John6900 John6900 komentáře u knih

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Tak si takhle jednou hrajeme vědomostní Česko a já zjišťuji že mám hrubé nedostatky v naší historii. Říkám si, že to chce doučit, ale nějak tak, aby mě to bavilo. No a epopeje jsem nedávno někde viděl a bylo rozhodnuto. Čtu hlavně fantasy, sci-fi a nějakou tu literaturu braku, tak jsem byl obrovsky překvapený, jak mě tohle chytlo a jak rychle jsem to přečetl. Pan Vondruška píše neskutečně chytlavým způsobem. Těším se na další díl a pokud to takhle půjde dál, věřím že další epopeje budou následovat.

17.04.2024 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Vtipné, akční a super čitelné. Co víc si přát. Vše už tu bylo psáno a já se také těším na další díl.

02.04.2024 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Klobouček před všema hasičema i celým IZS. Odvádí neskutečnou práci, stejně jako Štěpán Kopřiva předvedl u téhle knihy. Nešla přestat číst, napínavá od začátku do konce. A to že se celý děj odehraje, jak je prozrazeno v názvu, jen ve 101 minutách, je taková třešnička této skvělé knihy.

18.03.2024 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Dějově tak na 20 stran. Zbytek aspoň pro mě o ničem. Jediné plus, že to autor umí dobře podat a četlo se to hezky a rychle.

10.03.2024 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Celou šestidílnou sérii Franka Herberta už vlastním x let a celou dobu, stejně jako hodně dalších, mě nějak míjela. Ano, hodně mě ovlivnilo nové zfilmování a tak před druhým dílem jsem se do ní pustil. A nelituji ani minuty. Duna slupnuta za pár večerů a musím říct že mě se četla sama.

24.02.2024 5 z 5

Agenti světla a temnoty Agenti světla a temnoty Simon R. Green

1. díl série jsem ani nekomentoval, jelikož jsem vůbec netušil, co k tomu napsat. Asi jsem moc nechápal vo co k...a go. Celý příběh, i celý, pro mě nový svět, mi nějak nedával smysl. Teď po 2. díle je to podstatně lepší, ale že by mě to nějak bralo...asi ne. Jo, čte se to dobře, ale dějově mě to moc nechutná.

14.02.2024 3 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Pecka!!! Kristýna je dílo od díla lepší a lepší. Až se mi zdá, že nám překonává mistra Kvantitu...eee...sry...Kotletu. Jen tak dál, těším se na další díly.

05.02.2024 5 z 5

Zakletý klášter Zakletý klášter Juraj Červenák

Ano, je to slátanina. Ale tak dobře napsaná, tak čtivá... Je to ta kniha, na kterou se těšíte, až ji zase otevřete a budete pokračovat. Prostě takové to odpočinkové čtení, které mám rád.

31.01.2024 4 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Tak to jsem nečekal. Po slabším druhém díle je tento totální pecka. Napínavé od samého začátku až po poslední kapitolu. No dobře, linka s Adare zase tak moc dobrá nebyla, ale zbytek 110%. Užil jsem si to, celá série 4* Dokázal bych si představit jen knihu o kettralech.

15.01.2024 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Tak žádný WAU efekt se nekonal ani u mě. Jo, čte se to dobře, děj odsýpá a je to i celkem zábava. Ale ... jak už tu píše pár lidí, je to tak nějak pořád dokola. Od půl knihy jsem se už tak nějak těšil až bude konec.

18.12.2023 3 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

O chlup horší než první díl. Některé linky lepší, jiné horší. Jako celek, není špatné, ale nijak nenadchlo.

01.12.2023 3 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 4. Neúprosná kola osudu Paměti katovské rodiny Mydlářů 4. Neúprosná kola osudu Josef Svátek

Stejně jako předchozí díl, už to nebylo jako první dva. Každopádně pořád dobře čitelné a zajímavé.

10.11.2023 4 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Po přečtení prologu jsem si řekl paráda, to bude jízda. Bohužel pak se 200 stran skoro nic nedělo. Jo, musí nám nový svět a hrdiny nějak představit, ale jde to i lepší formou než tady. Chvílemi jsem se nudil a do čtení se musel nutit. Ale pak se to rozjelo takovým způsobem, že jsem druhou půlku knihy zhltnul jedním dechem. Prostě paráda...

18.10.2023 4 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Pro mě asi nejslabší díl celé série. První dva pomalu jedním dechem a tady jsem se musel občas do čtení nutit. Jako celek je to ale skvělé a zaslouží 4,5*

22.09.2023 4 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Podstatně víc dospělejší pokračování už tak skvělé jedničky. Opět napínavé od začátku do konce a plné nečekaných zvratů. Závěr opět tak šikovně otevřený, že hned musím skočit na další díl.

01.09.2023 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Pro děti a mládež - a já si to ve svých 43 letech užil jako hrom - i když já (podle manželky) vlastně pořád dospívám...
Celou trilogii mám doma snad už od jejího vydání a celou dobu jen ležela a byla přehlížena. Teď jsem vzal první díl na dovolenou a na konci už nebylo co číst. Na začátku sežvýkalo a na konci vyplivlo. Těším se na další díly.

18.08.2023 5 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Snad bych i řekl, že o chloupek lepší než první díl. Rozhodně napínavější. Přečteno jedním dechem a opravdu jsem si to, po těch letech, kdy mě odysea míjela, skvěle užil. Teď jen dilema jestli se pustit do dalších dvou, nebosi radši nekazit zážitek....

18.08.2023 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

V dalších komentářích jde krásně vidět, jak jsme každý jiný v tom co se nám líbí a nelíbí. Pro mě, celkem odsuzovaná, první část, byla ze všech nejlepší. Krásný úvod do celého tohoto dlouhotrvajícího příběhu. Samozřejmě i další části hodně dobré i když jde hodně poznat ten časový horizont, kdy byla kniha napsána. Jinak ale skvělá četba a jsem zvědavý na pokračování.

26.07.2023 5 z 5

Conan Conan Robert Ervin Howard

Prostě totální fantasy klasika, která nemá kam uhnout. Žral jsem to jako dorostenec a puboš a žeru to i teď o 30 let později. Ano, je to hodně jiné, než co máme teď, ale pořád za to ten příjemně strávený čas stojí.

03.07.2023 5 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

03.07.2023 5 z 5