jonas4731 jonas4731 komentáře u knih

Billy Summers Billy Summers Stephen King

King je zpět! Chytlavé čtení, v němž nechybělo napětí, atmosféra emoce. Něco možná předvídatelné, něco vůbec. Pomrknutí na jiný svůj román je už taková jeho klasika. Škoda že to muselo skončit. 85 %

11.08.2022 4 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Na jednu stranu vyprávění hezké, na druhou s dějovými dírami a divným koncem.

21.06.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Společně s To se jedná o nejlepší Kingův román, taky jej napsal před více jak 40 lety. Stephen King je tím lepší, čím více stran jeho dílo má (mimo výše uvedených to platí i u Temné věže, Dallasu 63 nebo Pod kupolí). Četl jsem to již jednou před asi 12 lety, a protože teď řádí ve světě koronavir, dostal jsem chuť si na to projít knihu znova. A hned první kapitoly mě utvrdily v tom, že to je vážně masterpiece. Jasně, na začátku se představují jednotlivé postavy (a děj jakoby skáče), ale jsou tak rozdílné, že v tom nemáte bordel. A příběh postupně graduje, je tu i několik dobře napsaných záporáků, cestuje se po celých Spojených státech, a i když závěr nemusí každému sednout, já byl spokojen a bylo mi až líto, že tohle putování skončilo. Doporučuju všem. Rozhodně zvládněte aspoň prvních sto či sto padesát stran, abyste měli lepší představu toho, jak promyšleně a napínavě to je napsané.

12.03.2020 5 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Tohle se četlo jedním dechem, ta jeho cesta je úžasná, motivuje to.

20.11.2018 5 z 5

Naučte se fotografovat dobře Naučte se fotografovat dobře Bryan L. Peterson

Nejlepší kniha o focení, co znám. Nechybí nic, co by měl každý nejen začínající fotograf vědět, včetně spousty fotek a informací z exifu.

27.10.2018 5 z 5

Nebuď takovej balvan! Nebuď takovej balvan! Jeremy Daldry

Haha, oblíbená kniha mého dospívání, kterou jsem četl hned několikrát.

27.10.2018 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Trochu jiný román, než jaký byste od Kinga možná čekali, taky jej vydal pod pseudonymem. Poměrně krátký, ale o to více nahuštěná atmosféra a tah na branku; na zdlouhavý úvod, který často King k vybudování příběhu potřebuje, tu není prostor a hned se něco děje. Opravdu se divím, že tento námět ještě nebyl, co vím, filmově zpracován.

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Úžasné sci-fi, které jsem četl ještě na základní škole a do paměti se mi vrylo na dalších mnoho let. Pokud jste viděli pouze film, který kvalit knihy nedosahuje, tak po ni sáhněte, atmosféra tu je vylíčena vskutku parádně a jen tak oči neodtrhnete. Doporučuji všemi deseti.

Malevil Malevil Robert Merle

Mrazivý a opravdu chytlavě napsaný post-apo román, který mě opravdu dostal, a to už ve věku nějakých 14-15 let. Kdo máte tento žánr rádi, neváhejte.

To To Stephen King

Klasika na poli hororu, Kingův masterpiece, který přes množství stran netrpí tím, že by vás nudil. Číst před spaním není ten nejlepší nápad.

Svědectví Svědectví Stephen King

Dokonalá. Úžasné post apo - skvělý příběh, postavy, atmosféra, postupný vývoj děje, nečekané zvraty... Nenechte se odradit počtem stran, stojí to za to. Za mě rozhodně patří do Kingovy top 3.

Cujo Cujo Stephen King

Jedna z nejslabších Kingovek, v první půli se nic neděje, druhá mě moc nevzala, ani na konci.

12.10.2018 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Scifi klasika, kterou jsem jako jednu z mála knih četl 2x, poprvé ještě na ZŠ. Skvělý nápad, atmosféra a vývoj příběhu.