak dlouho byla v lese se zvířaty a jak dlouho sledovala rodinu z venku než se dostala na tu půdu a prudila je i v domě.Ta kniha by měla místo 244 čtených stránek klidně 450 a vůbec by to neztratilo na šťávě,naopak. Jinak už ve druhém díle Tajemství sídla Craven Manor jsem si všiml,že autorka dokáže celkem obstojně psát za chlapa jako hlavního hrdinu.To si myslím že by bylo dobře vyzdvihnout i když..no... Zase jedno ale bych si taky dovolil.Kdybych já měl po obličeji sajrajt z nějakého břečťanu nebo psího vína nebo s čím to tam Guy tak srdnatě zápasí. Tak bych asi neuvažoval nad peelingem,to mne pobavilo.Bych spíš přemýšlel co se mi stane s ksichtem kdybych použil benzín či ředidlo nebo tak něco.Ale zase nic proti ničemu,doba je jaká je.Jinak zpět k příběhu,jedna věc je rozhodně předvídatelná.A to jsou ty příbuzenské vazby že jo.... Vysvětlení proč je Guy vztekloun atd...Ale zase,nijak to neruší člověk s tím tak nějak počítá.A ono to vysvětlení nepřijde.:-D To mě taky dostalo. Autorka nám roste a určitě by s toho šlo vytáhnout víc. Dávám čtyři hvězdy ale ani ne že by si autorka nezasloužila pět,nebo třeba 4,5:-D Ale mám obrovskou výhradu na vydavatelství,jako lidi nezlobte se na mě ale to je jak když to překládal google translátor.Nejsem žádný lingvista ale to je strašně robotické. Přesně jak je psáno v prvním komentu všude GUY,GUY-AMY-AMY. V češtině máme zájmena on a ona úplně v pohodě jdou do textu použít a nebude to tak robotické. Co mi teda vyloženě v knize vadilo,překáželo a štvalo to jsou ty ilustrace nebo jak to nazvat.Pokus to nějak vylepšit.Hlavně ta na straně 103...Určitě jsme všici zdravý:-(((( Nicméně další díl si určitě koupím a tento doporučuji.Opravdu moc hezký příběh.

10.04.2022 4 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

No,tak od přečtení této antologie budu mít celkem problém.Protože kvalita nynějších děl neodpovídá ve srovnání se jmény Edith Wharton a somozřejmě Mary Shelley ani návodu na pračku.A to bez pardónu,Hodnocení pět hvězd určitě na místě.Pan Davis odvedl práci víc než mravenčí a poskládal opravdu to Best. No A původním Autorkám každé po pěti.Vyzdvihnout musím ale přece jen jiné jméno a to Louisa May Alcott a její povídka ztracení v pyramidě aneb Prokletí mumie.V životě by mě nenapadlo že je možný aby perem šla takovým způsobem vykreslit atmosféra. Pocity které jsem zažíval když jsem četl tuto konkrétní povídku,jsem nikdy při čtení nezažil.Tam je člověk opravdu součást děje.A nebo mi to prostě mimořádně sedlo.Docela by mne zajímaly názory ostatních na tuto konkrétní povídku.Jinak prostě perfektní kniha.

05.03.2022 5 z 5

Ukaž mi to! Ukaž mi to! Helga Fleischhauer-Hardt

Noooo,jak si tu čtu komenty pod čarou. Tak vidím jediné.Některé dámy si v dětství nehrály na doktora.To je asi tak vše.Jinak my co tuto knihu máme tak ji chráníme jako oko v hlavě,protože za prvé:její hodnota neustále roste a za druhé:byla hold vydaná v době kdy svět byl ještě v pořádku.Pro děti problém nevidím je to psaný stylem:Ty máš něco já mám něco ale kadíme úplně stejně. To je vsuvka pro ty co tu hovoří o pornu.Přátelé,porno to opravdu není. pamatuju si na encyklopedii pohlavního života ve školní knihovně a tam některé fotografie mohli být explicitnější protože byli v barvě,tady je vše černobíle takže je stejně houby vidět.

22.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Noooo...A pak že v Čechách nemáme dobré autory.Máme! Tuhle knížku jsem si koupil vyloženě účelově protože jsem věděl že to bude má krevní skupina a rozhodně byla. Šumava,nekonečné lesy,rodiné tajemství,objevování minulosti,mezilidské vztahy.Perfektní,tohle bude fungovat vždycky.Úžasně propracované,nebojím se říct skoro až "Hrabalovské" dialogy. Tahle drama-detektivka mi opravdu sedla.Myslím že si od autorky postupně nakoupím její sérii detektivek s Josefem Bergmanem,protože vím že mi to bude sedět.Opravdu velmi pěkná kniha.

08.12.2021 5 z 5

Modrý mauricius: Honba za nejcennějšími známkami světa Modrý mauricius: Honba za nejcennějšími známkami světa Helen Morgan

Tuhle knížku jsem si kdysi koupil když byla akce 5+1 u Dobrovského. Zaujal mne obal asi i název a nápad. Jako kluk jsem měl období kdy jsem sbíral známky.Ale jako... Tohle je takový druh literatury který si člověk přečte a čte se celkem dobře ale v moment kdy to dočtete tak si prostě řeknete:Co mi to vlastně dalo? Nic extra.Pro profi filatelisty je to příliš obecné psaní a pro laiky to nebude úplně záživné. Autor tomu dává evidentně úmyslně "vyšší"rovinu neustálím přeskakováním do svých myšlenek v rámci příběhu. A to je na tom nejhorší,člověk u toho opravdu musí hodně točit kolečky v hlavě.Prostě mi úplně nedošlo pro koho je tato knížka určená.

