Jjana14 Jjana14 komentáře u knih

Přečetla jsem zatím vydané tři díly, první rozhodně nejlepší, zbytek dočten spíše pro potřebu vědět jak to dopadne. Další již číst nebudu.

18.05.2019 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Smutná kniha, o to víc, že člověk docela brzy tuší ‘o co tady jde’, přesto kniha čtenáře vtáhne. Doporučuji.

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Napínavá detektivka, četla jsem až po shlédnutí seriálu Babylon Berlin a ani tak jsem se nenudila. Gereon Rath mi v knize vyznívá trochu jako fracek, ale uvidíme jak se vyvine v dalších dílech.

My, utonulí My, utonulí Carsten Jensen

Kniha, která by možná na první dojem mlhla vypadat, že se nebude číst dobře, ale velmi brzy vtáhne čtenáře do děje a ten nedokáže přestat číst, dokud se nedozní jak to dopadlo. Zároveň je to ale poměrně smutné čtení. Rozhodně ji doporučuji.

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Na prvotinu rozhodně dobrý počin, čte se lehce, má to spád, příjemná oddechovka.

16.03.2019 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Řadí se k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. A podle mého názoru, nejlepší autorova kniha, od kterého jsem přečetla vše. Rozhodně doporučuji.

02.02.2019 5 z 5

Tma o polednách Tma o polednách Arthur Koestler

Rozhodně stojí za přečtení, hlavní hrdina je zvláštní typ člověka, který vyvolává nejednoznačné pocity, přesně ten typ, kterému by se člověk radši vyhl. Přesto budí zájem.

23.12.2018 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Pro mě velmi dobře napsaná a jedním dechem se čtoucí kniha, příběh nevšední. Z mého pohledu autorova nejlepší kniha dosud.

04.09.2018 5 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Velmi dobře se čtoucí kniha.

29.06.2018 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Kniha, zpočátku vypadající nezáživně, se velmi rychle rozvine ve velmi zajímavý příběh, který vám nedovolí se odtrhnout, dokud nedočtete dokonce.

29.06.2018 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Velmi dobře napsaná kniha, čte se jedním dechem.

15.03.2018 5 z 5