Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Zahradničení v nádobách Zahradničení v nádobách Frances Tophill

Knížku jsem měla půjčenou z knihovny a je to spíš jen na prohlídnutí, nebyla to pro mne ani inspirace, protože já zrovna nejsem příznivcem pěstování ve starých holinkách, dřezu, plechovkách, cedníku nebo vyřazené popelnici. Určitě bych si tuto knížku sama nekoupila.

24.04.2024 3 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Četlo se to dobře, ale byla jsem dost netrpělivá, jak to s Travisem dopadne a tak mi to kolem erotického vztahu Charlotte a Portera přišlo spíš rušivé a zdlouhavé. Předpokládala jsem, že to jinak než dobře dopadnout nemůže, ale v jednu chvilku jsem si myslela, že můj předpoklad byl mylný. Jen si myslím, že oba díly mohly být jako jeden celek.

24.04.2024 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Od začátku knížky jsem byla napnutá, jak toto dopadne a teď je nutné se okamžitě začíst do pokračování. Sice tušíte, ale......

20.04.2024 5 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Knížka obsahuje příběhy dvou žen, které byly pod vlivem manipulátorů. Stará paní Jenny najde zalíbení v ošetřovatelce Candice a požádá jí, aby jí dělala doprovod při cestě do Itálie, kam by se ještě ráda podívala a kde prožila část svého mladého života. Vzájemně se svěřují se svými problémy z minulosti i současného života. Moc pěkné čtení.

17.04.2024 5 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Moc dobře popsaný život nejednoho živnostníka, kdy na začátku má člověk iluze a elán a pak stačí jeden problém a všechno se zhroutí. Těch lidských osudů je v knížce popsaných víc a začátek byl tak na 3*, ale za ten pravdivý závěr musím dát 5*

12.04.2024 5 z 5

Chlapec z osvětimských stájí Chlapec z osvětimských stájí Henry Oster

Cituji z doslovu jeho manželky.
"Generace těch, kteří prožili a přežili holokaust, je stále méně početná, a proto potřebujeme lidi, kteří budou pomáhat šířit vyprávění z první ruky, jako jsou Henryho vzpomínky. Pomůže to, aby se o té době dozvěděli i další lidé."
Já jen dodávám, kéž se lidé poučili, ale fanatiků je stále hodně a odnesou to většinou ti nevinní, bohužel války byly, jsou a budou.

02.04.2024 5 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Furt jsem čekala, že přijde nějaká komplikace nebo bude řešit nějaký problém, ale jediný problém byl, když potřebovala sehnat všechny doklady ke svatbě. Autorka se asi potřebovala vypsat o svém životě, že se cítila šťastně, ale pro mne to je jen celkem nudný popis událostí, husté černé vlasy a modré oči má skoro každý chlap v těchto knížkách. Mám půjčený i 2. díl, tak doufám, že to bude lepší. Paříž mám ráda, proto mě ta knížka lákala a čekala jsem slibované dobrodružství.

01.04.2024 2 z 5

Je to čtení, které navozuje poklidnou atmosferu, ale určitě by mě podle této knížky nebavilo dlouho žít. Chybí mi tam nějaký temperament a živost lidí. Útulné prostředí se mi líbí, ale asi bych stále usínala a byla by to nuda, ale na chvilkový odpočinek dobré.

28.03.2024 3 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Při čtení jsem opět čekala nějaký zvrat v ději jako to bylo u Pomocnice a bylo to tak. V závěru už je podezřelý každý, jen pachatel je mimo hru. Moc pěkně se čte a knížka má spád.

28.03.2024 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Knížku jsem měla rozečtenou dva roky a chyběla mi dočíst asi třetina, ale nebavilo mě to. Nikdo mi nebyl sympatický a popisování dějů i osob mě nudily. Roztoužený, nadržený, povadlý, tvrdý, měkký, bolestné vzdychání....jednoduchá slovní zásoba bez emocí.

26.03.2024

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Hodně povrchní zápisky, spíš mi to přišlo, že čerpal z nějaké brožurky z KLDR a pouze doplnil fotky.

22.03.2024 2 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Milé a pohodové čtení. Škoda, že jsem si knížku nenačasovala na vánoční pohodu, mám ráda toulání po Paříži a i v takovém knihkupectví by se mi asi líbilo.

22.03.2024 4 z 5

Matky Matky Genevieve Gannon

První polovina je trošku zdlouhavá, ale zase je nutné nás seznámit s úsilím, které oba páry podstupují a jejich další problémy. Závěrem už jen čekáte na rozhodnutí soudce, protože fandíte oboum párům. Četlo se mi to moc dobře.

18.03.2024 5 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Je to fakt slaďárna, kterou bych viděla na začátek minulého století, ale jednou za čas mě takové knížky baví. Navíc jsem v knížce našla i něco, co mám společného s Grace a Connií a to je den a měsíc i mého narození.

12.03.2024 4 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

Poslouchala jsem v rozhlasovém podání a asi to bude zkrácená verze knížky, když to je povídání jen o pěti ženách. Tenkrát to byla skoro ostuda zůstat svobodná, já byla svobodná hodně dlouho a vůbec se mi vdávat nechtělo, později jsem měla jako svobodná dítě a často mě někdo litoval, přitom jsem byla šťastnější, než některá ta vdaná paní. Dneska je doba svobodnější a myslím, že je to i každému jedno, jestli si pořídí děti nebo budou žít svobodně. Smutné je, když se rodiče starali a pak zůstanou sami, to pak má ta celoživotní slečna výhodu, že svůj život umí žít lépe a spoléhá se jen na své schopnosti.

08.03.2024 4 z 5

Lalečka Lalečka Amira Keidar

V upoutávce na knížku je řečeno hodně a tyto skutečné příběhy jsou vždycky bolestivé. Z deníku je čerpaná jen část knížky, ale osud malé holčičky byl těžký i po válce, kdy z celé rodiny přežila jen ona a maminčin bratr, který i přes snahu nedokázal jí úplně zajistit rodinnou jistotu.

07.03.2024 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knížka mě bavila. Po přečtení některých komentářů, že je to nereálné, tak to u takových knížek snad ani nikdo nemůže očekávat.

27.02.2024 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

To byla taková slátanina, že by byl lepší konec, kdyby se Eliška probudila a byl to jen bláznivý sen. Pro mne to bylo velmi slabé.

26.02.2024 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Moc dobře vymyšlený příběh a i když tento žánr moc nečtu, tak jsem tentokrát podlehla vysokému hodnocení, dobrým recenzím a jsem ráda, že jsem nečetla žádný spoiler a bylo to pro mne překvapení.

23.02.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Karlův dvojí život ukončí jeho tragická smrt a my sledujeme kapitoly dvou žen po jeho smrti. Knížka se čte dobře, není tady žádná vzájemná hysterie, ale ani k jedné jsem necítila velké sympatie. Konec je rychlý a docela dobře vyřešený.

20.02.2024 4 z 5