Jolilinka Jolilinka komentáře u knih

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Podle mě teda naprostá hovadina. Syn i Amy mi od začátku byli hrozně nesympatičtí, děj naprosto o ničem, milostná zápletka mě spíš prudila než nadchla. Celá kniha je průhlednější než vzduch (alespoň dle mého názoru), v průběhu knihy se téměř nic nestalo až na pár akčních scének, které vyprchaly rychleji než pára nad hrncem a tak moc napínavé stejně nebyly a ani konec knihy vůbec nic nezměnil, až na to, že se objasnilo pár věcí, které už jsem stejně od začátku tušila. Dále co se týče naprosto odporných výrazů, které už zmínila spousta lidí přede mnou, nic horšího autorku nemohlo napadnout - měla jsem chuť tu knihu mrštit proti stěně, až budou lítat stránky. A jak to tak vypadá, tak pravý děj příběhu nám teprve začíná - takže chraň mě ruka páně.
Já tedy rozhodně nejsem nadšená jako většina ostatních slečen, tohle celé bylo jedno velké zklamání, každopádně raději si knihu přečtěte sami a udělejte si vlastní názor. Dám ale šanci dalším dílům - snad mě přece jenom něčím překvapí. Koneckonců, horší než tento první díl už to v žádném případě být nemůže, takže není co ztratit.

01.08.2016 1 z 5

Obležení Obležení Kathryn Lasky

Skvělá série, ačkoli se možná zdá, že pro malé děti, tak se vsadím, že i dospělí si ji užijí. Nevíte ale někdo, kdy bude pátý díl?

01.08.2016

Bouře začíná Bouře začíná Damian Dibben

Od knihy jsem toho osobně moc neočekávala, zvláště po nudném začátku, který se nejprve ne a ne rozjet, každopádně po cca pěti kapitolách příběh nabral na obrátkách a já jsem se nemohla odtrhnout od čtení. Autor má skvělý a poutavý styl psaní, je to zábavné a prostě skvělé. Musím dát pět hvězd, protože jsem byla opravdu velice mile překvapena a rozhodně knihu doporučuji ;)

25.03.2016 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Super kniha, ze začátku sice trochu nudná a ne úplně čtivá, ale zakončení perfektní :) Už se moc těším na další díl :) Trochu mi tam sice překážela ta magie, vlkodlaci, upíři a podobné (hlavně mechaničtí pomocníci), prostě se to tam nehodí, nakonec jsem si ale zvykla. Taky jsem nečekala, že to bude ve třetí osobě minulého času, což celkový dojem taky trochu narušilo, ale jinak vřele doporučuji - úžasný, skvěle vymyšlený příběh, ve kterém autorka nechala originalitě dveře vřele dokořán.

30.11.2014 5 z 5

Brácha je superstar Brácha je superstar Karen McCombie

Další, příjemný a zábavný příběh mrzoutky Sadie. Někteří by možná mohli říct, že je příběh nezaujal, že tam není žádná akčnost, napětí ani to není žádný přelomový bestseller. Ale kdo by to potřeboval? Přece jenom si můžeme položit spoustu otázek. Je kniha originální? Ne! Je šíleně napínavá? Ne! Je akční? Ne! Ale je i přesto dobrá? Ano! Kdo by chtěl číst milion Harry Potterů pokaždé v jiné verzi? Já tedy ne. Knížka není sice ani originální, ani akční, ani napínavá, ale je zábavná a je to příjemná oddechovka, u které se člověk nenudí. Číst samé akční scifi... Co bychom z toho měli? Mně se Sadie líbila, přečetla jsem ji rychle a opravdu nemám zapotřebí číst samé Pottery, Divergence nebo Hunger games. Co je přeci špatného na tom se sem tam trochu pobavit? Takže rozhodně dávám plný počet hvězd, protože jsem s knihou spokojená.

