jirickovazuzka jirickovazuzka komentáře u knih

Domluvený sňatek Domluvený sňatek Helen Brooks

Docela povedné čtení.

Deník rychlého člověka Deník rychlého člověka Tomáš Míka

Moc pěkná knížka. Zanechala ve mně hezké pocity.

Nucený výsek Nucený výsek Tomáš Míka

Moc pěkná knížka. O knížce mohu říci, že je příjemná.

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Myšlenky snad dobré, ale autor asi nepočítal s realitou, kde je více překážek ke splnění tolika složitých plánů. Po přečtení jsem měla pocit, že Babiš snad ani nebyl autorem téhle knihy

24.10.2017 2 z 5

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

Český prezidenti mají hodně společných vlastností, pobavila mě část, kde Beneš v královských jídelnách v Londýně občas sebral asi pěkné lžičky. Evokuje to Klause a propisku. Autor se bohužel zaměřil jenom na negativní atributy

24.10.2017 5 z 5

Hodně povedená kniha s neobyčejným příběhem krutého osudu. Čtenáře i po tolika letech překvapí zrůdnosti páchané na lidech.

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Ilustrace je otřesná, ale krizitizovat složení vět ??? to mi příjde tedy hloupé. Vypravěčský styl a formulace vůbec je na hodně vysoké úrovni. Snad jen jedna výtka k tomu, že autor dost hodnotí, ale to asi k faktorgrafii patří.

26.05.2017 5 z 5

Hitler a Stalin – paralelní životopisy Hitler a Stalin – paralelní životopisy Alan Bullock

Děsila mě ta podobnost a kdo byl vlastně větší zločinec?

26.05.2017 5 z 5

5 italských novel 5 italských novel Alberto Moravia (p)

Mě se ale nejvíce líbila právě povídka Sčitatelův den. To víte, proti gustu žádný dišputát :)

26.05.2017

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Příběh je krásný a četnost všeho nadlimitní. Tahle kniha se prostě vychutná.

26.05.2017 4 z 5

Zkázy a zázraky Zkázy a zázraky Arnošt Vašíček

Dusledná faktografie děsivých činů je opravdu dobře zpracována. Jenom nevím jestli je všechno skutečnost.

24.05.2017 5 z 5

Jak si smrt došla pro kata : a další mordy z dob c.k. a první republiky Jak si smrt došla pro kata : a další mordy z dob c.k. a první republiky Miloslav Martínek

Tahle kniha by měla být vzorem pro autory detektívek

24.05.2017 5 z 5

Předchozí Rowlingové ságy se nadají srovnávat, byla jsem docela zklamaná.

24.05.2017 1 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Překvapující drama se zbytečně náročně složitým projevem. Jinak dílo je moc zdařilé.

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Myslím, že kdyby byla kniha psaná o trotlovi, bude zajímavá jen proto, že měl minulost vraha atd.

24.05.2017 odpad!

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Nepřeháněla bych to s tou chválou, autor si dal záležet a nezapomněl na mnoho detailů, které čtenáře vcucnou. Redakčně je to ale trochu zanedbané

Poviedky o nevere Poviedky o nevere Eva Urbaníková

Povedené, krásné.

24.05.2017 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

:) krásný příběh

28.03.2017 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Příběh nadchne a udrží v napětí. Je pravda, že to "OK" tam byla přemíra, ale i tak to bylo super.

28.03.2017 4 z 5

Nikola Tesla - Zbraňové systémy Nikola Tesla - Zbraňové systémy Nikola Tesla

Génius, který je dáván do pozadí, ale jeho myšlenky se ještě vrátí. Takovej týpek z jiného času.

28.03.2017 4 z 5