Jitush Jitush komentáře u knih

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Romantické příběhy mám ráda, ale tenhle se mi bohužel moc nelíbil. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, tak i pro mě je kniha moc přeslazená a tím pádem i méně uvěřitelná. Dokonce jsem se přistihla, že jsem během knihy několikrát otočila oči v sloup, když už mi to přišlo moc. Pro někoho kdo má rád červenou knihovnu, Harlekýnky, Danielle Steel apod., tak může být kniha pěkná, mě ale bohužel nezaujala.

17.04.2023 2 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Tato kniha mě příliš nenadchla, ale možná to bylo i tím, že jsem od ní čekala něco trochu jiného. Místy to pro mě byla příjemná oddychovka, kdy jsem se pousmála, místy mi přišla zdlouhavá a nezanechala ve mně nějaký hlubší dojem.

07.11.2020 3 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Kniha jednoduchá, bez nějakého hlubšího děje. Téma této knihy se mi celkem líbilo, bylo ze života. Jen mě mrzí, že mi žádná z postav nebyla vůbec sympatická, všichni na mě působili jako hrozní sobci. Výjimkou byl přítel Magdiny matky.

29.01.2020 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Na knize mě lákaly dobré recenze a pěkná obálka. Obsah mě však bohužel trochu zklamal, kniha mi přišla zmatená, děj místy nesmyslný až jsem se v něm ztrácela. Knížku jsem horko těžko dočetla, pokračování číst určitě nebudu.

15.05.2016 2 z 5

Kosti nikdy nelžou Kosti nikdy nelžou Kathy Reichs

Kathy Reichsovou mám moc ráda, ale už mi ty její knihy začínají připadat "na jedno brdo". I tak se každopádně těším na její další knihu :-)

11.08.2015 4 z 5

Spi,děťátko, spi Spi,děťátko, spi Mary Higgins Clark

Na mě až příliš jednoduchá detektivka, žádné neočekávané zvraty či napětí, předvídatelný děj. Jako oddychovka dobré, ale teď se pustím do nějaké napínavější knihy. Nicméně s autorkou to nevzdávám, ještě mám od ní jiné knihy, které snad budou lepší.

07.07.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Úžasná kniha, notnou chvíli jsem se po jejím dočtení musela vzpamatovávat. Rozhodně doporučuji k přečtení :-)

19.06.2015 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Některé pasáže se mi zdály moc dlouhé, ale jinak byla knížka napínavá až do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout. :-)

08.06.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Kniha se mi moc líbíla, především styl psaní mě upoutal, s tím úkolem Elizabeth a blogem Frannie to byl skvělý nápad. Příjemná oddychovka, kterou jsem přečetla během dvou dnů. Teď se ale vrhnu na něco napínavějšího :-)

06.06.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Výborná kniha. I přes její velký počet stran, jsem jí přečetla celkem rychle a klidně bych četla dál. Nepochybuji, že se časem dočká i zfilmování. Také bych se nezlobila, kdyby měla pokračování. :-)

12.04.2015 5 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

Výborná detektivka. Podezřívala jsem snad každého než vyšel najevo skutečný vrah, napínavé až do konce, nejde odložit dokud jí nedočtete, šla jsem kvůli ní spát ve 4 ráno :-D

09.02.2015 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Pro mě docela zklamání. Styl vyprávění mě moc nezaujal a ten konec mi přišel dost rychle utnutý. Čekala jsem od této knihy dle popisku víc.

25.01.2015 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Po téhle knížce jsem se musela chvilku vzpamatovávat a nebudu lhát, i nějaká ta slza mi ukápla. Knížka je velmi poutavá. Nejhorší je pocit, že tohle se může stát kdykoliv komukoliv. Rozhodně doporučuji přečíst, člověk si pak uvědomí, co má, když je zdravý. :-)

19.01.2015 5 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Tilly Bagshawe

Knížka napínavá od začátku do konce a epilog jí ještě vylepšil. Určitě doporučuji k přečtení :-)

18.01.2015 5 z 5

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Kniha nenadchne ani neurazí. Místy jsem se k jejímu čtení musela nutit. Čekala jsem alespoň na konci nějaké překvapivé odhalení, které se ale nekonalo. Pro mě je to takový průměr.

17.01.2015 3 z 5

Divosi Divosi Don Winslow

Poutavě napsaná kniha, kterou jsem četla skoro jedním dechem. Jen ten konec se mi moc nelíbil, ale zřejmě byl reálnější než ten filmový.

10.11.2014 3 z 5

Como, vrať se Como, vrať se Steven Winn

Knížku jsem horko těžko dočetla. Bez nějaké hlubší zápletky. Čekala jsem víc humorných příběhů, které Comova povaha přímo slibovala, ale nedočkala jsem se. Navíc mi byl hlavní hrdina nesympatický.

04.11.2014 2 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Příjemná oddychovka k zamyšlení. Člověk si po přečtení uvědomí, co všechno má, když má zdravou rodinu. Kratší rozsah knihy mi také vyhovoval, jen ten konec mohl být víc rozepsaný.

25.09.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Třetí díl této série se mi zatím líbil nejvíc, ačkoli ty předchozí se mi také moc dobře četly. U knížek se mi líbí zejména, že konce příběhu jsou uzavřené a čtenář tak neskončí u nedokončeného děje. Těším se až si přečtu další díly :)

21.09.2014 5 z 5

Mne soudila noc / Dopis Kláře Mne soudila noc / Dopis Kláře Valja Stýblová

Zajímavé příběhy k zamyšlení. Po dočtení Dopisu Kláře jsem se tak vžila do Viktora, že jsem si nakonec sama připadala trochu provinile. Výborná autorka

16.09.2014 4 z 5