Ještěrka2004 Ještěrka2004 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasné, ale z mého pohledu bych si bývala radši nejprve přečetla knihu a poté až anotaci k ní. Ta zní velmi lacině. A díky mylně nabité představě o lacinosti knihy jsem se k ní dlouho nemohla dostat. Mé předsudky knize v mých očích velmi ublížily, a poté co jsem knihu přečetla podruhé jsem marně hledala ty části, které se mi po prvním přečtením nelíbily.
Napodruhé jsem ale knize propadla úplně, a nemohla jsem se dočkat druhého dílu, o který jsem napsala Ježíškovi.

07.01.2019 5 z 5

Kniha je úžasná, ale film je dle mého názoru hrozný. Bohužel jsem film viděla dřív než knihu. Tim Burton se nejspíš pokusil všecny tři knihy nacpat do jednoho filmu a z ůžasnéě tajemné předlohy vznikla jakási slátanina. Film se může líbit akorát tomu, kdo knihy nikdy nečetl. (Také mi připdá hrozná kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti s filmovou obálkou, protože film a kniha nemají vůbec nic společného.)

23.01.2018 5 z 5

Rowlingová neměla šanci překonat touhle knihou sedm let které HP strávil v Bradavicích. To že vyšla tak dlouho po ostatních dílech i to že je napsaná ve formě divadelní hry jen svědčí o tom kolik na tomhle příběhu chtěli vytřískat peněz. Ovšem to že tento díl vyšel a že jsem měla šanci dozvědět se víc o světě HP mou negativní kritiku převažuje.

01.09.2017 3 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

SPOILERY
Kniha se mi docela líbila. Jen se mi zdálo že to bylo až moc přeplácaná. Heather mi byla poměrně sympatcká, i když žádná sláva, ale Dodge byl přebytečný. Nudily mě všechny části o něm až tak že jsem občas i nějakou přeskočila. Také mi připadali přebyteční tygři. Bishopa jsem si oblíbila, ale potom mě mrzelo co se z něj stalo... I přes to všechno knihu hodnotím pozitivně. Je to kniha vhodná k hrnku horké čokolády.

01.09.2017 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

NEMÁM CO VYTKNOUT. Poklona autorovi. Jenom by mě zajímalo co se stalo na konci s hlavním hrdinou. Ale i takový konec má, když se to vezme kolem a kolem, svoje kouzlo...

01.09.2017 5 z 5

Strhující, dojemné a neskonale zvláštní...
Tajemný svět, který existuje rovnoběžně s naším je sice otřepaný a podobný nápad již použilo spoustu autorů, od J. K. Rowlingové (Harry Potter) počínaje, přes C. S. Levise (Letopisy Narnie), a konče Lewisem Carrollem (Alenka v říši divů), přesto je nápad Ransoma Riggse originální a má něco do sebe.

01.09.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Dcera je příběhem (celkem nečekaně) dcery Maxona a Ameriky. Děj se odehrává 20 let po trilogii Selekce, čtenáři této série se tak dozvědí, co všechno mladý král pro Illeu udělal a jak se reformy ujaly. Jen mi připadal zvláštní překlad názvu, protože THE HEIR neznamená DCERA, nýbrž DĚDIČKA.

Eadlyn je skvělá postava. Někteří zde si zřejmě myslí, že to že je jiná než America jí nějak ubírá na kráse. Mě se zdá že je to právě naopak. Eadlyn je sice sebestředná a trochu narcistická, ale právě proto je tak zajímavá.

SPOILER:
Strašně se mi líbí Kile. ale taky Henri. U Kilea se mi líbí smysl pro humor a u Henriho jeho jazykový handicap.

01.09.2017 3 z 5

Rhodos Rhodos Klaus Bötig

Průvodce trošku jinak... :-)

31.08.2017

Slovensko Slovensko Christoph Hofer

Velice šikovný průvodce z celé plejády nakladatelství Marco Polo o Slovensku, s kterým je hned cestování zajímavější.

31.08.2017

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Kniha mě na první pohled zaujala. Poté co jsem přečetla obsah na zadní straně, mě kniha nadchla. První co mě napadlo po přečtení prvních pár stran bylo: Romeo a Julie. Dva válčící "rody" a v každém z nich je jeden člověk který se zamiluje do někoho z rodu druhého. Knížka byla velice nudná a vlastně nic se v ní nedělo. Většina knížek (a to i těch horších) mě vtáhne do děje, ale tahle knížka mě nechala stát opodál.

27.08.2017 1 z 5

SUPER PŘÍBĚHY : KDYŽ JSEM KNIHU VIDĚLA PŘIPADALO MI ŽE TO BUDE NĚJAKÝ NESMYSL. POTÉ KNÍŽKU DOSTAL MŮJ TÁTA K VÁNOCŮM A JÁ SI JI PŘEČETLA A BYLA JSEM NADŠENÁ. OD TÉ DOBY HO PŘESVĚDČUJI, ABY SI JÍ TAKY PŘEČETL, ALE ON SE K TOMU JEŠTĚ NEDOSTAL.

02.08.2017 5 z 5

Já & písnička 5 Já & písnička 5 * antologie

Zatím asi nejhorší ze série knih Já písnička. Jsou v něm sice některé písničky které mám ráda, ale stejně... Neříkám že je zpěvník nějaký špatný, nebo že bych nějak špatně hodnotila práci autora/ů. Také zpěvník vlastním, stejně jako ostatní ze série. Ale stejně se dá zpěvník vzít k táboráku a nikdo si mi nikdy nestěžoval že by byl nějaký špatný...

02.08.2017 4 z 5

Experimentář Experimentář Zdeněk Rakušan

Super knížka se spoustou zajímavých pokusů.

30.06.2017 4 z 5

Selekce 1–3 (box) Selekce 1–3 (box) Kiera Cass

Jednou jsem knihy viděla v obchodě, ale vůbec mě nezaujaly. Dokonce jsem si i říkala že bych si knihy nikdy nekoupila. Potom jsem je dostala jako dárek. V tu chvíli jsem si sice myslela něco o tom že tyhle knížky mě asi úplně nenadchnou, ale když už je mám tak si je přečtu. Knihy jsem měla přečtené za tři dny a v podstatě okamžitě jsem začala pátrat po dalších dílech. takhle dobře se mi nikdy žádné knížky nečetly.

26.06.2017 3 z 5