jiri4861

Devatenáct set osmdesát čtyřiDevatenáct set osmdesát čtyřiG. Orwell (pseudonym)

Moc nadčasová kniha a stále aktuální.

05.09.2020

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Velmi hezké podobenství zvířat a lidí. Dílo je stále aktuální a myslím, že vždy bude.

19.12.2018

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Krásná kniha, která mě donutila zamyslet se nad tím, že problémy dnešní populace jsou malicherné oproti situace za války.

02.11.2019

NůžNůžJo Nesbø

Poslední kniha serie s Harrym. Až je mi líto, že skončila. Opět výborný Nesbův počin. Tahle kniha byla z celé série nejsmutnější.

24.06.2020

Čas žít, čas umíratČas žít, čas umíratErich Maria Remarque

Jelikož se jedná o knihu s válečnou tématikou, donutila mě zamyslet se nad tím, že v dnešní době není samozřejmostí že žijeme v míru a je to věc, které bychom si měli vážit. Stejně jako Na západní frontě klid dílo končí smrtí hlavní postavy. To pouze dokresluje vážnost situace když je válka.

26.11.2018

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Četl jsem již dávno, ale kniha je super. Doporučuji všem.

27.01.2020

NespavostNespavostStephen King

Knihu jsem sice nečetl, ale poslouchal v audioverzi, nikterak to však nevadilo. Do příběhu jsem se rychle vžil. Tahle knížka byla první od Stephena Kinga co jsem četl a můžu s určitostí říct, že ne poslední.

26.01.2019

Mein KampfMein KampfAdolf Hitler

Blábol duševně chorého člověka.

05.08.2020odpad!

Christiane F. – Můj druhý životChristiane F. – Můj druhý životChristiane Vera Felscherinow

Dávám tři hvězdy, neoslovilo mě to tolik jako My děti ze stanice Zoo, ale kdo chce mít ucelenou představu o životě Christiane, ať si knihu určitě přečte.

30.08.2020

Řeka bohůŘeka bohůWilbur Smith

Parádní román. Knihu jsem dostal k narozeninám. Doporučuji všem kdo četli například Egypťana Sinuheta. Těším se na další díly.

10.08.2019

Saturnin se vracíSaturnin se vracíMiroslav Macek

Humoristické dílo na odlehčení.

26.01.2020

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

V knize je oproti filmu spousta dějových linek. Film jsem viděl dřív, než četl knihu, ale kniha, jak už to tak bývá, předčila film. Doporučuji.

24.06.2020

OmertaOmertaMario Puzo

Svým způsobem nejpoutavější Puzova kniha kterou jsem četl. Děj mě pohltil a za pár dní nebylo co řešit. Série knih byla však na můj vkus ukončena příliš idylicky.

21.11.2018

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Knihy na toto téma mi moc pomáhají uvědomit si, že vždy může být hůř. Za mě plný počet hvězdiček.

12.01.2020

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Postupně jsem se do knihy začetl a líbila se mi, chystám se i na další díly.

01.07.2020

Těžká hodinaTěžká hodinaJiří Wolker

Tuhle knihu jsme měli na střední škole jako povinnou četbu. S odstupem času jsem jednotlivé básně namluvil a zveřejnil je na mém YouTube kanálu.

05.07.2020

Metro 2034Metro 2034Dmitry Glukhovsky

Dá se říct, že celou knihou je propletený děj Saši a flétnisty. Jelikož je to dílo, které popisuje budoucnost, donutilo mě zamyslet se nad tím, zda taková situace může opravdu nastat. Jak se asi kniha četla obyvatelům Moskvy?

07.07.2020

Metro 2035Metro 2035Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem nedočetl.

06.08.2020

Pád CařihraduPád CařihraduMika Waltari

Od Waltariho po Egypťanu Sinuhetovi už druhá přečtená kniha. Děj byl zajímavý, ale nepohltil mě tolik jako Egypťan Sinuhet.

27.02.2019

ChatrčChatrčW. P. Young (pseudonym)

Kniha mě oslovila jen na začátku. Ke konci jsem ji odložil a nedočetl.

15.01.2020

Strach v hrsti prachuStrach v hrsti prachuJohn Ives

Nedočetl jsem.

13.07.2020

ČernookáČernookáAnna Musilová

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Příběh mě chytil hned od začátku, dokonce jsem v pasáži kdy Viktorie našla zápisky své matky úzkost. Hlavní postava trpí depresemi, stejně jako já, proto mi kniha hodně sedla.

Mechanický pomerančMechanický pomerančAnthony Burgess

Čekal jsem asi něco trochu jiného, asi jsem čekal od knihy trochu víc. Také mi trvalo zvyknout si na styl, jakým byla psána.