Jessybelle Jessybelle komentáře u knih

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Další amišský případ, tentokrát je Kate přizvána k vyšetřování Tomasettim... Takže oproti minulým dílům trochu změna. Každopádně ne k horšímu.
Já to čtu raději popořadě, po chvilce oddychu se vrhnu na další díl.

02.02.2023 5 z 5

Tajtrlík od sodovkovníku Tajtrlík od sodovkovníku Daniela Štichová

Krátká kniha s milým příběhem, doplněná spoustou obrázků. Syn ji přečetl za chvíli a moc se mu líbila.
Jaké lepší hodnocení může kniha získat.
Ocenil i přiloženou a podepsanou záložku.

30.01.2023 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Dobré to bylo, dostala jsem, co jsem očekávala. Romantika s erotikou, nicméně občas bylo "přepenisováno". Nejlepší bylo první setkání a jejich špičkování- to jsem si užívala po celou dobu, potom doba než na to vlítli, konec předvídatelný, jak už to v tomto žánru bývá.
Před dalším dílem si dám oraz.

29.01.2023 4 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Oddychové čtení, romantika se špetkou erotiky. Pěkné nastínění dalšího dílu. Tuším, že mnohé to navnadí k jeho přečtení. Já jsem rozhodně mezi nimi.

21.01.2023 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Trochu jsem váhala nad počtem hvězd, je to něco mezi 4-5*. Nakonec jsem dala pět, protože se mi to líbilo více než předchozí díl.
Kniha je čtivá, děj ubíhá, nejsou tam víceméně hluchá místa. Občas si myslím, že dle chování jsou starší, jindy jim věk sedí. Konec se mi zdál trochu uspěchaný.
Autorka má velký potenciál, vhled do rumunských dějin a historka i upíru Vladovi byl zajímavý. Mam ráda, když mě kniha inspiruje k hledání o daném tématu...
Takže za čas další díl.

18.01.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Je to čtivá kniha, nutí vás to číst dál, tedy až jsem se prokousala začátkem, kdy jsem si říkala že to bude kravina... Ale dala jsem tomu šanci... O zvraty a zápletky tu není nouze, jak moc jim uvěříte, je na vás. Jelikož je to krátká kniha, je přečtená rychle.

11.01.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Přiznávám, že je to pro mě malinko slabší díl. Občas trochu přitažené za vlasy, nicméně knize nelze upřít čtivost. A také je docela krátká.
Brala jsem to jako oddechovku, a to kniha splnila. Za čas zase další díl.

08.01.2023 4 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Taková krásná romanticko- historická jednohubka. