jindra3953 jindra3953 komentáře u knih

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Na této knize je nejpovedenější obálka. Postavy se mi zdály vesměs divné, styl psaní rovněž a výrazy "pohl" "pohli" "do AdrianČINÉHO pokoje", to opravdu ne.

28.03.2024 2 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Příběh zajímavý, ale... nemohla jsem se dočkat, až budu mít dočteno. Styl psaní mi vůbec nesedl. Bylo to takové umělé, šroubované, nepřirozené. Přitom ve svém blogu na Idnes autor píše tak svižně, čtivě, nerozumím tomu.

19.02.2024 3 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Dobré to bylo. Pro mě hodně překvapivé rozuzlení.

31.01.2024 4 z 5

Smetiště vzpomínek Smetiště vzpomínek Václav Vogl

Pamatuju Neprakťák, Lauru a její tygry a spoustu míst i událostí v knize zmiňovaných. Pan autor zažil pěkných pár životních kotrmelců. Dobré to bylo.

17.01.2024 4 z 5

Namydlená šikmá plocha Namydlená šikmá plocha Rudolf Čechura

Jsem mostecký rodák a patriot. Oceňuji nejen to, že jsem se mohla zase projít Starým Mostem, ale taky to, že bylo popsáno, jak probíhalo osídlování bývalých Sudet, a jaká svoloč v té době do těchto končin přitáhla. S následky se potýkáme dodnes.

14.12.2023 4 z 5

Dno Dno Václav Vogl

Jsem mostecký rodák a patriot, tak jsem si řekla, že to dám, i když hodnocení není nijak závratné. Je to depresivní čtení, ale na to anotace upozorňuje, takže jsem věděla do čeho jdu. Hodně mi vadily hrubky v textu, autor si plete my/mi, mně/mě a dokonce i shoda podnětu s přísudkem se nejmíň jednou nepovedla.

16.10.2023 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Plný počet hvězd dávám málokdy, ale tady jsem neváhala ani okamžik. Kouzelný příběh a ta krásná čeština... Nezapomenutelný čtenářský zážitek.

02.10.2023 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Dobré to bylo. Samozřejmě jsem si na YT našla árii Tarji Turunen a Marka Hietala, šel mi mráz po zádech.

23.08.2023 4 z 5

Policisté od Mlýnského náhonu Policisté od Mlýnského náhonu Vlastimil Novák

Jak píše haWranka, kniha osloví především pamětníky královského města Most, a tím já jsem. Pamatuju všechna ta místa, o kterých se píše, i ta na rozmazaných fotografiích (myslím, že to byl autorův úmysl). Pamatuju i dispečerku Jiřinu. Bylo fajn si zavzpomínat a k tomu si přečíst pár krátkých krimi povídek.

07.06.2023 4 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Pak ujel dvanáct metrů...oheň se vrhl sto metrů nahoru...o méně než deset metrů...čekající šest set metrů západně ...vzdálenost přibližně sto čtyřicet metrů...ujelo posledních dvacet metrů...spatřil celé to procesí ze sta metrů...ujel čtyřicet metrů...auto dvě stě metrů před ním zpomalilo a potom sto metrů...
První a asi i poslední moje kniha s Reacherem. Ty věčné metry, příp. kilometry mě neskutečně štvaly.

13.07.2022 3 z 5

Hodina ticha Hodina ticha Ivan Klíma

Uf! Byla to blbá doba a pan Klíma ji dokonale vystihl.

04.11.2020 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Knihu jsem dočetla včera, shodou okolností v den 124. výročí narození doktorky Vlasty. Byla to obdivuhodná žena. Škoda, že s ohledem na dobu, kdy autorka knihu napsala, není zmíněno, že prostředky na zřízení nemocnice poskytl T.G.Masaryk, nebo že dr. Kálalová psala K. Gottwladovi ve věci dr. Milady Horákové, že jí byla v patách StB... Kdo má zájem, hezké povídání o Vlastě najde na webu obce Bernartice.

27.10.2020 4 z 5

Egon: Děsná psina Egon: Děsná psina Petra Baďurová

Četla jsem Egonovy příběhy už když vycházely na FB a proto jsem ráda podpořila knižní vydání. S láskou a nadhledem popsaný "psí" život.

07.04.2020 5 z 5

Dokonalá past Dokonalá past Bill Clem

Jak už bylo napsáno níže, námět není špatný, určitě by se z něj dalo vytěžit víc.

19.03.2020 2 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Tato kniha mě příliš nenadchla, slabý průměr. Překladatelka se taky nevyznamenala. Opakovaně se v textu vyskytlo slovo pistolY ve 4.p. /// zastavily dva vozy. Luny camaro a Jenna buick. /// V první větě kapitoly se dotyčný jmenoval Nelson Geurina, na téže stránce z něj byl náhle Meldon Geurina. /// Hlavní hrdinka vklouzla do sukně, aby si po pár řádcích zatáhla zip na džínách... atp.

17.03.2020 3 z 5

Připravte operační sál Připravte operační sál Zdena Frýbová

Od téhle knihy jsem si slibovala víc. Myslím, že do kardiochirurgie je čtenář zasvěcen až přespříliš a psychologie tam bylo též víc než dost. Nemile mě překvapila čeština, kterou bych u české autorky čekala bezvadnou. Např. "To TI nikdy nenapadlo?" nebo věty typu *Jdeme někde* Bohužel se tam takové formulace vyskytovaly opakovaně, takže nešlo o nedopatření.

27.02.2020 3 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Robert B. Parker

Taková detektivní klasika z dob, kdy nebyl internet, mobily... Závěr překvapil.

23.01.2020 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásné, i když taky hodně smutné čtení. Na konci i slza ukápla.

26.12.2019 5 z 5

Já a můj kůň Já a můj kůň Jan Šmíd

Milé odpočinkové čtení.

23.11.2019 5 z 5

Hon na motýly Hon na motýly Jiří Hanibal

Jsem zklamaná. Celkem tuctové příběhy a navíc chyby různého druhu - skreslený, shoda podmětu s přísudkem, těhotné nechodí své bříško vyšetřovat na mamograf, ale na ultrazvuk... Přitom Hanibalovu knihu S pečetí viny považuji za jednu z nejlepších, kterou jsem letos četla.

15.11.2019 2 z 5