jiri4861 jiri4861 komentáře u knih

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Příběhy lidí byly poučné. Obě Míšiny knížky jsem poslouchal ve formě audia krátce za sebou. Vadilo mi, když se tam opakovaly části z předchozí knížky, přiznám se, že jsem nepochopil proč to tak je. Už nechci o alkoholu radši nic číst, když tak dělám, piju.

21.01.2024 2 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

(SPOILER) Konec slabší, víc zaměřené na vztahy než jsem čekal, některé pasáže spíš pro ženy, ale na druhou stranu, některé pasáže i pro nás násosky. Oceňuji Michaelu že šla s kůží na trh, určitě to nebylo jednoduché. V pasáži kdy se Míše oběsil otec jsem skoro brečel.

18.01.2024 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Harry Potter to není, ale jelikož se jednalo o literaturu pro děti, kniha se četla sama.

21.12.2023 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

(SPOILER) Zase velmi citlivě zpracované téma, o kterém se zřejmě nemluví úplně lehce. Knihy paní špitálníkové mají přesah, troufnu si tvrdit že nikdo jiný z České republiky o KLDR nepíše. Konec smutný ale očekávaný, tato kniha ve mně bude rezonovat hodně dlouho.

20.12.2023 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Super kniha na zamyšlení se nad životem, David Michie mě zatím hodně baví. Jen se mi nikde nepodařilo dohledat, zda se opravdu setkal s Dalajlamou.

30.10.2023 5 z 5

Kniha nehod Kniha nehod Chuck Wendig

Bavilo mě to, nevídaný mix žánrů hororu a sci-fi mě přivádí k myšlence paralelních světů. Třeba to tak nějak opravdu je.

14.09.2023 4 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Mistrně zpracováno od herce Petra Stacha na Vltavě. První kniha od Rudiše a určitě ne poslední.

11.09.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Díky četbě této knihy jsem zjistil, že ideální povolání existuje a že víra v lidskost neumírá ani v této době.

27.09.2022 5 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

(SPOILER) Myslel jsem, že se ufetuje.

10.09.2022 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Celkem zklamání, příběh nic moc. Moc mě to neumrtvilo.

01.09.2022 2 z 5

Pan Ječmínek aneb Paměti pijákovy Pan Ječmínek aneb Paměti pijákovy Jack London

Kniha, na kterou jsem se hodně těšil a dokonce jsem si ji koupil. Z knihy jsem přečetl asi prvních 50 stránek a pak jsem sáhl po elektronické verzi takže v podstatě můžu hodnotit knihu pod názvem Démon alkohol. Nemůžu se zbavit pocitu, že autor se strašně opakoval. Trochu nechápu, proč je kniha tak dlouhá. Je psaná formou deníku a neustále opakování je až příliš patrné. Tři hvězdičky dávám spíš z empatie

26.06.2022 3 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Příjemné letní čtení.

24.06.2022 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Něco mezi paranormálním příběhem, kriminálkou a červenou knihovnou. Moje kamarádka Renata by určitě napsala lepší horor.

17.06.2022 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Můžu říct jen to, že Doriana Graye bych určitě nechtěl potkat v reálném životě. Autor sám sebe projektoval do postavy malíře, a hlavně ze začátku bylo patrné, jaká je jeho sexuální orientace. Na druhou stranu musím říct, že napsat knihu takhle otevřeně v 19. Století byl asi svým způsobem hrdinský čin.

07.06.2022 4 z 5

Super, je v tom jeho vyprávění kouzlo. Díky knihám pana Zibury nepřestávám věřit v lidskost.

24.04.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Super, a v té době to muselo vyžadovat i dostatek odvahy.

18.03.2022 5 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Posloucháno jako audiokniha po čas Vánočních svátků. Opět se potvrdilo nepsané pravidlo: Komu není rady, tomu není pomoci. Sváteční čtení to asi není, ale nevadí. Nicméně, že by mě to nějak příliš nadchlo, se také říct nedá.

27.12.2021 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Super, oceňuji úryvky biblických textů, ale i hloubku textu a zamýšlení se nad smyslem bytí.

17.10.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Super, při četbě tolik pracovala obrazotvornost a představivost, že jsem měl pocit, že nečtu, ale dívám se na film.

16.10.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mám rád knížky s tímto tématem. Pomáhají mi uvědomit si, že nikdy není tak špatně aby nemohlo být ještě hůř. Další věc co mě zaujala byla ta, že jelikož Mornštajnová se narodila ve Valašském Meziříčí, (což jsem nevěděl) byl příběh zasazen právě tam. Jelikož bydlím ve Vsetíně, i z tohoto pohledu to pro mě bylo zajímavé.

08.10.2021 5 z 5