johannis johannis komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Co tak čtu, názory čtenářů se dost různí. Za mě teda špice. Možná, že to chvílemi bylo rozvleklý, ale k této knize to prostě patřilo, aby člověk pochopil a prožil. Po dlouhé době příběh, který ve mě zanechal dost silný pocit a zpětně se k němu v myšlenkách vracím...a i píšu komentář, ikdyž nemám čas. Jedna tragédie, hloupost nebo dětská nerozvaha a tolik zničených životů. Lži, které mají chránit nejbližší. Ne, tohle neni prvoplánový, předvídatelný příběh...

24.09.2018 5 z 5

Slova hledám Slova hledám Heda Kaufmannová

Jednoznačně doporučuji. Více dodávat netřeba.

14.01.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tyhle detektivky mam rada. Do posledni chvile nevite, kdo je vrahem. Muze to byt kdokoliv. Pribeh je neskutecne ctivy a chytlavy. A ač je to detektivka, neni tam tolik surovosti a psychopatickych vylevu jako u jinych.

29.09.2017

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Noo je to psycho. Precetla jsem v noci a nebylo to ideal. Ale hezky sugestivne napsany, az jsem byla za ten konec fakt rada.

14.09.2017

Michaletydebile Michaletydebile Petr Zajíček

Pred nekolika mesici jsem si knihu zalozila do kategorie "Chci si koupit", kdyz jsem ji mela moznost koupit, bez opetovneho pripomenuti o cem je, jsem si ji poridila a vrhla se na ni...prvni strany jsem nechapala o cem se tam pise, hovorova cestina me uplne desila a ja ji chtela zase zavrit a odlozit...no jeste ze jsem ji dala sanci. Me se to ve finale libilo moc, pribehy maji i pres delsi vyvoj hloubku a prekvapivy zaver. Za me bod!

08.09.2017 5 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Dalsi autor, ktery sel s kuzi na trh. Je to sice narocnejsi co se emoci tyka, nicmene to bohuzel byla skutecnost...temnota, bezmoc, tryzen, bolest. Diky temto lidem, kteri se rozhodli priblizit sve "rodinne dedictvi" se dozvime dalsi a dalsi detaily a z informaci vseobecne dejepisneho formatu se tak razem stavaji informace autenticke, mrazive a az neprijemne blizke. Ja naopak doporucuji tyto knihy cist, at nic z toho nezustane zapomenuto.

03.09.2017

A co to má co dělat se mnou? A co to má co dělat se mnou? Sacha Batthyany

Silna kniha, za me palec nahoru. Hezky zpracovane a diky dvema prolinajicim se pribehum dvou zen si clovek opet uvedomi jednak zrudnosti obou rezimu, jednak pomijivost lidskeho zivota. Jednou jsi dole, jednou nahore...

16.08.2017

Osm Osm Radka Třeštíková

Nezklamala. Kniha napinava do posledni chvile, podezřelí byli vsichni. Kniha ma spad a cte se rychle. Doporucuji.

05.08.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Moc hezky napad s ilustracemi, kniha tim dostava šmrnc. Ovsem obsahove pro me nezajimave, ne ze by to nebylo hezky napsane, ale mela jsem z toho pocit, ze jsem nasla cizi denik, jehoz autora neznam. Neznam a nechapu jeho mysleni, vzpominky, pocity. Proto se nemohu zacist, proto nemohu pochopit. To vi jen pisatel sam. A to je skoda.

03.08.2017

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nebudu hodnotit autora, protoze sto lidi, sto nazoru. Nicmene s necim se ztotoznuji, neco me pobavilo, jine prekvapilo. Kazdopadne mile, prijemne počtení!

31.07.2017 5 z 5

Ve světle nebo ve stínu Ve světle nebo ve stínu Lawrence Block

Velmi zajimave pojata kniha. Jednak mi rozsirila obzory stran Hopperovych del a jednak jsem se seznamila s dalsimi spisovateli. Je ale pravda, ze ne vsechny povidky byly chytlave, ale to uz je otazka vkusu. Jine ovsem byly bravurni a prekvapive. Za me doporucuji.

