Onlinejindra3953

Doktorka z domu TrubačůDoktorka z domu TrubačůIlona Borská

Knihu jsem dočetla včera, shodou okolností v den 124. výročí narození doktorky Vlasty. Byla to obdivuhodná žena. Škoda, že s ohledem na dobu, kdy autorka knihu napsala, není zmíněno, že prostředky na zřízení nemocnice poskytl T.G.Masaryk, nebo že dr. Kálalová psala K. Gottwladovi ve věci dr. Milady Horákové, že jí byla v patách StB... Kdo má zájem, hezké povídání o Vlastě najde na webu obce Bernartice.

27.10.2020

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Krásné, i když taky hodně smutné čtení. Na konci i slza ukápla.

26.12.2019

Na jaře zazpívá skřivan naposledyNa jaře zazpívá skřivan naposledyJohannes Mario Simmel

Bylo to náročné čtení a je mi z toho nedobře na duši. Kam svět pokročil za těch 30 let? My tady na severozápadě Čech svádíme dlouholetý boj o limity těžby uhlí z roku 1991, taky je to už hodně let a stále není jisté, že zůstanou zachovány. Také se mj. argumentuje tím, že lidi přijdou o práci (stejně jako v Simmelově knize) a i v jiných aspektech jsou okolnosti velmi podobné, včetně zákulisních politických tahů. Lidstvo je asi nepoučitelné. :(

06.12.2018

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Za mě průměrná krimi.

09.09.2018

S pečetí vinyS pečetí vinyJiří Hanibal

Jak už tu kdosi napsal přede mnou, měla by to být povinná četba pro všechny. Smutné čtení, člověku běhá mráz po zádech z toho, jak tenká je hranice mezi láskou a nenávistí, mezi "normálním" životem a jeho totálním rozpadem. :(

12.01.2019

Egon: Děsná psinaEgon: Děsná psinaPetra Baďurová

Četla jsem Egonovy příběhy už když vycházely na FB a proto jsem ráda podpořila knižní vydání. S láskou a nadhledem popsaný "psí" život.

07.04.2020

Divím se, že jsem tak veselýDivím se, že jsem tak veselýJohannes Mario Simmel

Simmel opět nezklamal.

06.06.2018

Doktore, šťastný a veselý!Doktore, šťastný a veselý!Patrick Taylor

Příjemné čtení. Ke knize jsem se dopracovala v rámci Čtenářské výzvy, vzala jsem to poctivě od 1. dílu a nelituju.

13.12.2018

Nechte prosím kytky žítNechte prosím kytky žítJohannes Mario Simmel

Dokud jsem si nepřečetla tuhle knihu, neměla jsem ani tušení, jaká složitá situace byla v Polsku v roce 1981. V té době jsem už byla pár let dospělá a tak podezírám tehdejší vládnoucí garnituru, že to pečlivě tutlala. Ale Polsko není to hlavní, o co v knize kráčí. Líbilo se mi to i s veverkou a kocourem, doufala jsem v lepší konce.

09.06.2019

Mlhy ÖlanduMlhy ÖlanduJohan Theorin

Bylo to rozvláčnější, od prostředka už jsem některé popisné pasáže brala letecky, ale dalo se to. Jen ten konec mi úplně nesedl, zdál se mi poněkud zmatečný, u některých Gerlofových vývodů jsem nepobrala jak k nim dospěl, Julie tam vyslovila jméno, které jsem si nepamatovala a nepodařilo se mi dohledat, kdo to měl být, pořadí pohřbených v jednom hrobě nemělo logiku... Ale možná je chyba ve mně. Určitě zkusím Smršť a potom se uvidí.

21.07.2019

Pekařova dceraPekařova dceraSarah McCoy

Jak už psali někteří čtenáři přede mnou, příběh pekařovy dcery Elsie se mi líbil víc, než příběh novinářky Reby. O progarmu Lebensborn jsem doteď neměla ani tušení, bylo to "němectví" dohnané ad absurdum.

03.08.2019

Hon na motýlyHon na motýlyJiří Hanibal

Jsem zklamaná. Celkem tuctové příběhy a navíc chyby různého druhu - skreslený, shoda podmětu s přísudkem, těhotné nechodí své bříško vyšetřovat na mamograf, ale na ultrazvuk... Přitom Hanibalovu knihu S pečetí viny považuji za jednu z nejlepších, kterou jsem letos četla.

