Jiparis Jiparis komentáře u knih

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

I kdyby byla jen polovina této hrůzy pravdivá, na mě to bylo moc silné. Asi lze pochopit , že se člověk po násilném napadení změní, ale přetvořit se ve vraždící monstrum, které má ze zabíjení potěšení, to už mi rozum nebere. nebyla jsem si ani jistá, jestli to chci dočíst.

22.04.2024 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Zlo, lidské zrůdy ,pankrácká věznice v padesátých letech. Musela jsem místy přeskakovat místa o mučení, bylo mi z toho fyzicky špatně a to jsem jen četla. Odpustit? Nikdy!

16.04.2024 5 z 5

Věř mi Věř mi Anders Roslund

Novodobé otroctví, které kvete i v dnešní době a to i ve vyspělých zemích. To byla síla! Honba za penězi, která úplně postrádá lidství. A všemu napomáhá zkorumpovaná policie.

14.04.2024 5 z 5

Otcova oběť Otcova oběť Santiago Díaz

Pro mě nové prostředí Španělska, jeho problémy jsou ale shodné s našimi. Zajímavé zpracování otázky viny, pomsty.

06.04.2024 4 z 5

Kdy už přijdou dobré zprávy? Kdy už přijdou dobré zprávy? Kate Atkinson

Způsob psaní, který mi absolutně nesedí. Děj ,který nemá začátek ani konec, jsem vydržela 100 stránek, pak jsem to vzdala.

06.04.2024

Rudí jezdci Rudí jezdci Robert Dugoni

Co je těžší? Žít a vyrovnat se se ztrátou blízkého člověka nebo žít s nepotrestanou vinou. Co všechno udělají rodiče, aby se naplnily jejich sny o potomkovi?

01.04.2024 5 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

To co se dělo , pohraničí v 50.letech a v následujících letech nebylo úplně černobílé. Informátoři a agenti působili na obou stranách hranice. Zahynuli nevinní lidé a další v důsledku pomsty. Jak se asi žilo pohraničníkům, kteří zabíjeli a ještě za to dostávali vyznamenání. Zrůdný režim.

29.03.2024 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Jak daleko může jít vymývání mozků? Udat své kamarády a rodiče za poukázku do kavárny. Strašné týrání v převýchovných táborech, organizace každé minuty života. A to vše není fantazie autorky, ale realita v KLDR. Hrůza!!!

25.03.2024 5 z 5

Budu ti nablízku Budu ti nablízku Michael Robotham

Hledání síly, jak odpustit někomu, kdo spáchal hrůzný čin. Někdo volí pomstu, jiný dospěje k odpuštění nejen k pachateli, ale i sobě.

24.03.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Nemilosrdné, strašidelné a intenzivní. Krásná krajina Islandu a v protikladu hrozné zločiny. Až do poslední chvíle napětí, nedá se odhadnout, kdo za vším stojí.

19.03.2024 5 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Velmi dobrá česká detektivka. Zápletka dostatečně komplikovaná, vyšetřovatelé neúnavně pátrají po několika liniích. Motiv tradiční, ale až do konce nejasný.

18.03.2024 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Podle mě nejlepší kniha od L. Penny. Osvěžující přesun postav do Paříže, aby nakonec zjistily, že doma je nejlíp. A samotná zápletka, kde až do konce nevíme kdo je na jaké straně, je perfektní.

12.03.2024 5 z 5

Lovcův úplněk Lovcův úplněk Dana Stabenow

Zajímavé prostředí Aljašky , lovci a touha po penězích. Dobrý a nezvyklý mix situací vhodných pro páchání zločinů.

11.03.2024 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Skvěle napsaný příběh o utajovaných rodinných tajemství, která je těžko skrývat a navěky pohřbít. Bonusem navíc je poutavě popisovaná krajina Austrálie.

07.03.2024 5 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Klasická dobrá detektivka z právnického prostředí. Jako vždy jsem se trochu ztrácela ve všech kličkách a taktikách, kterými se snaží navzájem překonat obhajoba a obžaloba. Je to složitá hra, kde každý musí myslet několik kroků dopředu.

01.03.2024 5 z 5

Andělský strom Andělský strom Lucinda Riley

Milá , oddychová četba, na můj vkus trochu "červená", předvídatelná. Některé náhody byly neuvěřitelné, ale líbilo se mi vykreslení pocitů matky a dcery.

25.02.2024 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Diane Chamberlain

Tak tohle bylo moc příjemné čtení. Líbilo se mi procházení pocity různých lidí, hledání motivů a viny, sebepoznání , odpuštění. To vše spolu s hledáním pravého viníka.

20.02.2024 5 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Dokázat násilnění je vždy bolestné pro oběť a navíc, když na druhé straně jsou peníze. Líbily se mi sondy do mysli rodiny, která chce pro svou dceru spravedlnost a závěr, kdy se i další zločiny objasní překvapivým způsobem.

18.02.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

První tři čtvrtiny jsou napínavé, originální. Od počátku je jasné, že hlavní roli hraje podivná sekta, kde všichni lžou. Závěr mě zklamal, Podivné vysvětlování toho, jak se zbavit temnoty a také poslední okamžiky se ženou, která týrala hlavní hrdinku jsou nepřesvědčivé.

16.02.2024 4 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Příběh, který má dvě linie se pomalu rozbíhá. V obou hraje hlavní úlohu násilí a jeho důsledky pro ty, kdo ho zažili. Nakonec se překvapivě spojí .

14.02.2024 5 z 5