JJJanama JJJanama komentáře u knih

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Vřele doporučuji knihu. Velmi se mi líbil příběh, který dává čtenáři možnost ztotožnit se s jakoukoliv postavou. Já osobně jsem nejdříve sympatizovala se Sofií a to skoro celý 1. díl, až po to, když Agáta napsala test správné princezny jsem pochopila, že je daleko lepší než se zdá a má srdce na pravém místě. Sofie je v hloubi duše docela dobrá, ale zlo v hlavě nad ní často zvítězí a hlavně zlo je zákeřné a umí udělat tak dobrou iluzi, že ani nejvíce dobrý člověk se zlým srdcem nezlomí vlastní mysl pod tím přeludem a přetvářkou. V knize se rovněž mísí klasický pohled na pohádku a ten pravdiví a též smyšlená doba,která nikdy neexistovala a tím je mezi nejkrásnějšími věky mezi knihami. Před začátkem čtení jsem byla velmi skeptická na knihu, protože tohle není zrovna můj tip fantasy, kterou vyhledávám, ale už po pár stránkách jsem zjistila jak velmi jsem se spletla. Dnes je to pro mě jedna z nejoblíbenějších knižních serií a určitě ji přečtu někdy znovu. Autor píše velmi hezky a hlavně má duši dítěte a je mu docela jedno co si o něm myslí všichni, závisí mu hlavně na názoru lidí, která má rád a proto se kniha skoro sama čte.

05.08.2016 5 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Autorka má velmi bujnou představivost a píše velmi přímě a jasně. Když člověk čte tuhle knihu musí mít aspoň trošku povahu jako tahle dívka.Jinak totiž nepochopí její myšlení a tím i myšlení hlavní postavy, která je velice inteligentní a všímavá a není stvořená pro normální život obyčejného smrtelníky. určitě ji přeji, aby rozvíjela svůj talent a mysl.

05.08.2016 5 z 5