23.11.2014 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Naprosto skvělá, úžasná a geniální kniha, až na to, že je sedmidílná, chyba v anotaci. Je to úžasné a já tu knihu miluju, četla jsem, že paní Pacovská byla tak nadšená z Harryho Pottera, že se rozhodla vytvořit svůj vlastní magický svět. A podle mě je to lepší než Potter.

17.11.2014

Drakie Drakie Sophie Jordan

Úžasná, napínavá knížka, Jacindu jsem ale doslova nenáviděla, stejně tak Cassiana a ani Will mi nebyl sympatický. Zato Tamru a Azurku jsem si zamilovala okamžitě :)

16.11.2014 5 z 5

Cesta časem Cesta časem Moony Witcher (p)

Příšerná, příšerná, příšerná kniha, jedna z nejhorších knih, jaké jsem kdy četla! První díl se ještě tak nějak dal, ale tohle... je to úplně první kniha v mém životě, kterou jsem nedočetla!

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Fajn oddechovka, Azurka je mi mnohem příjemnější než Jacinda, ale bylo to moc krátké, nemělo to žádný pořádný děj a dalo se to číst jen tak tak. Mohlo by to být delší, navíc v knihách o Jacindě je to taková veselá holka, věčně optimistická se zásobou vtipů v rukávu, kdežto tady z ní autorka udělala druhou Jacindu, jen o trochu sympatičtější (nutno dodat, že Jacindu totálně nenávidím). A mohlo to mít dělší a pořádný děj, ne jen ahoj, jak se máš, nemůžu s tebou být, rozmyslela jsem si to. Protože přesně o tom tahle kniha je.
P.S.: Anotace je totálně vedle!
P.P.S.: Autorka tam mohla Jacindu taky trochu přidat, ne se o ní jen jednou dvakrát zmínit. Navíc: Kdy se tenhle příběh odehrává? Po Jacindině příběhu? Nebo spíš před ním?

15.11.2014 3 z 5

Kniha kouzel Kniha kouzel Moony Witcher (p)

Naprosto příšerná kniha, ve které se neustále opakuje "Malá alchymista tohle, Malá alchymistka tamto". Nebavilo mě to, nudila jsem se, bylo to jako pro děti z mateřské školky a Karkon rozhodně není ten typ strašidelného čaroděje, spíš pomateného a šáhnutého děduly.

Kámoška k zakousnutí Kámoška k zakousnutí Franziska Gehm

Fajn knížka, příjemně se četla.

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Uch, no, kdyby to nebyl takový přeslazený román a Calla taková .... něco něco, navíc příšerně nesympatická hlavní postava, bylo by to super, ale té romantiky by opravdu mohlo být trošku míň... Shay byl hrozný, Rena jsem měla raději, mnohem, ale jinak super napínavá knížka, u které jsem se téměř vůbec nenudila :)

11.11.2014

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Podle anotace jsem byla na knihu opravdu neuvěřitelně natěšená, zvlášť když mi hned dva spolužáci najednou řekli, že je to jejich nej kniha na světě. A tak jsem se pustila do čtení, celá napjatá a natěšená. Ale... Teď neříkám, že kniha byla špatná, to ani v nejmenším. Byla skvělá a moc dobře se četla, ale podle skvěle udělané anotace jsem popravdě čekala něco víc. Oproti ní mi kniha připadá jako pěkná slabota. Adam mi do knihy vůbec neseděl, byla to nepříjemná postava, která mi tam prostě nezapadala a být to na mě, tak ho do knihy vůbec nedávám. Stejně tak u pár dalších věcí mi připadalo, že do knihy prostě nepatří, jak se říká, černé ovce. Zápletka ale byla úžasná, stejně jako celkový děj knihy, i když přece jenom, nechci být zlá, prostě to mohlo být o trošku lepší. Jinak ale geniální, originální knížka, obálka mě totálně dostala, je prostě božsky udělaná, Felix řeže žebřík a Leontýna, sedící na něm, ustřihává šňůrku od závaží, které nad Felixem visí... To je genialita sama o sobě :)

11.11.2014

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Pěkná, oddychová knížka, ale rozhodně nemá nato stát se tak úspěšnou a slavnou knihou ani být zfilmována. Připadá mi to napsané jako pro malé děti, kouzel je tam až přespříliš a tak jsem si často připadala jako v mateřské školce. Děj je zajímavý, pěkně udělaný, vymyslený a napsaný, ale cílovou skupinu bych rozhodně změnila a kniha stoprocentně nepatří mezi jedny z nejlepších knížek, dokonce ani mezi ty dobré.

