jituleville jituleville komentáře u knih

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Absurdnější knihu jsem snad nečetla Z vědeckého románu se vyklubala tuctová romantika Kniha se mi nelíbila . Jediné reálné je pandemická situace :(

27.02.2021 1 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jedna z nejkrásnějších knih jakou jsem kdy četla . Dotkla se mého srdce :)

02.12.2020 5 z 5

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Na tuto knihu jsem se velmi těšila . Bohužel mě zklamalo , jak moc je popisná a zdlouhavá , knihu Jsem nedočetla. Kdyby kniha nebyla tak popisná , jistě se mi líbí více.
Miluju filmovou verzi z roku 2006 - Osudová láska Jany Eyre

02.12.2020 4 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Milé a pohodové čtení ,ale některé části mě nudili .

31.05.2020 4 z 5

Arabská milenka Arabská milenka Mirka Manáková

To je tak nádherná kniha, která sice není napsaná podle skutečného příběhu , ale i tak si myslím , že odráží realitu , jak žije většina žen v muslimských Zemích. Ženy zde jsou utiskované a často týrané muži , které musí poslouchat . Touží sice po svobodě, ale ta přijde málokdy . A láska je zde převálcována tradicemi . Zde to naštěstí dopadlo dobře a láska zvítězila.
Příběh je napínavý a velmi čtiví . Přečteno jedním dechem . Určitě někdy přečtu zas. :)

08.02.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi dobrá kniha, hezky příběh ..... Ale špatně se mi četla . Na mě příliš dlouhé kapitoly.Někdy až přílišné zacházení do detailů . Přílišné natahování děje Zážitek z knihy bohužel nebyl takový jak jsem čekala. Možná to bude i tím , že jsem první viděla film . Knihu jsem celou nedočetla.

17.01.2020 3 z 5

Srdci neporučíš Srdci neporučíš Inga Lindström

Milé čtení, ale kniha mě nezaujala na tolik, abych ji četla znovu :)

19.12.2018 3 z 5

Setkání se snem aneb Finlandia Setkání se snem aneb Finlandia Zdeněk Kalista

Kniha mě dost zklamala . Napsaná složitě . Autor vnímá Finsko spíše negativním dojmem, Stále jsou zde popisovány různé konference a nepřístupnost země . Autor si něco vysnil a , když to tak nebylo , tak se objevila kritika . Očekávala bych , že se více autor zaměří na přírodní krásy a vydá se do lesů a přírody této krásné země.....

08.03.2018 2 z 5

Sběratelka polibků Sběratelka polibků Lenka Lanczová

Pěkná kniha

16.11.2017 5 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Nádherná knížka :)

07.11.2017 5 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Kniha je napsaná pěkně , ale ten konec mě mrzel . Navíc to vypadá , že je román nedokončen , jako kdyby měl pokračovat

07.11.2017 3 z 5