01.12.2021 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Teda,po dost solidním fantomovi z blackwoodu,jsem čekal větší dílo.Ta první půlka dobrý ale pak se to tak nějak,zjednodušilo až moc.Prostě ten příběh se strašně utrápil. Postavy,klasicky oni něco dělat nechtějí ale přesto to dělají,oni si chtějí postup rozmyslet ale přesto jednají srdcem. Jo a co se týče romantiky a hororu nebo v tomto případě spíš dramatu ani snad thrilleru,může se doplňovat ale tady nám autorka hodně sládne. Jinak trošku proběhla klasická recyklace. Nevím jak komu ale cítil jsem tam osvícení.Chvílema jsem viděl Nicholsna,akorát tak nějak obráceně. Peklo je venku ne vevnitř. Podle mýho názoru-nikomu ho necpu,by úplně stačilo kdyby si autorka řekla budu psát tohle...A u toho zůstala.Osobně si další díl z této série kupovat nebudu.

27.11.2021 2 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Knížku jsem přečetl za tři večery,autorka dokáže udržet jakési napětí a čtivost i když se v příběhu nic neděje.To je hodně fajn věc.Poprvé taky musím objektivně napsat že mi to ani nic nepřipomínalo,žádný film ani Kinga,jehož bude autorka fanynkou:-D Na to vsadím boty i s ponožkama. Čtyři hvězdy dávám proto že jsem chlap a přece jen to bylo trochu sladší.A taky proto že hlavní hrdinka mi svými postoji a názory úplně na všechno tak nějak neseděla.Jinak mezi sérii strašidelných domů padne skvěle.Krásná obálka... Jenom ty ilustrace mi přijdou trošku navíc ale nijak to neruší.

21.11.2021 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Nemám tušení, jestli dneska ještě děti mají něco jako povinnou četbu. Ale pokud ne tak Egypťana Sinuheta by si přečíst rozhodně měli. Je to úžasná nekonečná studnice moudra.

14.11.2021 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Tak tu máme velké finále. A rovnou píši že ho autor zvládnul. Tam kde ptačí sněm končí,tam zkáza akru začíná. Od začátku autor pálí ostrými. Ale zároveň to není chaotické. To je nutno hodně vyzdvihnout. Nutná romantická linka mezi Jacobem a Noor a Emou.... Je vidět že ji autor do knihy přidal vyloženě nuceně:-D... Nicméně nijak to neprudí ani neruší při čtení. Myslím že kdyby nebyl autor ale autorka tak.... To je jedno.... V ději nejsou chyby vše se samo vysvětluje. A narozdíl od jiných sérií si neříkáte... Kurník to by chtělo ještě díl. Ne je to zakončení perfektně propracované série. Myslím že kdyby byl autor starší tak by klidně se svým dílem mohl konkuroval J.K.R a mistru Potterovi. Kterého osobně rád nemám. Ale to je můj názor. Dávat pět hvězd a opravdu se snažím nespojlerovat.:-D

23.10.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Musím říct že jsem se na knihu velmi těšil.Když,jsem si jí konečně koupil,tak jsem ji furt odkládal abych na ní měl opravdu čas.No a....jak to říct!-nejsem zklamán ale rozhodně ne nadšen.Nebudu to vůbec srovnávat se strašidelnými domy.To je uplně o něčem jiném,jednoduché příběhy s klasickým dějem více či méně.Ale i mezi nimi jsou minimálně tři knihy velmi dobré. Tohle je spíš taková detektivka.Napětí v tom lese určitě je.Ale o tom hororovým monstru mi bylo jasné od začátku že jde o člověka.Autorka do toho pálí od prvních vět,několik příběhů do jedný zápletky-dobrý hodně dobrý.No jo.jenomže ono to začne ztrácet šťávu.Všichni se shodneme jak jsem si pročítal ostatní komenty že Todd je blbec.No ale proč?Protože si autorka s ním už nevěděla příliš rady.S toho jeho příběhu šlo vytřískat mnohem víc.Dyť do toho lesa šel první.Co se týče samotného provedení.Nejsem zrovna Holmes ale pokud se v tom lese ztratilo tolik lidí...Tak v tom asi jedou policajti že jo:-D.Ale dohromady nakonec 60....Noooo nevím no.Plný les pohybových čidel....Noooo nevím no.Na konci hrdinka zastřelí svýho šéfa aby nemohl on zabíjet nebo teda strašit k smrti dál.To je docela dobrej nápad.Nicméně pomrkávat na pohřbu s holkou co ho jako jediná mohla identifikovat,protože to přežila...Noo nevím no.No a Darcy je ještě určitě velmi mladá žena takže dělat z lidí kterým je přes dvacet děti mi příjde trochu ujetý.To mi na tom celým vadilo asi nejvíc ale to už se tu taky psalo.Nicméně dávam čtyři hvězdy tato knížka má svůj potenciál,kdyby měla o sto stran víc vůbec by to nevadilo.Autorka každou knihou určitě roste.A v tom braku co teď poslední dobou vychází to je opravdu takový to lepší.

22.05.2021 4 z 5