Jonny Jonny komentáře u knih

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Hezké a čtivé.
Plusy dávám za "amazonky" a popis jejich světa.

15.04.2023 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Milá oddechovka, leccos bylo jasné od začátku a něco mě i překvapilo.

15.03.2023 3 z 5

Malé dějiny brambor Malé dějiny brambor František Kutnar

Fakt zajímavé. Brambory, a jejich historie zejména, jsou zajímavější, než se na první pohled zdá.
Na druhou stranu... Stále je to jen kniha o bramborách, místy poměrně nudná kniha o bramborách.

15.03.2023 3 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Takhle by to šlo. Místy trošku zdlouhavé, ale vyvážené množstvím napínavých scén.
Příjemná spotřební literatura.

07.02.2023 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Celou dobu mi bylo jasné, k čemu se schyluje - a ono ne! Za to děkuju. A taky oceňuju množství napínavých scén, kolikrát jsem málem nedýchal.

11.01.2023 4 z 5

Vymezte si hranice a nalezněte klid: Cesta ke zdokonalení Vymezte si hranice a nalezněte klid: Cesta ke zdokonalení Nedra Glover Tawwab

Po prolistování jsem knihu zase odložil. Nenašel jsem nic, co by řeklo víc než samotný název knihy.

11.01.2023 2 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Spotřební literatura. Sem tam sem se bavil, sem tam jsem byl překvapený.

11.01.2023 3 z 5

Svět změny Civilizace na prahu nové éry Svět změny Civilizace na prahu nové éry Bruno Maçães

Nepodařilo se mi do knihy ponořit. Několikrát jsem listoval o pár stránek dál a stejně jsem se nezačetl.

02.12.2022 2 z 5

Špicl Páně 955 Špicl Páně 955 Patrick Zandl

Kdyby název knihy zahrnoval slovo "povídky", tak není knize co vytknout. Takhle jsem dostal něco jiného, než jsem čekal.

Popisy bitev strhující, napínavé - a pro mě uvěřitelné.
Plus za "nelpění na postavách".
Hezká obálka.

02.12.2022 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Průměrný až dobrý.

Místy čtivé a napínavé, místy míň.
Spotřební literatura. Na výplň "čekacích časů" je kniha uspokojivá.

07.11.2022 3 z 5

Forbidden Forbidden Tino Hrnčiar

Váhám, kam si knihu zařadit.

Při čtení jsem často vzpomínal na Restart, asi díky členitosti knihy, kdy na sebe jednotlivé kapitoly navazují jen volně.

Dost jsem se pobavil u "zrcadlové" kapitoly.

Značce Life is porno jsem se doteď obloukem vyhýbal. - Prostě jsem ji odsoudil "na první název". Po přečtení téhle knihy, jsem ji spolu s Tinem vzal na milost - konečně jsem prohlédl, že to není jen o "pornu, skejťácích a feťácích".
Následně jsem si poslechl i podcast na protiproudu.net (Jsem pravidelný posluchač - ale kvůli názvu "Life is porno" jsem kapitolu s Tinem přeskočil :-D)

Kniha je inspirační, ale stejně jako ostatní knihy z tohohle žánru, z vás úspěšné pány svého života neudělá.

Když nic jiného, knize vděčím za návrat k otužování. A potvrzuji funkčnost pravidla, že nové návyky se nejlépe zavádějí tak, že se přidají k už zavedené činnosti.
Otužuji se vždy po běhu (v bazénu na zahradě) a jde to samo.

07.11.2022 3 z 5

Hrrr na ně! / Poslední kontinent Hrrr na ně! / Poslední kontinent Terry Pratchett

Tenhle Pratchett byl prostě slabý. Čtení se vleklo, a to jsou Elánius a Mrakoplaš jedni z mých oblíbených.
Nechápu, myslel jsem, že jdu na jistotu.

07.11.2022 2 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Po předchozích dvou dílech, kterýma se táhla atmosféra nekonečného bytí v silech, děj poskakoval dost dramaticky.
A pak najednou, byl konec.

Děj byl vtahující a to natolik, že jsem kvůli němu přejel výstupní zastávku! :-)

Oceňuju autorův dovětek s "přesahem".

25.08.2022 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Hezké, čtivé. Na druhou stranu, je to spíš takové spotřební, bez kdovíjaké hloubky. Celou dobu je víceméně jasné, k čemu se schyluje. Nějaké překvapení se koná, ale nakonec se stejně zahladí...

Nejvíc jsem si oblíbil "pana dabléra", tak je mi líto, že se s ním, nejspíš, znovu nesetkáme.

25.08.2022 3 z 5

Včelařit jako včela Včelařit jako včela Roman Linhart

Stejně jako první díl, je kniha prodchnuta adorací termosolárních úlů. Tady je navíc propagován i modulový systém včelaření.

Přesto jsem nadšený. V té knize totiž není jen tupá metodika, všechny úkony jsou zdůvodněny.

Taková spousta věcí na, které bych se pana Linharta rád doptal... škoda, že to už není možné.

25.08.2022 4 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Líbí se mi, jak se kniha snaží být historicky věrná.

V lecčem je příběh neuvěřitelný a naivní, na čtivosti mu to ale neubírá.

01.08.2022 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Tísnivé a čtivé.

01.08.2022 3 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Úžasný želví a boží humor. (Tím spíš, pokud znáte https://twitter.com/UhlaOfficial)

Snad jen škoda, že se tam zoufale málo vyskytují banány.

25.07.2022 4 z 5

Slídil Slídil Tana French

Ty jo! Fakt dobrý.
Po dlouhé době kniha, u které jsem ochotný mluvit o nějakém přesahu, poselství. Cal je sympaťák, je snadné mu fandit, natožpak tomu klukovi.

Zklamaný jsem snad jen z toho, že se moc nerozvinul vztah s krkavci.

22.06.2022 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo