Jíťa Jíťa komentáře u knih

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Další skvělá kniha o tom, jak s respektem provázet děti jejich prvními roky života. Plná konkrétních rad a praktických příkladů. Vše vysvětleno s jasnou logikou. Doporučuji!

07.11.2015 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Těšila jsem se dlouho a oprávněně. Skvělá kuchařka a kvalitně vytvořená publikace. Řada receptů mi bude sloužit hlavně jako inspirace a povídání pohladí po duši. Kniha již zaujala čestné místo hned vedle Radosti z jídla od Zerzána a Strnadelové a určitě do ní budu nahlížet stejně často :)

16.10.2014 5 z 5

Sebeléčení vlastní energií Sebeléčení vlastní energií Josef Červienka

Je mi líto dát takto nízké hodnocení. Samozřejmě proti vnímání energií v těle a harmonizování bodů nic nenamítám. Ale vydávat to jako knihu bylo naprosto zbytečné. Mnohem lépe by vyjádření autorových myšlenek sloužil článek na nějakém duchovně spřízněném webu. Vydávání v tištěné podobě bohužel vedlo pouze k trapnému a zbytečnému opakování a popisování toho samého procesu dokola.

15.07.2014 2 z 5

Až budou všichni lidé žít v přítomnosti, nastane ráj na zemi... Pracujme na tom a možná se toho dožijeme.

31.05.2014 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

PANE BOŽE, proč tato kniha nemá 100%???? Odpovědi se mi dostalo, díky.... Úžasná kniha, úžasná, hlasuji pro zařazení do povinné literatury pro všechny. A na náboženské výklady zákonů světa kašlete, nezapomeňte, že Bibli vymysleli také jen lidé...

31.05.2014 5 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Bezkonkurenční závěr života jednoho z nejlepších detektivů v literárním světě. Opona nejen že v mnoha náznacích varuje před přílišnou důvěřivostí a ovlivnováním lidí, nebezpečnými myšlenkami, jež vedly k hrůzám, které si dnes možná ani neumíme představit, ale hlavně ukazuje Poirota jako člověka, který ke konci přehodnocuje své názory a životní postoje, které ho provázely celou kariérou. Rozhodnutí dilematu, zda se zachovat dle vlastního svědomí či dle společenských konvencí, přichází neočekávaně a proti všem zvyklostem, které předpokládáme. Proto je tato kniha velkou výjimkou mezi všemi Poirotovými příběhy a v návaznosti na celou sérii působí velmi sugestivně. Velké díky Agathě Christie za toto dílo. Budu si ho dlouho pamatovat.

14.02.2014 5 z 5

Iluze Iluze Richard David Bach

Kniha, která pozvedne na vyšší level.

15.01.2014 5 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Další úchvatná kniha od mé oblíbené autorky. Trochu jsem se obávala návratu známých postav, které už díky Čokoládě i Krysařovým střevícům prožily snad vše, co se dalo a že bylo řečeno vše, co mělo být. Evidentně nám má Joanne Harris stále co sdělit. Dnes stále ožehavé téma soužití naprosto rozdílných kulturních společenstev vzbuzuje vášně a často bohužel zbytečnou nenávist a agresi. Poselství knihy je naprosto jasné... tolerance, zbavení se zbytečných dogmat, schopnost prožívat vše v životě i všechna setkání s jinými lidmi v lásce a ne v nenávisti a v pohrdání. Je mi smutno z toho, jak mnoho lidí stále žije pod vlivem cizích slov ač napsaných před stovky a tisíci lety. Je mi smutno z toho, jak někteří hlásají poslušnost, modlitby a pokoru a jsou pouze plni nenávisti a strachu. Je mi smutno z toho, jak (špatná) interpretace slov sepsaných do "velkých" knih mohou a jsou zdrojem násilí a utrpení. Jak může někdo stále věřit tomu, že bude spasen a dosáhne království nebeského díky tomu, že bude nosit jen určitý oděv či bude jíst jen určitý druh potravy. Jak může někdo věřit tomu, že bohu na tomto záleží??? Vždyť každý máme toho boha v sobě, my sami jsme božské bytosti!... Zkrátka... za tuto knihu moc děkuji, je úžasná!

14.01.2014 5 z 5

Hvězdy z korálků Hvězdy z korálků Claudia Bürgi-Knup

Docela dobře strukturovaná publikace o tvoření korálkových hvězdic. Hodnotné jsou především návody na hvězdy bez použití kostry. Letos, tedy vlastně už vloni jsem hodně motivů použila.

02.01.2014 4 z 5

Mňau! - Kniha pro milovníky koček Mňau! - Kniha pro milovníky koček Jane Burton

Nááádherná kniha kvalitních fotek kočičích potvůrek.

