JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Hory dávají chléb - Zlomek kroniky hor Hory dávají chléb - Zlomek kroniky hor Miloš Gerstner

Na knize nebyl hezký jen příběh, který přibližuje život jedné horské rodiny za starých časů.
Velmi oceňuji krásný jazyk, kterým je kniha psána!

01.01.2024 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Knihu jsem stále odkládala, vybral si ji vlastně manžel. Za mě ale překvapivě dobrá. I když jsou postavy víceméně na jednom místě, akčnosti je dost. Za mě povedený kus!

02.12.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha mě vtáhla od první strany. Zase povedený díl!

30.11.2023 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Pro mě, která nečetla první díl, bylo časté připomínání prvního dílu rušivé. Knihu jsem chtěla i odložit. Počátek každé kapitoly mi připadal jako otevírat další a další knihu....
Nicméně téma velmi zajímavé, knihu jsem dočetla.

19.11.2023 3 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Pro mě velmi příjemné čtení. Člověk si občas řekne, že by se některých vzpomínek rád zbavil, ale ....nakonec si cení všech. Vždyť mohou napomáhat k tvoření osobnosti, ovlivňovat chování v různých situací.
K jedinečnosti knihy nepřispívá jen myšlenka vazačství, ale i milostná liinie...

25.10.2023 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Velmi silný příběh s vůněmi z pekárny a velkým množstvím příchutí života.....

12.10.2023 5 z 5

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Čtení velmi zajímavé. Leckterý dnešní zločinec, který si zoufá, by asi koukal na odsouzení a výkon trestu tehdy. Lidské osudy velmi zkoušené, nejednou jsem měla slzy v očích.
Doporučuji.

20.08.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Mně se tento díl moc líbil. Skvělé na mě působilo "tušení něčeho" v domě. Hlavní hrdina sympatický a to je také důležité.

09.08.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Další a zase skvělý díl s detektivem Bergmanem. Zajímalo mě hned, jak důležitý bude název knihy pro samotný děj....

03.08.2023 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

První setkání s knihou od tohoto autora...nebude jistě poslední. K tématu jen takto - zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A já jsem hlavnímu hrdinovi opravdu fandila...

22.07.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi působivý příběh silné ženy, která je na začátku vyprávění vlastně ještě dívka...Rychle ale vstoupí do světa dospělých.Je obdivuhodné, jakým způsobem se vyrovnává s tím, co jí život přináší. Neuvěřitelná síla.
I když je to zcela jiný příběh, působil na mě podobně jako Doktorka z domu Trubačů.
Velmi doporučuji!

19.07.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Věděla jsem do čeho jdu. Kniha mi sedla, i když v ní bylo příliš duchů a dalších fuj bytostí. Dějová linka ubíhala velmi příjemně, nechybí ani to, po čem ženy touží - vztahy mezi lidmi.
Doporučuji.

16.07.2023 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Moc milá kniha. Život řeholnic pro spoustu z nás naprosto neznámý. Obohacující čtení psané milým jazykem.

12.07.2023 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

První dojem - to nezvládnu.... zvláštní jazyk, žádná přímá řeč!
Kniha, vlastně Dolores a její osud, mě pohltily.

07.07.2023 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Trochu jsem se bála, že kniha nabere příliš romantický rozměr, nestalo se. Dvě časová pásma byla zajímavá. Sympatická mi byla hlavní hrdinka Francizska(i přes svou tvrdohlavost).

22.06.2023 5 z 5

Džihád Džihád Anna Erelle

Docela jiný pohled, než který mě doposud jako čtenářka potkal. Vždy to bylo...zamilovala se, odešla, trpěla a chtěla utéct. Nyní je to pohled, vlastně práce, zanícené žurnalistky, které se život "virtuálně vzniklé" Melodie dostane pod kůži.....

10.04.2023 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Krásná kniha, ke které jsem se dostala až jako dospělá... Je o milovnici čtení a všeho nového. Přitom milá, skromná... Záporáci v této knize jsou tedy také jedineční. Knihu doporučuji nejen dětem, ale i dospělým.

02.04.2023 5 z 5

Velmi poutavé vyprávění z nelehké doby, která se dotýká všech, kteří měli rodiny v Sudetech. Doporučuji!

09.03.2023 5 z 5

Kouzelná třída v zoo Kouzelná třída v zoo Zuzana Pospíšilová

Kniha opět moc milá. Jen si myslím, že větší kouzlo mají ty klasicné -ze školního prostředí.

08.03.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Určitě do poloviny knihy je takové rozvláčné rekognoskování terénu....pak se to tedy rozjíždí.Kniha velmi poutavá, nápad výborný, lokalita milovníka ČR potěší.

21.02.2023 5 z 5