jiri4861 jiri4861 komentáře u knih

Zpověď inkvizitora Zpověď inkvizitora Michael Weber

(SPOILER) Navazuje na Kladivo na čarodějnice, nebo lépe řečeno, chápu knihu jako nové zpracování. Inkvizitoři se oháněli bojem proti zlu a přitom byli oni to nejhorší zlo.

14.04.2024 3 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Kurvafix, ten Vladimír je čistá paranoia.

31.03.2024 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na Pomezí sci-fi a hororu, doufám že nikdy lidstvo nedospěje do situace že se budou muset porcovat lidská těla.

30.03.2024 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Krásné rozhlasové zpracování. Zvlášť teta Kateřina a její přirovnání, nebo hlas Milouše opravdu vynikal.

30.03.2024 4 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

(SPOILER) Henry zase střídá x zaměstnání, někdy mě to už unavovalo, proto jsem knihu četl déle. Na konci knihy dokonce léčí filcky, pojal jsem tedy podezření, zda by si místo Bukowski neměl říkat raději "Šukowski".

30.03.2024 3 z 5

Až se ti zatočí hlava Až se ti zatočí hlava Ondřej Štindl

Začátek super, myslel jsem, za to bude o politice.

24.03.2024 odpad!

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Některá témata byla na mě moc složitá, ale oceňuju hlavně ten začátek. Knihu by si měli přečíst všichni, kterým nevadilo "že si lízne." :D Pana Kmentu mám rád, otevřel mi oči.

24.03.2024 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Terapeut hrající si na detektiva, asi jsem čekal trochu víc.

15.03.2024 3 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Příběh tak za tři hvězdičky a rozhlasové zpracování za pět. Velice jsem ocenil hlavně metalovou hudbu, která velice dobře dokreslila ponurou atmosféru románu.

11.03.2024 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

I don't want to be buried in a pet sematary
I don't want to live my life again

Kniha se četla sama. Zatím patří společně s Christinou k tomu nejlepšímu, co jsem od Kinga četl.

10.03.2024 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

(SPOILER) Silná kniha o ruských zvěrstvech, nakonec vše dobře dopadlo, alespoň v knize. Jak se říká, kdo se nepoučí ze své historie, je nucen ji opakovat.

29.02.2024 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Mám vystudovanou žurnalistiku, takže pro mě určitě zajímavé čtení.

25.02.2024 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Super, za mě jedna z těch lepších, co King napsal. Dalo se do toho krásně vžít, vraždící auto je prostě dost dobrý motiv pro horor.

21.02.2024 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Čekal jsem víc.

21.02.2024 3 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Oceňuji otevřenost. Jsem na vozíku a vztahy co jsem zatím měl nebyly vztahy, ale otroctví. A i když už jsem to taky dělal, bylo mi líp když jsem byl panic. Naučte mě někdo pořádně přirážet a bude mi třeba fajn. Lásku všem.

16.02.2024 3 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Krásné, děkuju za tuhle knihu. Každý žijeme se svými démony více či méně, jsem vděčný za tuhle knihu i za její autorku. Spousta dětí nebo lidí co mají autismus (zvlášť pak i mentální retardací) bohužel nemají to štěstí být tak inteligentní aby popsali, co cítí. U Denise je super že popisuje své pocity i přes to břímě které nosí.

10.02.2024 5 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Humor je super zbraň, ale často si kladu otázku, co je a co už není v mezích humoru.

10.02.2024 3 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Za mě super, líbilo se mi, jak povídky gradují. Ze začátku nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejvíc se mi líbily povídky Vrazi, Ďábel byl celý žhavý, Jak milují mrtví a konečně Všechny řitě světa i ta má. Bukowski byl prostě pankáč!

04.02.2024 5 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

(SPOILER) Tak nějak čtu Bukowskiho a říkám si: Středobod lidského žití je jebání a chlast. A právě proto jej mám rád za tu autentičnost.

04.02.2024 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

(SPOILER) Ne nadarmo se tomu říká psychologický román, zvolil jsem raději knihu než filmové zpracování. Štefka chce zoufale dítě ale od nevěrníka Maliny se jí ho nedostává.

28.01.2024 5 z 5