Jessybelle Jessybelle komentáře u knih

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Opravdu doporučuji číst knihy, jak jdou za sebou, budete moci sledovat linku, která se zatím táhne všemi díly.
Kniha je čtivá, to je bez debat, příběh je pěkně zamotaný, prolíná se současnost s minulostí. Konec je rozhodně zajímavý.
Ovšem Lottie je docela případ, zdá se, že se snad posunuje k lepšímu, nicméně cenu matka roku by zcela jistě nezískala.
Jsou mi docela proti srsti tyhleti policajti se sklony k neřestem, a to myslím celkově i od jiných autorů, jakoby se s nimi roztrhl pytel.
Ale určitě se pustím do dalšího dílu.

23.07.2022 4 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 *. Nakonec jsou z toho krásné 4*.
Kniha je vcelku čtivá, zajímavá tématem kosmetického průmyslu, dokreslená skutečnými postavami. Nicméně takové to waw se nekonalo. Prostě další román pro ženy, skoro bez romantiky, ale ten konec, ač ne zrovna neočekávaný, to samozřejmě vylepšil, což byl jistě autorčin záměr.
Ale celkově je kniha milá a určitě se do dalších knih pustím.

21.07.2022 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tak tohle byla jízda, nové téma, odlišný postup pátrání. AM mě vždy dokáže něčím překvapit, a to je dobře, nebojí se udělat změnu.
A protože čtu sérii postupně, dokážu náležitě ocenit i linku příběhu samotné Kim.
Takže se co nevidět vrhnu na další díl.

19.07.2022 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Přesně tohle jsem potřebovala. Nenáročné romantické čtení s erotickým nábojem. Dostalo se mi ho vrchovatě.

18.07.2022 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Knize nelze upřít čtivost, i ta vražda byla dobrá, i téma Amišů je zajímavé. Ale nějak se s tímto dílem nemůžu srovnat. Hlavní hrdinka se svou prací občas vyrovnává alkoholem. Líbí se mi číst série popořadě, abych sledovala tu tzv. neviditelnou linku osudů policistů, ale tady se ta linka zaprvé moc neposunula a týkala se víceméně jen Kate.
Nicméně po pár knihách si přečtu další díl.

18.07.2022 4 z 5

Záhada tajného dopisu Záhada tajného dopisu Enid Blyton

Pěkný díl, možná trochu kratší, ale některé děti to uvítají. Jinak zde nechybí záhada, trocha napětí a sPajdovy vylomeniny.

16.07.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Na brutalitu jsem zvyklá ze severského krimi. Nicméně hned první kapitola mě dostala, možná proto, že mi nedávno šroubovali nohu...
Nicméně to bylo napínavé, čtivé. Dvojka vyšetřovatelů je fajn.
Tentokrát tedy musím přiznat jsem, po vysvětlení motivů vražd, s vrahem sympatizovala, ano zasloužili si to všichni do jednoho.

14.07.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tak tohle můžu. Byla to docela jízda, autorka píše neskutečně čtivě. Námět knihy se mi líbil, ale já bych asi tolik odvahy nocovat v nějakém strašidelném domě neměla.
Jako pár výhrad by bylo, ale určitě stojí za přečtení... zvláště v bouřkové noci to může být skvělá výzva...

10.07.2022 5 z 5

Riskovat se musí Riskovat se musí J. D. Robb (p)

Skvěle strávený čas v nemocnici nad touto knihou. Čtu postupně a vychutnávám si celou sérii. Baví mě sledovat, jak postupují vztahy všech zúčastněných...kniha se čte dobře, děj odsýpá, pokaždé nový příběh, pokaždé něco překvapí...

08.07.2022 5 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Dalo se to přečíst, ale nadšená z ní teda nejsem. Jako nápad byl fajn, jen to asi chtělo trochu lepší provedení. A přirovnání k J.M. asi nebylo nejlepší, i když je fakt, že kvůli tomu jsem si to půjčila.

05.07.2022 3 z 5

Probuzený žár Probuzený žár Ann Maxwell

Romantická jednohubka, která je čas od času potřeba. Tahle pobavila.

01.07.2022 5 z 5

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Jako hodně zajímavé čtení, napínavé, čtivé. Určitě si přečtu nějakou další knihu, protože tenhle autor za to rozhodně stojí.

01.07.2022 5 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Tak tohle můžu, povedená kniha, od pomalejšho rozjezdu ke strhujícímu konci...
Příběh je tak reálný až mrazí...
Doporučuji si ji přečíst.

27.06.2022 5 z 5

Záhada tajného přístavu Záhada tajného přístavu Enid Blyton

Parádní knížka pro děti, napínavá, čtivá. Moji synové a vlastně i já si příběhy dětí užíváme.

25.06.2022 5 z 5

Tulák George Tulák George Barbara Kaye

Ale jo, taková jednoduchá romantická jednohubka. No někdy je potřeba oddechnout si.

22.06.2022 3 z 5

Avlež Kífla Avlež Kífla Roald Dahl

Synovi se kniha líbila, hlavně protože byla krátká a čtivá.
Za mě je autor klasik dětské literatury. Ale u téhle jsme se museli pozastavit a probrat "výchovnou" část, kdy se mi úplně nelíbilo, jakým způsobem byla situace řešena a jak vlastně dopadl Alfík.
Ale kniha čtivá, krátká, nenáročná a s hodně obrázky, což děti vítají.

17.06.2022 5 z 5

Týna a Bzuk - Případ ujetejch robotů Týna a Bzuk - Případ ujetejch robotů Liam O'Donnell

Je to pěkná kniha, syna bavila a líbila se mu. Určitě ji můžeme doporučit.

04.06.2022 4 z 5

Když se stíny natahují Když se stíny natahují Jasmina Petlach

Kniha je čtivá, poměrně útlá, přesto na svých dvěstě stranách nabízí mnoho...
Téma jakékoli války je těžké, nese v sobě spoustu bolesti, strádání, rabování ale i naděje v lepší osud, přátelství, setkání s rodinou. Zde je hodně pouze naznačeno... Ale stejně víte ...
Hodně se mi líbila pohádka o dracích.
Když vezmu, že je to založeno na skutečnosti a vzpomínkách, člověka až mrazí.

"Nesmíš se zlobit na svět kolem sebe, měj místo toho kontrolu nad svým životem."

13.05.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tak tohle mužů. Autorka píše čtivě, příběh je uvěřitelný. Hrdinové mají své mouchy, no a kdo je nemá. Možná o to víc mi jsou sympatičtější. Tohle byl pěkný začátek série, kterou si určitě přečtu. Neváhejte, je to skvělá kniha.

04.05.2022 5 z 5

Heatová a vlna žáru Heatová a vlna žáru Richard Castle

Taková oddechová detektivka, nebyla špatná, to ne, ale četla jsem lepší. Nalákal mě na to seriál, asi jako většinu z nás. Další díly si ráda přečtu.

30.04.2022 4 z 5