15.11.2019

Den pro ŠakalaDen pro ŠakalaFrederick Forsyth

Začátek trochu nezáživný, málem jsem knihu odložila. Ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Přiznám se, že jsem Šakalovi fandila.

12.02.2018

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Britt - Marie mi připadala jako člověk s nějakou poruchou autistického spektra, úplný začátek jsem protrpěla, ale nelituju, nebylo to vůbec špatné. A jak psal někdo přede mnou - lichý počet stran pro Čt. výzvu 2019.

07.01.2019

CejchCejchZdeněk Šmíd

Moc hezky to pan Šmíd napsal.

10.05.2019

SkandálSkandálSandra Brown

Zpočátku deprimující čtení, ale s ubývajícími stránkami je to lepší a lepší. Žádný strom neroste do nebe.

28.06.2019

Rychle a bezbolestněRychle a bezbolestněMarkéta Dočekalová

Trochu pohádka pro dospělé, ale uznávám, že ke sdělení toho podstatného tady bylo trochu magična potřeba, protože jsou věci mezi nebem a zemí...

08.07.2019

Dům na prahu nociDům na prahu nociCatherine Banner

Příjemné čtení.

19.07.2019

Doktore, vy jste se zamiloval!Doktore, vy jste se zamiloval!Patrick Taylor

Laskavý humor, krásné postavy, krásná krajina... Pohodové čtení. Všechny díly jsou pohlazením na duši.

18.08.2019

A Jimmy šel za duhouA Jimmy šel za duhouJohannes Mario Simmel

J. M. Simmela čtu ráda, ale tady se mi děj zdál až příliš překombinovaný.

11.07.2016

KazatelKazatelCamilla Läckberg

Docela jsem se v těch Johanech, Johanessích a Jacobech ztrácela. Příběh Anny mi připadal naprosto nadbytečný. Byla to moje první knížka od této autorky, určitě zkusím ještě nějakou další.

23.05.2018

Otcem i matkou proti své vůliOtcem i matkou proti své vůliZdena Frýbová

Byly chvíle, zejména v první části, kdy jsem myslela, že to vzdám. Druhá část to nepatrně vylepšila

01.08.2018

Krajina světlaKrajina světlaNora Roberts

Nebylo to špatné. Přiměřeně napětí, přiměřeně romantiky. Podezření na pachatele jsem pojala přesně ve chvíli, kdy byl zastřelen Max, ale občas jsem byla nalomená a tak to má být.

11.04.2019

Bílá tělaBílá tělaJane Robins

Nebylo to špatné. Lidé jsou různí, jak knižní hrdinové, tak čtenáři, a je to dobře. :)

01.06.2019

Malované dámyMalované dámyRobert B. Parker

Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Spenserův humor je mému srdci milý.
"Nepřežila bych, kdyby tě zabili," připomněla mi.
Usmál jsem se na ni.
"Já taky ne," ujistil jsem ji.

10.07.2019

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Předchozí autorova díla jsem nečetla a ani číst nebudu nezaujal. Jeden psychopat za druhým, feťáků jako máku, příliš mnoho postav a konec to nijak nevylepšil. Slabé tři hvězdy.

09.10.2019

Já a můj kůňJá a můj kůňJan Šmíd

Milé odpočinkové čtení.

23.11.2019

Připravte operační sálPřipravte operační sálZdena Frýbová

Od téhle knihy jsem si slibovala víc. Myslím, že do kardiochirurgie je čtenář zasvěcen až přespříliš a psychologie tam bylo též víc než dost. Nemile mě překvapila čeština, kterou bych u české autorky čekala bezvadnou. Např. "To TI nikdy nenapadlo?" nebo věty typu *Jdeme někde* Bohužel se tam takové formulace vyskytovaly opakovaně, takže nešlo o nedopatření.

27.02.2020

Dokonalý mužDokonalý mužLinda Howington S.

Tato kniha mě příliš nenadchla, slabý průměr. Překladatelka se taky nevyznamenala. Opakovaně se v textu vyskytlo slovo pistolY ve 4.p. /// zastavily dva vozy. Luny camaro a Jenna buick. /// V první větě kapitoly se dotyčný jmenoval Nelson Geurina, na téže stránce z něj byl náhle Meldon Geurina. /// Hlavní hrdinka vklouzla do sukně, aby si po pár řádcích zatáhla zip na džínách... atp.

17.03.2020

Dokonalá pastDokonalá pastBill Clem

Jak už bylo napsáno níže, námět není špatný, určitě by se z něj dalo vytěžit víc.

19.03.2020