jsemknihomolka jsemknihomolka komentáře u knih

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Kniha se mi líbila , nějaké části horší, nějaké lepší ale v průměru dobré. Celkově mi ale vztah Sloane a RJ moc nezdál, poznání takové pohádkové ale budování nic moc. RJ/hacker napád se mi zamlouval a tak jsem knihu dočetla. Jedna věc ale byla že RJ a jeho "jsem radši sám a nikomu nevěřím" bylo strašné klišé vzhledem k tomu že pak přijde dívka jeho snů a on nemůže zavřít pusu když vidí její nohy. Druhý díl si přečtu protože mě zajímá kam autorka s koncem knihy miří.

07.04.2024 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nikdy jsem nezažila styl psaní jako tento, postavy jako kdybych sama znala. Jako kdybych já byla Charlie a jen koukala v koutě na ostatní. Hrozně se mi líbil vývoj charakteru u Charlieho, člověk viděl jak se může život převrátit ze dne na den k lepšímu ale i výrazně horšímu. Konec byl vážně krásný, cítit se nekonečně je něco, co doufám že ucítí aspoň jednou, každý z nás.
Kdybych teďka ale měla něco na závěr říct , bylo by to :

Dočetla jsem knihu "Ten, kdo stojí v koutě". Mám dojem, že je to ta nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla, ale takový pocit mívám vždycky, dokud si nepřečtu nějakou další.

27.12.2023 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

S těžkým srdcem sérii nechávám nedočtenou , autorka má zajímavé nápady které by člověka měli nutit pokračovat ve čtení , jenomže , jako kdyby nevěděla jak je napsat čtivě , jako kdyby všechna její energie šla do nápadů a ne do psaní .
Kniha se táhne , hlavní hrdinka je naivní a stačí jeden dotek a hnedka našim mafiánům leží u nohou. Vlastně pomalu nikdo z postav mě doopravdy nebavil , Nico je otravný , Luca je hrozně pomatený a neví co chce a o ostatních radši nemluvě.
Ovšem to co knize chybělo nejvíc je nějaká zápletka která by se nedala odhadnout 30 stránek dopředu.
Četla jsem si i o čem je 3 díl a teda, je vidět že autorka už opravdu neví jak více tu sérii protáhnout.

20.08.2023 2 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

(SPOILER) Dobře , todle byla jízda. Při čtení jsem bez uvědomění zatajovala dech a i když jsem věděla že jde o mafii , nečekala bych taková spád. Nico byl zvláštní , chápu rodina , chtěl ji chránit ale přece to šlo jinak ? Všechno před ní skrývat a pak to na ni vybalit najednou jako kdyby ji říkal co má koupit a ne že jeho práce je zabíjení lidí. Vlastně (pokud jsem na něco nezapomněla) ji pokaždé zachránil zrovna Luca a on (Nico) tam většinou přišel aby se jakoby neřeklo .

Nevím jestli to připadá jenom mně ale Luca , Nico a Sofie je jeden milostný trojuhelník ? Přijde mi že bud jen Luca není zlý člověk (i když se tak choval) a nebo se autorka snažila něco naznačit do dalších dílu ?

Láska je slabost. - Nico''
Slabosti z nás dělají lidi. - Sofie

15.07.2023 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

No tak tedka jsem hodně zmatená , tady u té knihy je náročné najít nějakou špatnou recenzi , ale todle byla fakt bída. Kniha má zajímavý nápad je to zase něco jiného něž co většinou vídám v takovém žánru ovšem to jak je to napsané ? Holku ukradnou a pak sotva vidí obličej nějakého 'muže' hnedka musí popsat každý kousíček jeho obličeje , jak má krásné esmeraldové oči , bla bla... jako kdyby už ani to trauma neměla :D Taky myšlenka 4 jmen na K je docela nic moc , ještě když to jsou všichni hlavní postavy. Místa jsou zvláštně popsaná , tak až si je ani představit nejde. Přišlo mi to jako špatně napsaný wattpad příběh , za mě ne.

25.05.2023 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Vážne jsem toto nečekala , věděla jsem co přijde , přesně jako Conor . Chvílemi jsem netvora nesnášela , mluvil v hádankách , jako by nestačilo jen to co se děje . Jak ale přiběh postupoval , jeho přiběhy začínaly dostávat význam. Už to nebyly jen příběhy které zabíraly čas , byly to dopisy s hlubším významem než jsem si dokázala představit.

,,Ty sis pouze přál, aby skončila bolest" řekl netvor. Tvoje vlastní bolest. A pocit osamělosti, který ti to přinášelo. To je to nejlidštější přání ze všech.

02.03.2023 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

No páni , knihu jsem akorát zaklapla a nevím co dodat . Čtení této knihy byla jedna velká náhoda , sama jsem dumala jestli se do toho mám vůbec pouštět když jsem viděla ty komentáře , nakonec jsem se přemluvila a pustila se do ní. Bylo to úžasný. Jízda jak na koni. Vážně jsem nečekala že se mi tadle kniha bude až tak líbit ale opak je pravdou , všechno je hezky popsané , místa, postavy... vytvořila jsem si vlastní podobizny , všechno to bylo tak reálné a já Abby a Travisovi fandila do poslední stránky. Něco bylo možná až navíc , to s tím Vegas byla úplná změna žánru. Jakobych otevřela úplně jinou knihu. Chvilku jsem knihu chtěla zavřít a ukončit si to sama ale nedalo mi to a musela jsem pokračovat. Tolik pocitu jsem snad ještě necítila , minutu bych se mohla usmívat od ucha k uchu a další bych se mohla dusit pláčem. Nevím jak je to možné ale musím tuto knihu umístit na můj oblíbený román.

