Jimm1 Jimm1 komentáře u knih

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Už dlouho jsem nečetl takto dobrou knížku od českého autora. Není dlouhá, děj ubíhá, vtipná, napínavá a přitom nevtíravá. Inspektor není alkoholik a nemá ani jiné podobné nectnosti.
Hodně mi seděl humor který je v knize použit.

12.06.2020 4 z 5

Tajemství Mayů Tajemství Mayů Clive Cussler

Tak jako vždy jsem byl potěšen. Oblíbenost tohoto autora je u mě vcelku veliká a prozatím je jen velice málo knih co by se mi nelíbily.

16.01.2019 4 z 5

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

Na můj vkus je kniha zbytečně zdlouhavá. Dlouhé pasáže zbytečně popisující cosi jsem prostě přeskakoval a na ději knihy to nemělo vliv. Konec mi přišel sice zajímavý, ale takový nějaký nedotažený. Pro mě tedy dobré - za tři hvězdy.

01.12.2018 3 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Tak nějak jsem Childa zapasoval spíše do žánru (novodobého) western. Jediný muž zachrání celé USA, aniž by to pro něj bylo něco více, nežli procházka parkem. Tato kniha byla z počátku poněkud zdlouhavá a až ke konci se to trošku rozjelo. Je to takové nenáročné čtení, nad kterým doporučuji vůbec nepřemýšlet. Oddychová jednohubka.

29.11.2018 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Mé první seznámení s tímto spisovatelem dopadlo vcelku dobře. Kniha byla čtivá, postavy byli jasně definované. Nad knihou není potřeba nijak zvlášť přemýšlet (pro mě byly v celé knize jen dvě překvapivá místa). Tato předvídatelnost mi trochu kazila celkový dojem z knihy.

21.10.2018 3 z 5

Sestra mrtvého Sestra mrtvého Barb Hendee

Asi tak nejslabší ze tří dílů které jsem přečetl. Do dalších se pustím až budu tak 80ti letý naivní stařec, který nepřemýšlí. Ale jako pohádka pro dvanáctileté možná, ale jen možná dobré.

27.09.2018 1 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

První seznámení s tímto spisovatel dopadla vcelku dobře. Jen ten začátek byl takový trošku neuvěřitelný. Nevkročíš dvakrát do stejné řeky. Natož aby někdo někoho dvakrát unesl... Co se tajných služeb týká, jsem asi malinko jinde a pravda o izraelské službě je kdesi daleko.
Kniha jako taková se četla velmi dobře a velmi mi připomněla spisovatele Roberta Ludluma. Řekl bych "nic převratného, ale dobré", takže za tři hvězdy.

27.09.2018 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak nějak nevím jak to pojmout. Kniha asi byla dobrá, ale nezanechala v mé mysli takovou vzpomínku jako Žena v kleci. Takže asi takový průměr. Četla si mi dobře, ale děj byl ze začátku hodně roztříštěný a tím, že člověk věděl vše od začátku mi vcelku vadilo a ubíralo na zážitku.
Druhá kniha od tohoto spisovatele dostává pouhý střed.

27.09.2018 3 z 5

Zloděj životů Zloděj životů Barb Hendee

To samé co u prvního dílu. Stále nemastné, neslané. Moc rozvláčné popisy a osoby se stávají dosti předvídatelné a hlavně nelogické. Dám šanci ještě třetímu dílu.

19.07.2018 3 z 5

Dhampir Dhampir Barb Hendee

Tak nějak zaujalo, ale je to takové čtivé nic. Ubral bych na popisu míst a děj urychlil. Jinak zkusím další díl. Bylo by to záživnější. A je zde na mě docela moc popisováno cestování.

19.07.2018 3 z 5

Legie Legie Larry Correia

Tak prozatím dle mého mínění nejslabší díl. Sice jsou tu opět všichni a ještě spousta dalších lovců navíc, ale vůbec jsem se knížkou nemohl prokousat. Dokonce se mi povedlo i u těch lepších částí knihy usnout (a nebylo to únavou). I ty akční scény byly tak nějak líně popsány.

04.06.2018 2 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Ač zde nejsou všechny hlavní postavy, jde o vcelku zajímavou knížku. Sice bych řekl, že úroveň trošku upadá, ale přečíst jedním dechem se to stále dalo. Tak nějak neurazí, ale jako kdyby to psal někdo jiný.

04.06.2018 3 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Tak další díl mám přečtený. Co dodat. prostě jsem se neodtrhl od písmenek a nic to neubralo na množství stran. Díky slabším chvilkám se konečně hlavní hrdina zdá být i více člověkem nežli jen strojem na zabíjení.

13.05.2018 4 z 5

Tanec s carevnou Tanec s carevnou Petra Neomillnerová

Na český počin relativně dobré čtení. Jen bych to spíše zařadil mezi detektivky, ač se jedné o prostředí trošku odlišné. Upíři a ostatní nestvůrky jsou tu jen pro přitáhnutí čtenářů urban fantasy.

Vlci Sudet Vlci Sudet Petra Neomillnerová

Smrt u archanděla Smrt u archanděla Petra Neomillnerová

Past na medvěda Past na medvěda Petra Neomillnerová

Doušek věčnosti Doušek věčnosti Petra Neomillnerová

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Mé seznámení s tímto spisovatel bylo uspokojivé. Kniha, ač to není žádný hubeňour, se četla dobře. Už na pár trošku nudnějších částí. I tak jsem ji odložit nechtěl a písmenka jen hltal. No jde se na další díl....

23.04.2018 4 z 5