Jingle Jingle komentáře u knih

Kuk do oříšku Kuk do oříšku Andrea Popprová

Dcera (4-5 let) byla nadšená.

Edmond a oslava při měsíčku Edmond a oslava při měsíčku Astrid Desbordes

Nečetlo se to až tak dobře, navíc byla v knize i chyba, tak se dcera občas trochu v příběhu/textu ztrácela.

Chlapec a vánoční šiška Chlapec a vánoční šiška Katarína Buffová

Jednoduchý, krátký příběh s krásnými ilustracemi. Takové krátké adventní pohlazení pro děti před spaním.

11.02.2024 4 z 5

Dinosauří partička: Vejce, Plavecká soutěž Dinosauří partička: Vejce, Plavecká soutěž Lars Mæhle

Dcera (5 let) ji jednu dobu hodnotila jako svou vůbec nejoblíbenější knížku.

Na stopě zločinu Na stopě zločinu Paul Martin

S dcerou jsme četli v jejích 5 letech, takže se v tom ještě hůře orientovala, ale i tak ji to moc bavilo.

O hrochovi, který měl škytavku O hrochovi, který měl škytavku Christine Beigel

Hodnocení dávám vyšší proto, že je dcera od svých 4 až do nynějších 5 let miluje, nejspíš čistě kvůli občasnému vtipu. Obsahově ale většinou totální slátanina :)

11.02.2024 4 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

11.02.2024 4 z 5

O tučňákovi, kterého zábly nohy O tučňákovi, kterého zábly nohy Christine Beigel

O pandě, která měla vši O pandě, která měla vši Christine Beigel

O nosorožci, který šilhal O nosorožci, který šilhal Christine Beigel

11.02.2024 3 z 5

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc Christine Beigel

11.02.2024 3 z 5

O koalovi, který mluvil sprostě O koalovi, který mluvil sprostě Christine Beigel

11.02.2024 4 z 5

O hroznýšovi, který měl velikánský hlad O hroznýšovi, který měl velikánský hlad Christine Beigel

11.02.2024 3 z 5

O krokodýlovi, který se bál vody O krokodýlovi, který se bál vody Christine Beigel

O ovečce, která nemohla usnout O ovečce, která nemohla usnout Christine Beigel

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

To, co mohlo být v širší povídce, bylo rozplizlé na 300 stran. Navíc nemám moc ráda, když se chová hlavní hrdinka nelogicky; tady se nelogicky chová lidí hned několik. Děj je dost předvídatelný, takže bych spíše než thriller řadila do kategorie "pro nenáročného čtenáře na propršený víkend". Neurazí, nenadchne.

11.02.2024 2 z 5

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Vánoční pohádka pro romantikychtivé čtenářky, kterým nevadí záplava vulgarismů. Jednohubka, kterou člověk asi nemá potřebu číst víckrát, ale v rámci brakových romantických příběhů si zaslouží asi spíš nadprůměrné hodnocení. Ideální čtení na zimní večery, kdy prostě chcete vypnout a občas se i nad knihou pousmát. Ano, jak už bývá u romantických knih obvyklé, jsou tam klišé, poslední třetina nereálná, ale k Vánocům pohádky patří, že :) A tahle se čte dobře, po chvíli děj nabere na svižnosti a ani nepostřehnete a za chvilku zazvoní ten pověstný zvonec...

31.07.2020 4 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Zajímavý námět, nicméně pasáže se Suzie postupem čím dál víc nudily. Neustálé omílání její naivity, možná až hlouposti, aby se trochu natáhl děj, knížce dost ubraly. Šokující závěr se bohužel nekonal, spíš připomínal béčkový americký rodinný film.

18.07.2020 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Angela psát umí, o tom je asi zbytečné diskutovat - pokud se tedy bavíme o vytvoření zajímavé zápletky, s pár poutavými odbočkami a pestrou plejádou postav. Tím, jak jsou její příběhy čtivé, bych jí odpustila i ta věčná detektivková klišé, jakými jsou nesmrtelní a neohrožení detektivové, kteří zásadně neozbrojeni čelí nejbrutálnějším vraždícím monstrům, bryskně a vtipně reagují za každé situace, celou dobu tápou a najednou jim "zapadne ten pověstný kousek", co jim celou dobu vrtal hlavou (ale pro jistotu ho nikomu před konfrontací vraha neřeknou :D)...
Co se mi ale tentokrát už odpouští špatně, je to účelové citové vydírání čtenářů, kdy zápletky se zásadně týkají dětí - a i to se dá ještě pochopit, ale všichni víme, že masu táhne temnota a brutalita, která získala tolik popularity severským detektivkám a tak teď všude prší, a jen houšť a větší kapky. Opravdu by příběhu tolik ubrala menší krvežíznivost? Opravdu je nutné každé mrtvole rozkopat hlavu, zpřelámat každou kost v těle, libovat si v mučení (a jeho detailního popisu) malých dětí? Věřím, že napětí se dá vystavět i bez toho. Krom toho tento příběh kulhal na obě nohy, už jen zastavení vyšetřování minulého únosu, (ne)postup při hledání identifikovaného únosce..., ale nechci spoilovat. Knížka je poutavá, přečtení nelituji, ale není to detektivka, ke které by se člověk chtěl po čase vrátit a s gustem si ji ještě někdy přečíst.

10.07.2020 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Poutavý příběh, u kterého zamrzí snad jen ta přehnaná brutalita (jejíž móda přišla s detektivkami ze severu), zvlášť u dětí. Hlavní postava mi nevadila, rozhodně mírou nesympatií nedosahuje na Eriku od Roberta Bryndzy :D
I když je mrtvol víc, tak na rozdíl od výše zmíněných fláků neodhadnete pachatele hned na začátku nebo maximálně v půlce. Za mě zdařilý počin.

24.05.2020 5 z 5