Hledala jsem si informace a když jsem zjistila že je i kniha zfilmovaná byla jsem štěstím bez sebe ale může mi někdo vysvětlit kdo vymýšlel obsazení hercu , to přece není ani Travis ani Abby .

01.12.2022 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Tuto knihu jsem našla náhodně doma na poličce , už delší dobu jsem si chtěla přečíst něco od Kinga a tak jsem po tom chňapla. Jsem spíše na romány a to že se mi todle začalo líbit a vžila jsem se do děje bylo pro mě šílené . Benova postava byla hodně poutavá a čtení kterým mě vlastně on provázel mě bavilo . Nemůžu říct že bych ten konec nečekala ale i tak mě překvapil , přijmutí nabídky by znamenalo že selhal , stal by se tím koho nejvíce nesnáší . Ovšem , aspon by měl jeho život nějaký důvod.
Mně se kniha moc líbila a rozhodně si v blízké době od Kinga něco přečtu.

15.11.2022 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Těšila jsem se na ní ale nenadchlo mě to , jedno klišé za druhým až to snad ani není zdravé .

07.11.2022 1 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Na knihu jsem se těšila a začala ji číst hned po dočtení prvního dílu a bohužel mě to nenadchlo , je možné že jsem měla až moc velké očekávání po dočtení Nádechu .

09.10.2022 2 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

(SPOILER) Už dlouho mě žádná kniha nepohltila jako tato , příběh byl sice někdy až moc krutý a hlavní hrdinka se ne vždy zachovala uplně dobře , někdy až tak , že jsem musela knihu zavřít a začít se smát jak to bylo trapné . Konec byl zbytečně rychlý a poslední zápletka byla možná i zbytečná ale i tak jsem příběh hltala . Z nejlepších přátel v dětství na nepřátelé pak milence pak zase nepřátelé a zase milence , bylo to jak na horské dráze a to bylo právě to co se mi na tom líbilo , nebyla žádná kapitola která by mě nudila . Madoc byl za mě skvělá vtipná postava a moc se těším na druhý díl o něm .

04.08.2022 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Mrzí mě že dávám takové hodnocení ale kniha mě nezaujala , jediné co se mi líbilo byla postava Šprýma a havrana . Moc zdlouhavé , knihu jsem odložila . Třeba se k ní někdy vrátím .

26.07.2022 2 z 5

On On Elle Kennedy

Netušila jsem že mě tato kniha tak chytne , hnedka jsem pro ni udělala místo mezi mými nejoblíbenějšími knihami a nedočkavě se těším na druhy díl !

09.06.2022 5 z 5

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

(SPOILER) Musím uznat že se mi tato kniha nelíbíla , Hlavní hrdinka byla hrozně najivní a ostatní postavy byli taky nic moc , Mariin nejlepší kamarádky chování jsem vubec nechápala . To jak se Marin rozešla s Jamesem a hned začala chodit s Greyem bylo hrozně rychlé , ani ho pořádně neznala , jejich vztah byl snad horší než ten co měla s Jamesem. Chápu že si procházela těžkým obdobím a že z toho co se stalo měla nejspíše trauma ale tak hnusná na toho chudáka být nemusela . Za mě 2 hvězdy i když bych tomu dala spíše 1,5 hvězdy . Nápad dobrý pojetí příšerné.

20.04.2022 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Tato kniha je napsaná pro moji věkovou kategorii ale musím říct že hruza . Nápad výborný , miluju vlkodlaky , twillight a takové věci ale ten příběh je jak špatně napsaný wattpad příběh . Všechno je moc zdlouhavé a takové nudné . Za mě rozhodně ne .

30.03.2022 1 z 5

Město světel Město světel Inio Asano

Krása , toto byla jízda , i když byly nějaké části zmatené , příběh se mi vážně líbil . Inio Asano je jeden z mých oblíbených autoru. Ovšem mrzí mě že tuto mangu nezná více lidí zasloužila by si větší obdiv .

01.01.2022 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

(SPOILER) Tak toto bylo něco , Bane se mi už od začátku moc líbil a jak ho člověk poznával dál zjištoval že pod tou slupkou děvkaře , podvodníka a kuřiče je hodný chlap . Zápletka byla užasná matoucí a nakonec skvěle vysvětlená , jsem moc ráda že kluci dostali to co si zasloužili .
Krásný silný příběh .

13.12.2021 5 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

(SPOILER) Wow , todle jsem nečekala .
Část první byla jako normální romanťárny , nějaká ta zápletka a romantika, ovšem část druhá to bylo něco . Pocity se ve mně střídali jako na horské dráze . Když už se dali skoro dohromady , zase se něco stalo .
Vážně jsem se divila že s nim má Greta ještě trpělivost , podle mě to ale bylo mezi Elecem a jeho otcem až moc . Nesnášeli se a pak už bylo pozdě :/
Konec se vážně povedl a velice doporučuji.

12.10.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Postavy my byli velmi sympatické , nápad byl zase uplně jiný než co jsem kdy četla a konec byl velmi hezký a zajímavý .
Kniha nebyla vubec špatná , ovšem , četla jsem už lepší.
„Nic dokonalého neexistuje Callahanová. Cokoli může být jen zatraceně dobré.“

19.09.2021 3 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Druhý díl byl lepší než ten první , postavy mi přirostly k srdci a od knihy jsem se nemohla odtrhnout , už si pro tebe jdu 3 díle .

09.09.2021 4 z 5