jh666 jh666 komentáře u knih

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Docela zklamání. Námět knihy je bezpochyby zajímavý, ale zpracování bohužel pokulhává. Největším problémem je rozvleklost. Ani mi tak nevadí hodně podrobný popis, jako spíš naprosto zbytečné pasáže, které se sice tváří, že do všeho zapadají, ale ve finále jsou naprosto zbytečné, např. ta ženská, kterou znásilňoval bratr. Lepší průměr.

07.07.2014 3 z 5

Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Andělé a démoni - speciální obrazové vydání Dan Brown

O dost lepší než film. Čte se jedním dechem, i když jste film viděli první.

28.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 14 Ultimate Spider-Man a spol. 14 Brian Michael Bendis

Další super čtení. Green Goblin řádí jako smyslů zabevný (počkat, on je smyslů zbavený) a Spidey se konečně naštval. X-meni dneska sice klidnější, ale nastoupila Kitty, takže taky super.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 13 Ultimate Spider-Man a spol. 13 Brian Michael Bendis

Ultimate Universe prostě válí. Goblin už i mluví a ani SHIELD na něj nemůže. X-men zase válí v akci, i když ji sráží naprosto příšerná kresba.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 12 Ultimate Spider-Man a spol. 12 Brian Michael Bendis

Co ještě psát? Super počtení jako vždycky. Navíc mě potěšila Spideyho historie.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 11 Ultimate Spider-Man a spol. 11 Brian Michael Bendis

Finální souboj Spider-mana s Ockem a Kravenem je tak epický, jak to jen jde, Gambit je trochu akčnější a "Jde to i jinak" je docela prequel. Tahle série je opravdu výborná.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 10 Ultimate Spider-Man a spol. 10 Brian Michael Bendis

Opět super, Spidey a X-meni jsou prostě boží, a i Gambit se dost líbil.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 9 Ultimate Spider-Man a spol. 9 Brian Michael Bendis

Další skvělé počtení. Kraven začíná lovit a X-meni jsou tradičně masakr.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 8 Ultimate Spider-Man a spol. 8 Brian Michael Bendis

Po trochu slabší sedmém dílu, se opět přeřadilo na vyšší obrátky. Ve Spideym konečně přichází Doc Ock a Gwen Stacy, a Návrat do projektu X se hodně slušně rozjel.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 7 Ultimate Spider-Man a spol. 7 Brian Michael Bendis

Zatím nejslabší díl, který jsem četl (ale pořád hodně povedený). Spider-man toho teď opravdu moc nepředvedl. X-meni v první sešitu, kde vrcholí první story arc bomba, ale druhý sešit se zase nic neděje.

26.06.2014 4 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 6 Ultimate Spider-Man a spol. 6 Brian Michael Bendis

Tohle číslo táhnou spíše X-meni. Spidey vs. Kingpin fajn, ale X-meni jsou fakt něco. Jen tak dál.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 5 Ultimate Spider-Man a spol. 5 Brian Michael Bendis

Perfektní. Spidey mě přesvědčil o svých kvalitách už v UKK a X-meni, kteří se konečně rozjeli a které posílil Wolverine jsou prostě skvělí. Měl jsem tu čest už s Uncanny X-men, New X-men a Astonishing X-men. Ultimate X-men strčí první dva hravě do kapsy a třetí je porážejí jen o kousek lepší kresbou. Jen tak dál.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-Man a spol. 4 Ultimate Spider-Man a spol. 4 Brian Michael Bendis

Tohle číslo jsem si koupil hlavně proto, že jsem chtěl od začátku X-meny. Dva sešity Spideyho mám už z UKK, ale stejně jsou super. Jediný sešit X-menů je ale možná ještě lepší. Navíc potěšila lekce z historie X-menů. Za mě plný počet.

26.06.2014 5 z 5

Ultimate Spider-man a spol. 15 Ultimate Spider-man a spol. 15 Brian Michael Bendis

Trochu slabší než předchozí díly, ale pořád fajn. Sešit s Goblinem byl super. Pak to bohužel polevilo na tempu. A co sakra měla být ta kresba ve druhých X-menech?

26.06.2014 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Úžasná kniha. Skutečně se čte jedním dechem od začátku do konce. Vůbec nevadí, že spíš než klasická fantasy je to politický thriller. Skvěle napsané postavy, skvěle nastíněný svět, ale hlavně skutečně zvláštní draci. Jen mě mrzí, že další díl vyjde až v r. 2015.

24.06.2014 5 z 5

Flash: Znovuzrození Flash: Znovuzrození Geoff Johns

Moje první (a česky asi poslední) setkání s Flashem v jeho vlastním příběhu dopadlo na výbornou. Flashe jsem si oblíbil hlavně v a animáku Justice League: The Flashpoint Paradox (doporučuji). Teď ho má ještě radši. Zrovna tak další rychlíky. Příběh je super, a je přehledný. Nějak nechápu výtky, některých lidí, že pro neznalce Flashova univerza je kniha zmatená. O komiksovém Flashovi jsem příliš nevěděl, znal jsem ho hlavně z animáků, ale komiks mi dával bez problémů smysl, vše podstatné je v příběhu řečeni, nebo to najdete v "doslovu". Za mě jednoznačně 100 %.

18.06.2014 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

O dost náročnější čtení než Pán prstenů nebo Hobit. Kniha se velice pomalu rozjíždí. Opravdu spád začínají události nabírat až v polovině knihy. Navíc se zde vyskytuje opravdu velké množství postav, ve kterých může mít člověk zmatek. Přesto je většina kapitol povedená až výborná. Osobně se mi asi nejvíce líbily části o Berenovi a Lúthien a o Túrinu Turambarovi. 90%

15.06.2014 5 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

První Superman, kterého jsem přečetl a hluboce se klaním. Tahle kniha není jen skvělý komiks, ale mistrovské dílo jak po stránce literární, tak po stránce výtvarné. Navíc to má jeden z nejlepších konců, jaký jsem kdy viděl.

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Naprostá bomba. Batman v nejlepší formě. Správně temné a v jednom sešitě psychologické. Navíc naprosto parádní kresba. Už se těším na další díl.

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

O trochu slabší než první díl. Útok sov a Batmanovo nepříjemné setkání jsou výborné. Ale sešity, které se netýkají přímo hlavního příběhu (Freeze a ta holka) jsou o něco slabší. Capullova kresba ale opět výborná.