Jonna Jonna komentáře u knih

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Knihu jsem četla už dvakrát, a teď jsem si ji pro změnu poslechla. Kniha by měla být povinnou četbou ve škole, abychom si to stále dokola připomínali, protože se zjevně mnoha lidem po té době stýská.

25.03.2024 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Knihu jsem dlouho, kvůli názvu, přehlížela - obrovská chyba. Kniha mi hodně pomohla oživila mi věci, co už jsem znala, a dala je do nových souvislostí. Knihu má stále po ruce.

25.03.2024 5 z 5

Sny nové doby Sny nové doby Anne Jacobs

Snad nejslabší autorčina kniha. Doufám, že už to nebude mít pokračování.

25.03.2024 2 z 5

Ani Bůh prý není neomylný -  Jak procházet osudovými změnami Ani Bůh prý není neomylný - Jak procházet osudovými změnami Sherre Hirsch

Souhlasím s názory, že 2/3 knihy je vata, autorka v podstatě neustále ze všech stran probírá jen jednu věc. Nicméně pár myšlenek se tam dá najít, takže to nebyl promarněný čas, ale další autorčiny knihy si asi nechám ujít.

22.02.2024 3 z 5

Aféry na zámku Ashmore Aféry na zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Tuhle autorku mám prostě moc ráda, vždy si, v rámci žánru, dobře počtu. Těším se na další díl.

18.01.2024 4 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Přestože mám sérii docela ráda, tak už jsem si oddychla, že (snad) skončila. Někdy už byl opravdu problém se probírat všemi těmi postavami, někdy už trochu moc nastavovanými a natahovanými příběhy. Ale svůj účel kniha splnila - tímhle žánrem prokládám těžší čtení, abych si trochu odpočinula.

01.01.2024 4 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Je to kniha s předvídatelným dějem, která se čte lehce. Takový průměr, nenadchne, neurazí.

01.01.2024 3 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Předvídatelná kniha, připadalo mi, že autorka ji píše podle nějaké příručky "Jak napsat knihu". Četla jsem ji protože bydlím ve Švédsku, ale ta cesta byl jenom takový přílepek k poměrně nezajímavému ději. Kdyby kniha byla poloviční bývalo by to stačilo. Další autorčiny knihy už si klidně nechám ujít.

15.11.2023 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

AUDIO Knihu jsem tentokrát nečetla, ale poslouchala. Pořád mi z ní není dobře; hlavně proto, že je zase stále více aktuální, lidstvo je nepoučitelné, stejně jako ta zvířata.

15.11.2023 5 z 5

Volha Volha Karel Hynie

Ze začátku jsem chtěla knihu zahodit - kvůli stylu jakým byla psaná, trochu jsem nepochopila záměrné pravopisné chyby v přímé řeči, kde výslovnost byla stejná ("chitil"), ale co už, protože když se mi podařilo začíst (chyb také mírně ubylo), byla to skvělá kniha. Také jsem některé lidi znala, nebo spíš odhadovala, kdo asi mohl být kdo, což byl další zdroj zábavy. Ze životních zkušeností vím, že přesně takhle to fungovalo, tahle se žilo a pracovalo. Je dobré si to občas připomenout. Jinak kniha je lepší než seriál, doporučuji.

15.11.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Podle mne zatím nejslabší kniha autorky. Nevadí mi to téma, ale totální neznalost církevního prostředí, špatně uvěřitelný příběh a těch klišé! Nicméně řemeslná stránka, co se týče atmosféry a popisu domu nezklamala, proto dávám 3 hvězdy. Ke knize se už, na rozdíl od Chirurga a Dědiny, vracet nehodlám.

08.09.2023 3 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

(Audiokniha) Zajímavé nahlédnutí do nám nepříliš známé kultury, které si ráda zopakuji. Navíc v podobě audioknihy naprosto perfektně namluveno. Doporučuji.

27.08.2023 4 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Nějak mi trvalo se do knihy začíst, což se mi u předchozích sérií nestávalo, nevím, jestli je to knihou nebo mnou, protože jsem nedokázala zcela odhlédnout od některých autorových názorů, které v poslední době vyslovoval, a se kterými bytostně nesouhlasím. I tak mi připadá kniha taková neživá, jen rychlý přehled faktů. Spisovatel kdysi říkal, že Lucemburky nikdy nenapíše, možná mu ta látka nesedí, a opravdu to neměl dělat. Ještě nad sérií nelámu hůl, uvidíme, jak si povede další díl.

27.08.2023 3 z 5

Anna z Ingleside Anna z Ingleside Lucy Maud Montgomery

Také oceňuji nádherné vydání z Albatrosu, díky němu mám teď některé knihy o Anně dvakrát, protože jsem je chtěla mít všechny. Opět pohodové čtení, které jsem si moc užila.

25.07.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Po dlouhé době kniha, kdy se moje mínění sešlo s mainstreamem. Kniha se četla sama, občas jsem se přistihla, že se brzdím ve čtení, aby mi kniha vydržela déle. Nicméně vzhledem k eskalaci děje mi to nevydrželo a konec jsem přečetla jedním dechem. Moc doporučuji, i kvůli skvěle vykreslené atmosféře bažin. Doufám, že se od autorky dočkáme dalších knih.

20.07.2023 5 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Román se mi moc líbil i proto, že to není taková jednoduchoučká prvoplánová romantická kniha, a čtenář už musí mít trochu načteno, aby knihu ocenil. Kniha je skvělá, vzbuzuje emoce a vtahuje do děje. Také jsem úplně cítila vůně každé scény, třeba chatek u jezera, oceánu, ... Rozhodně ukládám do poličky k dalšímu čtení.

25.06.2023 5 z 5

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Knihu mám přečtenou už několikrát, teď jsem ji poslouchala jako povedenou audioknihu, a pořád mě nepřestává bavit.

25.06.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

K Beckmanovi si cestu teprve hledám, některé jeho knihy se mi četly obtížně, ale tahle kniha mě oslovila hned. Má to spád, je tam humor i napětí.

15.05.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje druhá kniha od autorky, a opět velice dobrá, takže už na mě v poličce čekají další. Je vidět, že autorka prostředí nemocnice aspoň trochu zná, vztahy na pracovišti v knize vylíčené jsou naprosto přesné, a v různých obměnách existují v každé nemocnici. Stejně jako v Dědině, autorka přesně popsala prostředí i vztahy zdravotnických pracovníků.

01.05.2023 4 z 5

Nevím, jestli ještě číst nějakou knihu od tohoto autora. Vážně mě takové to - tady jsem se, já chudák, musel zlít do němoty, tady zase a tady zas..., už moc nebavilo. Reálií a běžného života pomálu. Jeruzalém mě bavil víc.

01.05.2023 2 z 5