jittik jittik komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Opět naprosto dokonalé a napínavé od začátku do konce. Už se těším na další díly.

31.12.2018 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Mě se kniha moc líbila a dobře se četla. Ale Maud mi bylo svým způsobem líto :(

27.12.2018 5 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Poprvé hodnotím knihu aniž bych ji měla dočtenou.
Jsem právě třicet stran před koncem.
Ale chci se s vámi podělit o moje pocity.
Neskutečně dojemný příběh Raami a královské rodiny. Tak krásný jazyk a hraní si se slovy, tolik krásné poezie.
Ta dětská nevědomost, láska a naděje.
To jak Raami zbožňuje svého tatínka..
Je to tak krásně napsané, že nějak nechci, aby kniha skončila.

02.12.2018 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět napínavé od začátku do konce. Když jsem si myslela, že už vím "kdo co" zase mě autor vyvedl z omylu.
Úžasné bylo zapojení Healyho, který dostal větší prostor a doufám, že bude Davida doprovázet i v dalších dílech.
Mimo samotný případ se v knize rozvíjí i příběhy postav, takže je na co se těšit :)
Už vím co si přát na vánoce :))

28.11.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Děsivá historie z které běhá mráz po zádech. Znovu se ptám, jak tohle mohl svět dopustit.
V knize jsou popsané příběhy mladých hrdinů, kteří se stali oběťmi války (a to i když přežili)
Ale i hrůzné myšlení nacistů.
Hodně mě zaujal příběh Fredyho o němž jsem zatím v žádné knize o 2.sv nečetla.
Kniha se moc dobře čte a vtáhne vás do sebe.
I když jsem v některých pasážích měla chuť hrůzou přeskočit stránky a dělalo se mi zle a to jsem pouze čtenář, neumím si představit být člověkem odsunutým do koncentračního tábora.
S lidmi nejednali jako s lidmi.

22.11.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

"Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným"
Kniha mě naprosto uchvátila. Příběh ženy která nenáviděla němce a milovala své děti i muže (dokud...)
V každé době ale i ve všech lidech se snažila najít to nejlepší.
A i přes všechny zkoušky osudu si vydobyla své místo v nové zemi.

06.11.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádherné...
Neváhejte se čtením, je to opravdu silný a krásný příběh.
Nelze ani napsat víc, to prostě musíte přečíst.

03.11.2018 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Děsivé a neuvěřitelné...
Bylo mi líto Clary

03.11.2018 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Zajímavé příběhy, pěkně napsané.
Nejméně se mi líbil příběh s Dominikem, ale na konci to všechno do sebe zapadlo.

16.10.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Pět hvězd je málo
Takhle kniha mě vzala za srdce. Josie byla úžasná dívka a celou dobu jsem ji držela pěsti. Oblíbila jsem si i Cokieho a nenáviděla matku (i když nazvat takového bezcharakterního člověka matkou, je urážka)
Všem doporučuji a přečtěte si i "Chlapec který rozdával sny" podobné a krásné :)

16.10.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Wau! Tak dokonalé, že jsem se doopravdy bála..

08.10.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jedním slovem "úžasné"
Autorka má dar z nebes.

25.09.2018 5 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Zajímavé čtení zase z jiného pohledu. Myslím, že rodina Taussigů může děkovat vyšší moci, že byli deportováni až ke konci války.
Autor nepopisuje takové hrůzy, jako se dočtete v jiným svědectvích přeživších a právě proto je zde cítit ještě nezkažený dětský optimismus a víra v lepší svět.

20.09.2018 5 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Tentokrát mě kniha trošičku zklamala. Jinak všechny knihy autorky byly doposud úžasné. Tak doufám, že brzy bude další díl s Tomem a Becky, ty jsem si už oblíbila.

19.09.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborná detektivka, i když tam zůstalo hodně otazníků, jak bylo napsáno v předchozím komentáři.
Určitě si přečtu další díly :)

06.09.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Ginny mi bylo moc líto, autor skvěle popsal myšlení autistů. Ze začátku jsem neměla ráda mámu Napořád, ale myslím, že bylo její chování pochopitelné. Byla to zajímavá kniha a doporučuji :)

01.09.2018 5 z 5

Pět hvězd za dokonalé dovršení příběhu. Hltala jsem soudní proces a nenáviděla jsem stejné lidi, jako Lizbeth.
Ale i tak pro mě zůstává nejlepší první a druhý díl.
Bylo to sice dokonalé, ale i tak bych knihu zkrátila o 200 stran, které mi připadli zbytečné.

26.08.2018 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět brilantní, od začátku do konce...
Už v prvním dílu mě překvapila schopnost autora zpracovat v knize tolik příběhů postav. To co autor dokázal si zaslouží poklonu.
A teď honem na další díl :)

18.08.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je naprosto geniální, úžasné příběhy tří žen, tří generací.
Čekala jsem průměrné čtení, ale na tuhle knihu budu ještě dlouho myslet.
Závidím budoucím čtenářům ten pocit nevědomí "co mě čeká v této knize"

11.08.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Velmi čtivé, možná trochu krátké. Ještě, že bylo na konci vše popsané jinak bych nevěděla jak to dopadne.
Vždy jsem si myslela, že jsem nato přišla a další stránka mě vyvedla z omylu.

05.08.2018 4 z 5