jindrusa jindrusa komentáře u knih

Zakázaná kniha Zakázaná kniha Christian Jacq

Dosti jednoduché čtení, ale když přijde nálada, tak proč ne.....

30.10.2017 3 z 5

Benátský proces: Návrat porodní báby Benátský proces: Návrat porodní báby Roberta Rich

O poznání slabší než předešlé díly.

25.10.2017 4 z 5

Ostrov ztracených snů Ostrov ztracených snů Tamara McKinley

Tentokrát jsem měla problém se do knihy začíst. Pořádně se rozjela až ve své polovině.

19.10.2017 4 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

První díl mně bavil víc.

10.10.2017 4 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Po přečtení pár kapitol jsem si říkala, odkud já ten příběh znám a pak jsem si vzpomněla, že jsem letos viděla kus nějakého filmu o nevěstce. Pátrala jsem a opravdu byla kniha zfilmována. Film byl docela kravina, ale kniha se mi líbila moc, napínavé, měl o to spád, na pozadí jsou skutečné historické události .Určitě si půjčím další díly. A opět se mi potvrdilo, že knižní předlohy jsou vždycky lepší než jejich filmové zpracování.

03.10.2017 5 z 5

Vzdálený přístav Vzdálený přístav Tamara McKinley

4* za ten šíleně se táhnoucí konec....autorka ve snaze odhalení natáhnout chvílemi bohužel až ke konci nudila...ale to je asi jedině výtka ke knize.

28.09.2017 4 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Napínavý příběh, který donutí k zamyšlení. Falešné léky pro mne osobně bohužel nejsou novinkou, ale i tak mně děsí představa korupce a chamtivosti na nejvyšších místech a ještě hůř chamtivost lékařů, jako těch kteří složili přísahu, že budou životy zachraňovat. ..(což jako člověk z oboru nepochopím, nevím, co by mně k něčemu takovému dokázalo přinutit.)
a nejzranitelnější jsou bohužel rozvojové země, kde nefunguje skoro nic (korupce, bída, vážné choroby, nevzdělanost,...) Pro výrobce padělků ideální příležitost ...Tenhle boj bude bohužel ještě hodně na dlouho.
Myslím, že se autorka zhostila tématu se ctí a jsem ráda, že ho otevřela, protože o spousta lidí i v odborném světe, o něm nemá ani potuchy. Za mně tedy právem plných 5*

23.09.2017 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Jako není to Larsson, to je jasné, je to jiné, možná jednodušší. Celou dobu jsem byla napnutá, ale ten konec šel napsat líp. Vzhledem k tomu, že největší Lisbethina hrozba Kamila v knížce nefigurovala, tak očekávám pokračování a opět si ho ráda přečtu.

18.09.2017 4 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Skvělé, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout!!!

06.09.2017 5 z 5

Se zatajeným dechem Se zatajeným dechem Tamara McKinley

I přes pomalejší rozjezd kniha nabrala spád a hezky vygradovala.

30.08.2017 5 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Zajímavé, napínavé, jen ten konec mi přišel už trochu moc.

27.08.2017 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Tak tahle kniha mně "rozsekala". Do poslední chvíle spousta zvratů. Přečetla jsem jedním dechem.

20.07.2017 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Napínavé čtení.

15.07.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nesbo je prostě geniální. 2x jsem myslela, že jsem odhalila vraha a 2x mně vyvedl z omylu. Už se těším na další díl s H.Holem.

11.07.2017 5 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Fakt jsem se snažila, ale po 100 stranách to nešlo. Těžké zklamání.

01.07.2017 2 z 5

Krajina snů Krajina snů Tamara McKinley

První polovina super, za druhou na můj vkus trochu "přislazenou " půlku dávám 4*

28.06.2017 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Po počátečních rozpacích se kniha "rozjela" a hezky gradovala až do konce.

24.06.2017 5 z 5

Žárlivá císařovna Žárlivá císařovna Hana Parkánová-Whitton

Nenáročná četba, ale pokud je nálada, proč ne :-)

17.06.2017 4 z 5

Sasanka Sasanka Tamara McKinley

Tak tahle kniha mne dostala.

16.06.2017 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Poutavé, čtivé, ostatně jako všechny knihy autora. Ale ten konec! Nevím, zda byl úmyslný nebo ještě bude pokračování.

15.06.2017 5 z 5