Dar zdraví Dar zdraví Miroslav Hrabica

Místo Boha jsem si dosadila Universum, místo pokory úctu... ale v podstatě je to jen hra se slovíčky. Dobré duchovní počteníčko. Kdyby nebyl autor tak ukecaný, bylo by to za pět... tedy plusových pět :))

02.01.2014 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Některé knihy od Coelha považuji za velmi podařené, některé mi zkrátka nesednou. Tahle je ta pro mě méně uchopitelná. Valkýry mi nic moc neříkají, v tomto případě nejspíš platí, že zkušenost je nepřenositelná :-P

02.01.2014 3 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Jednoduché a přece tak složité. Přečteno za jedno odpoledne, ale určitě se k ní zase vrátím.

Erik Erik Shaun Tan

Milé!

Brida Brida Paulo Coelho

Dost ukecané. Sto stránek by stačilo...

02.01.2014 3 z 5

Zapékaná jídla Zapékaná jídla Šárka Vaiglová

Některé recepty jsou úplně nanic a tak triviální, že to snad ani autoři nemohli myslet vážně. Navíc se tam dost receptů opakuje, jen s malou obměnou v pořadí či množství ingrediencí...směšné :D

15.12.2013 2 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Škoda, že tolik lidí hodnotí tuto knihu negativně, já ji považuji za jednu z vůbec nejlepších co jsem kdy četla. Zase proti proudu:) Víceméně všechny názory na svět a úlohu člověka v něm v této knize jsou mi hodně blízké a při čtení jsem pociťovala čistou radost nad tím, jak dokonale zapadá do mých představ a pocitů. Příběh není tak důležitý, ale poskytuje krásné vodítko pro převyprávění autorových úvah a myšlenek. Zapadá to do sebe vskutku jak mozaika až si někdy říkám, jestli náhodou onen Rukopis skutečně neexistuje...U mě jednoznačně palec nahoru.

13.08.2013 5 z 5

Sashiko: japonská technika prošívání Sashiko: japonská technika prošívání Susan Briscoe

Zajímavá technika, o které jsem nevěděla nic, dokud jsem si knihu nepůjčila v knihovně. Hodnotím tedy pouze samotnou publikaci. Obsahuje základní informace o technice, historii, postupech. Následuje nepřeberné množství vzorů, doplněných kvalitními fotografiemi a cennými radami. Kniha je úžasným pomocníkem, se kterým se Sashiko snadno naučíte. Doporučuji.

13.08.2013 5 z 5

Nepřekážejte sami sobě Nepřekážejte sami sobě Osho

Sáhla jsem po knize autora, jehož jméno mi nebylo neznámé, ale to bylo asi tak vše. Nevěděla jsem nic o něm ani jeho životě, dokud jsem si nepřečetla životopis tady na databázi. Mňo...tohle tedy rozhodně není můj šálek kávy. Uznávám, že rozhodně nejsem osvícená a nedosáhla jsem nejvyšší úrovně vědomí, nicméně řekla bych, že jsem alespoň trochu vnímavá a duchovní a snažím se na sobě pracovat. Za sebe mohu prohlásit, že tato kniha mi toho dala opravdu málo a rozhodně nic pozitivního. Upřímně řečeno, přečetla jsem celkem asi půlku, pak jsem knihu zahodila. Autor na mě působil pouze dojmem arogantního všeználka, který se pasoval do role guru a mudrce, který velice agresivním způsobem vnucuje lidem svoji vůli. Evidentně nenáviděl křesťanskou víru, odsuzoval v podstatě veškerá náboženství a osobnosti, ať už skutečné či mýtické. Na jednu stranu oslavuje sex a lidské projevy, na druhou stranu to označuje za nízké a nepodstatné. Kniha svojí formou na mě působila, že mu dělá moc dobře, když je obklopen lidmi, kteří ho uctívají jako Boha a hltají každé jeho slovo. Pravdou je, že ve svých promluvách si často protiřečil, útočil na všechno, co se mu nelíbilo. Mluví a mluví, ale z jeho slov necítím žádnou božskou energii, naopak na mě působil jako zahořklý člověk, kterému je vše jedno a své osvícení (pokud bylo) považuje za negativum. To mi potrvdil i jeho život. Člověk harmonizovaný a žijící v souladu s Univerzem by nemusel řešit tolik existenčních problémů. S některými názory jsem sice mohla souhlasit, ale způsob podání a póza (musím to tak nazvat), do které se stylizoval, mi naprosto nesedli. Vyjadřuji pouze svůj názor, nikoho nenutím, aby se mnou souhlasil.

13.08.2013 2 z 5

Jeskyně předků Jeskyně předků Lobsang Rampa (p)

Úžasně obohacující a inpirující kniha plná prostých životních pravd, které ve své omezenosti nejsme mnohdy schopni pochopit či akceptovat. Rozhodně mi momentálně v emotivně těžké době velmi pomohla a zklidnila. Přiznávám, že některé pasáže jsou hůře pochopitelné, něčemu jsem neporozuměla vůbec. Ale to nevadí, důležité je, že jsem porozuměla alespoň něčemu a vstřebala to do svého podvědomí. Minimálně mi to ukázalo směr, kudy se nyní ve svém životě vydat. Vřele doporučuji!

07.08.2013 5 z 5