jitka7326 jitka7326 komentáře u knih

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Milá oddechovka o hledání sama sebe.

17.04.2024 5 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Přečteno v rámci ČV.Dojemný příběh z kruté doby,přesto v sobě nese spoustu naděje. Fritz Becher a Isaak Schüller byly skutečné osoby.

11.04.2024 5 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

Přečteno v rámci ČV.Narazila jsem na knížku náhodou a celkem mě mile překvapila.

07.04.2024 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Zajímavá zápletka, postavy mi nepřišly až tak sympatické, závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy.

04.04.2024 3 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Oddychovka co ve vás nic moc nezanechá.Předchozi knihy autorky se mi líbily víc.

22.03.2024 3 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Parádní detektivka.Zajimavá zápletka, hlavní postavy mě bavily

16.03.2024 5 z 5

Pakáž Pakáž Monika Helfer

Zajímavý příběh autorčiných předků. Vyprávění přeskakuje z období 1.světové války až po současnost.

11.03.2024 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Pohodová oddechovka.Neurazí.

09.03.2024 4 z 5

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Vtipná knížka o krizi středního věku, rodinných vztazích a rockové hudbě.

06.03.2024

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Přečteno v rámci ČV 2024. Přiznám se , že se mi líbil víc film. Nicméně Hrabalova poetika a figurky z Kerska mají něco do sebe.

01.03.2024 3 z 5

Tichá pošta Tichá pošta Tereza Herzogová

Pokračování knížky Schovávaná. Všichni občas stojíme před nějakým rozhodnutím a je jen na nás jak se rozhodneme.

23.02.2024 5 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Čtivá kniha o vztazích, o tom jak jedna situace v minulosti ovlivní budoucnost a životy dalších lidí.

23.02.2024 4 z 5

Přes kočičí hřbet Přes kočičí hřbet Simona Mahlerová-Šustková

Přečteno diky ČV 2024.Lehký příběh s detektivní zápletkou a upovidaným kocourem Karlem.

19.02.2024 3 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Cestopis zajímavý, ale popsaný takovou nezáživnou formou.

13.02.2024 3 z 5

Lovci švábů Lovci švábů Matěj Dadák

Mně se to líbilo i když dystopie není úplně můj oblíbený žánr. K žádné postavě jsem si nevytvořila vztah,všichni byli nějak vyšinutí. Chlapi jsou zde vylíčeni jako bojovníci, macha a ženy jako pouhé loutky odsouzené ke krátkému životu.

10.02.2024 4 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Příjemná duchařina

06.02.2024 3 z 5

Bolavý příběh Modřenky. Zajímavé počtení o pojízdných knihovnách. Oceňuji doslov autorky.

27.01.2024 5 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

První polovina,ta z dětství mě asi bavila víc. U knížky jsem se zasmála a a i si pobrečela.

25.01.2024 5 z 5

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Ačkoliv je v knize několik nepřesností, je čtivá. Panwitz je zde vylíčen jako naprostý lidumil, který bojuje hlavně se svými nadřízenými a sám se sebou. Milostná zápletka s Miladou mi přišla lehce mimo, ale budiž.

22.01.2024 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Bolavý příběh o otcovské lásce, válce, zkreslování pravdy.Konec mi přisel uspěchaný.

12.01.2024 5 z 5