Jíťa512 Jíťa512 komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Již pátá skvělá Bergmanovka, těžko říct, která je nejlepší.

23.09.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Příběh byl sice čtivý, ale na mě nepůsobil věrohodně. Asi to bylo tím, že Joona byl neomylný, vrah byl všudypřítomný a Axel byl neuvěřitelný hudební génius.

16.09.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt-Marie sice Oveho nepřekonala, ale číst mě bavila, rozhodně víc než Babička.

02.09.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pro mě trochu zklamání. Tím netvrdím, že nestojí za přečtení, ale nenaplnilo se moje očekávání výjimečné knihy, kterou bych musela mít doma v knihovně.

18.08.2017 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Vtipná detektivka, ideální na dovolenou. Myslím, že by stálo za to ji zfilmovat.

02.08.2017 4 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Skvěle vykreslené prostředí, dobře vymyšlený příběh, špičkování mezi vyšetřovateli - za mě spokojenost, těším se na pokračování.

25.07.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kvalitní detektivka - tu a tam s hororovými prvky.

10.07.2017 5 z 5

Mrzout Mrzout Tuomas Kyrö

Při čtení - popadání za břicho se neodstavilo, ale nebylo to špatné, pokud se člověk přenese přes grafické zpracování knihy.

03.07.2017 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Příběh sice mohl být akčnější, ale rozhodně je zajímavý a čte se dobře. Překvapivý je závěr, který nemá chybu.

24.06.2017 4 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se mi až tolik nelíbila, asi to bylo tím, že mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Od autorky jsem četla lepší knihy.

01.06.2017 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Kniha se mi četla velmi dobře, výsledný dojem trochu pokazila autorova volba, kdo bude vrahem (pachatelovo vysvětlení s faxem mi nepřišlo uspokojivé).

23.05.2017 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Ani jsem nečekala, že knihu přečtu tak snadno a rychle. Moc pěkně napsáno, krásný zážitek z četby.

15.05.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Stále aktuální příběh, na který čtenář rozhodně nezapomene. Měl snad autor schopnost vidět do budoucnosti?

09.05.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

U mojí druhé knížky s HH mi dost dlouho trvalo, než jsem se začetla. Některé scény jsou příliš brutální, některé zbytečné, ale kniha je napínavá. Je k neuvěření, jaké chyby udělá vrah, a ta rodinka v závěru knihy je moc povedená.

07.05.2017 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Zábavná hra, která nikdy nezestárne.

30.04.2017 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Do knihy jsem se začetla snadno, historická část se mi líbila, jen Tobiasovo objevení u Elsie (a pak i jeho zmizení) mi přišlo nereálné. Příběh ze současnosti byl navíc.

20.04.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha, ke které se vracet nebudu - příliš technických pasáží (nuda) a pár úsměvných hlášek - to je málo, aby se mi kniha líbila.

19.04.2017 1 z 5

Z pamětí císařova antikváře Z pamětí císařova antikváře Hana Parkánová-Whitton

Průměrná kniha, některé dějové linky mi přišly nedotažené - odchod Anny Marie do Židovského města, předání knihy Lorenzovi... nebo je to záměrně a pokračování bude v příštím díle?

09.04.2017 3 z 5

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let Mimořádný život Franka Derricka, 81 let J. B. Morrison

Ze začátku úsměvné později spíš dojemné čtení. Frankovi jsem držela palce, aby sehnal dostatek peněz na pečovatelku Kelly. Přidávám v hodnocení jednu hvězdičku za to, že si Frank nakonec vzal kocoura domů.

14.03.2017 3 z 5

Skála Skála Peter May

Byla jsem mile překvapena, očekávala jsem jen další knihu z řady detektivek. Bravurně napsaná kniha, vůbec mi nevadilo, že vyšetřování vraždy je v knize v pozadí. Skvělé vylíčení postav a drsných podmínek na ostrově.

10.03.2017 5 z 5