Jíťa512 - Příspěvky

MarťanMarťanA. Weir

Kniha, ke které se vracet nebudu - příliš technických pasáží (nuda) a pár úsměvných hlášek - to je málo, aby se mi kniha líbila.

19.04.2017

19841984G. Orwell

Stále aktuální příběh, na který čtenář rozhodně nezapomene. Měl snad autor schopnost vidět do budoucnosti?

09.05.2017

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Báječná kniha... Oveho hláška - vy nejste úplně neschopná - nemá chybu.

03.02.2017

SkálaSkálaP. May

Byla jsem mile překvapena, očekávala jsem jen další knihu z řady detektivek. Bravurně napsaná kniha, vůbec mi nevadilo, že vyšetřování vraždy je v knize v pozadí. Skvělé vylíčení postav a drsných podmínek na ostrově.

10.03.2017

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeA. Doerr

Pro mě trochu zklamání. Tím netvrdím, že nestojí za přečtení, ale nenaplnilo se moje očekávání výjimečné knihy, kterou bych musela mít doma v knihovně.

18.08.2017

Znamení JednorožceZnamení JednorožceH. M. Körnerová (pseudonym)

Knížka se mi až tolik nelíbila, asi to bylo tím, že mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Od autorky jsem četla lepší knihy.

01.06.2017

TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Pokud hledáte knihu, při které Vám bude běhat mráz po zádech, sáhněte po Trhlině.

StrachStrachJ. Karika

Nebylo to špatné, ale potvrdilo se mi, že někdy méně znamená více... v Trhlině "nechutnosti" nebyly a líbila se mi víc. Závěr byl pro mě šokující, takové popření toho, co bylo předtím napsáno.

ČervenkaČervenkaJ. Nesbø

Moje první setkání s tímto autorem. Schválně jsem si vybrala tento příběh, kde se prolínají dvě dějové linky. Trochu mi zklamalo, že Hole je alkoholik, ale to je jediné, co bych autorovi vytknula. Kniha je velmi čtivá, ale přece jen mi o něco více bavil příběh z 2. světové války. Za skvělé rozuzlení na konci knihy dávám plný počet *.

06.03.2017

Noc na KarlštejněNoc na KarlštejněJ. Vrchlický (pseudonym)

Zábavná hra, která nikdy nezestárne.

30.04.2017

Světla zimní nociSvětla zimní nociP. Jenoff

Velmi povedená kniha, příběh o přátelství, lidskosti i lásce za 2. světové války. Byla jsem moc ráda, že autorka nesklouzla s vyprávěním do červené knihovny.

Jozova HanuleJozova HanuleK. Legátová (pseudonym)

Ani jsem nečekala, že knihu přečtu tak snadno a rychle. Moc pěkně napsáno, krásný zážitek z četby.

15.05.2017

SněhulákSněhulákJ. Nesbø

Kvalitní detektivka - tu a tam s hororovými prvky.

10.07.2017

Vražedné strunyVražedné strunyO. d. Muriel

Skvěle vykreslené prostředí, dobře vymyšlený příběh, špičkování mezi vyšetřovateli - za mě spokojenost, těším se na pokračování.

25.07.2017

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieF. Backman

Britt-Marie sice Oveho nepřekonala, ale číst mě bavila, rozhodně víc než Babička.

02.09.2017

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeM. Klevisová

Již pátá skvělá Bergmanovka, těžko říct, která je nejlepší.

23.09.2017

Panský důmPanský důmA. Jacobs

Z počátku velmi příjemné čtení, bohužel závěr knihy byl kýč a pokazil celkový dojem z knihy.

09.11.2017

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Docela čtivý příběh, jen mi vadilo velké množství jmen a to, že v uspěchaném konci ne všechno bylo vysvětleno.

30.11.2017

Mimořádný život Franka Derricka, 81 letMimořádný život Franka Derricka, 81 letJ. B. Morrison

Ze začátku úsměvné později spíš dojemné čtení. Frankovi jsem držela palce, aby sehnal dostatek peněz na pečovatelku Kelly. Přidávám v hodnocení jednu hvězdičku za to, že si Frank nakonec vzal kocoura domů.

14.03.2017

Z pamětí císařova antikvářeZ pamětí císařova antikvářeH. Parkánová-Whitton

Průměrná kniha, některé dějové linky mi přišly nedotažené - odchod Anny Marie do Židovského města, předání knihy Lorenzovi... nebo je to záměrně a pokračování bude v příštím díle?

09.04.2017

Pekařova dceraPekařova dceraS. McCoy

Do knihy jsem se začetla snadno, historická část se mi líbila, jen Tobiasovo objevení u Elsie (a pak i jeho zmizení) mi přišlo nereálné. Příběh ze současnosti byl navíc.

20.04.2017

PoliciePolicieJ. Nesbø

U mojí druhé knížky s HH mi dost dlouho trvalo, než jsem se začetla. Některé scény jsou příliš brutální, některé zbytečné, ale kniha je napínavá. Je k neuvěření, jaké chyby udělá vrah, a ta rodinka v závěru knihy je moc povedená.

07.05.2017

PromlčeníPromlčeníJ. Březina

Kniha se mi četla velmi dobře, výsledný dojem trochu pokazila autorova volba, kdo bude vrahem (pachatelovo vysvětlení s faxem mi nepřišlo uspokojivé).

23.05.2017

Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádS. J. Bolton

Příběh sice mohl být akčnější, ale rozhodně je zajímavý a čte se dobře. Překvapivý je závěr, který nemá chybu.

24.06.2017

MrzoutMrzoutT. Kyrö

Při čtení - popadání za břicho se neodstavilo, ale nebylo to špatné, pokud se člověk přenese přes grafické zpracování knihy.

03.07.2017

Dáma v modrémDáma v modrémN. Horáková

Vtipná detektivka, ideální na dovolenou. Myslím, že by stálo za to ji zfilmovat.

02.08.2017

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaL. Kepler

Příběh byl sice čtivý, ale na mě nepůsobil věrohodně. Asi to bylo tím, že Joona byl neomylný, vrah byl všudypřítomný a Axel byl neuvěřitelný hudební génius.

16.09.2017

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelP. Hartl

Pobavila jsem se, hvězdičku ubírám za vulgarismy.

12.11.2017

Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěF. Backman

Úsměvné čtení, krátké kapitoly, hodí se na cesty. Nejvíce ocení ti, kteří mají zkušenosti s malými dětmi, bezvadná je kapitola o hovínkách.

27.11.2017

999 : Poslední strážce999 : Poslední strážceC. A. Martigli

Hůř jsem se orientovala ve jménech, líbilo by se mi víc kapitol z fašistické Itálie.

23.12.2017

1 2