30.07.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Za me ne...bohuzel. Jeste ted se skrabu na hlave a nevim co si o tom myslet. Pribeh opravdu silny , ale ten konec? Ze by nebyly proti ni dukazy? Ze by byla opravdu tak chytra? A opravdu je nutne zustavat s psychopatem? Proste konec pro me spatne uchopitelny...

30.01.2017 3 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Velmi prijemna a oddechova detektivka. Absolutne jsem se nemohla odtrhnout. Neustale jsem chtela vedet vic a vic a zjistit konecne cele tajemstvi. Jedinou slabinou je neuveritelne stesti patrajiciho genealoga a jeho devet zivotu. Ale asi to tak melo byt, abychom se dobrali konce. Jinak bezva tema a lakava lokalita. Za me plny pocet.

06.12.2016 5 z 5

Střet civilizací Střet civilizací Samuel Phillips Huntington

Na knihu je potřeba vymezit si čas a klid, ač zajímavá, není rozhodně, očekávaně, lehce čtivá. Ovšem postřehy důležité k zamyšlení. Potvrdí již známé, rozšíří obzory. Dle mého nutno mít i základní znalosti o politice, historii a světovém dění vůbec, aby jste si mohli knihu vychutnat, jinak je to jako kdyby jste odjeli na jazykový tábor, bez znalosti řeči.

23.05.2016 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Lion Feuchtwanger

Tak to jsem měla šťastnou ruku. Osm povídek, z počátku 20.stol. Některé jsou komické, některé tragikomické, jiné smutné. Ač krátké, tak jsem měla pocit, že čtu celou knihu. Bravurní příběhy s různými zvraty a pointou, téměř vždy donutily k zamyšlení a k úsměvu. U některých se projektovaly i autorovi vzpomínky na Francii a odchod do USA. Za mě výtečné!

20.05.2016 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Souhlasím s komentáři napsaných níže. Příjemná, roztomilá knížka vyprávějící o třech generacích jedné rodiny, se spoustou zápletek a životních kotrmelců. Rozdílné povahy a charaktery. Navíc obohacené o botanické téma, což je zase něco nového. Hezky se čte, i když je hodně dlouhá. Životní příběh vědkyně Almy od doby, kdy bývala malá holčička, která chtěla získat matčinu pozornost a respekt, přes mladou dámu toužící po lásce až po moudrou ženu, uznávanou botaničku.

18.05.2016 5 z 5

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Zprvu milá, staromilská detektivka. Pachatelů jsem měla hned několik, příběh je čtivý a má spád. Ovšem finále mě velmi překvapilo. Za mě dobrý. Sympatická prázdninová detektivka.

04.05.2016 5 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Velmi hezky a citlivě sepsaný životopis. Forma a celkové zpracování knihy navíc zesilují celkový dojem. Příjemné plus je rozšíření obzoru z oblasti módy pro ty, které to skutečně zajímá. Pro mě navíc inspirující...ta síla, tvrdohlavost, vize a cílevědomost, schopnost přizpůsobit se, naučit se fungovat v určité skupině lidí. To mě prostě baví.

03.05.2016

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zprvu pohádka o zvířátkách s velkými plány, vizemi a sny, která se velmi záhy změní ve velmi závažný a trpký příběh plný teroru, vymazávání kulturní paměti, zastrašování, úprav historie a potlačování práv.

19.04.2016 5 z 5

Sekl se Orwell o dvacet let? Sekl se Orwell o dvacet let? Benjamin Kuras

Dovolím si citovat: "Moje "tažení" je produktem něčeho, co s Orwellem bytostně až drásavě sdílím: hluboce zakořeněné alergie na jakékoliv zneužívání moci, vymetání s bezmocnými, instituční lži a lupičství a zavádění nedemokratických struktur a mašinérií nevyhnutelně směřujících k totalitě, jestliže se jim nebráníme."
V knize zaznívá Kurasův osobitý a jemu vlastní "antievropanský" pohled na politiku, ekonomiku, globalizaci i na působení jedince ve společnosti.

18.04.2016