08.11.2014 3 z 5

Škola černé magie Škola černé magie Anthony Horowitz

Fajn kniha, ze začátku mě to sice trochu (nebo že by víc?) děsilo, hlavně scénky s útěkem nebo když se v noci zjistilo že studenti jsou pryč, ale jinak nemám co dodat. Líbilo se mi to, chyby byly, ale jinak moc hezky udělané.

08.11.2014

Kočičí gen Kočičí gen Thomas Brezina

Docela dobrá knížka, ale rozhodně jsem četla tisíckrát lepší. Na to, že ji napsal Brezina, mě opravdu velmi zklamala.

04.11.2014

Les zbloudilých Les zbloudilých Anne Plichota

Na to, jak je tahle kniha slavná, a vzhledem k tomu, že se má prý i zfilmovat, bych čekala MNOHEM víc. Ne že by se mi Oksin příběh nelíbil, je to příjemné a ne úplně nejnudnější čtení, ale na to stát se tak slavnou knihou to ani V NEJMENŠÍM nemá. Je to fajn jako příjemná oddychovka, ale ne jako slavná a po celém světě čtená kniha. A připadá mi napsaná jako pro malé děti. Luštěnky, Foldingoti, Vzducholeť, Granulkomet... Připadám si jako v mateřské školce. Jako cílovou skupinu bych spíš uvedla děti do sedmi, osmi let, ale rozhodně ne lidi věku, kterým je tato kniha určena. Těch kouzel je tam až moc a také styl psaní je až moc dětský. Jinak příjemné čtení.

03.11.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak ten konec mě dostal. I když jsem se dozvěděla, jak to dopadne, už asi v páté kapitole, úplně mě to zaskočilo. Nebylo daleko k tomu, abych proměnila svůj pokoj v moře, ne-li oceán, ale nakonec mi jenom zvlhly oči (několikrát po sobě). Umím pláč docela dobře zadržovat, ale i tak mě to vynervovalo. Divergentní povídky o Čtyřkovi si rozhodně přečtu, jako takové "pokračování", které by mohlo znamenat lepší konec. Ale jinak si svůj závěr rozhodně přepíšu, jako malou útěchu v porovnání s tím, co jsem se v Alianci dozvěděla. Jako malilinkou Cenu útěchy...
Občas mi dělalo problémy vyznat se v tom, kdo zrovna vypráví, ale nakonec jsem si zvykla a snadno jsem se v tom zorientovala. Přesto mi ale Aliance připadá rozhodně jako nejhorší a nejslabší díl série. Tak jsem se těšila - vždyť se konečně dostáváme za město! - ale nakonec mě to zklamalo. Děj byl vcelku nudný a až Nitin útok knihu oživil, stejně tak jako konec, který byl ale smutný. Rozhodně mi nevadilo, že byl tak protažený, pomohlo mi to se s tím lépe psychicky srovnat. Ale Tobiasovo pokračování mě už zase dostalo a konečně mi pomohlo uvědomit si, že to tak opravdu dopadlo, ne, nezdá se mi to, není to jen zlý sen. A teprve v tu chvíli jsem chtěla začít plakat.

02.11.2014 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Velmi vtipná a zábavná kniha :)

02.11.2014

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Miluju Drahokamy a miluju tuhle knihu. Kerstin Gierová je jedna z bezkonkurenčních autorek a kdo nevěří, ať se sám přesvědčí.

01.11.2014 5 z 5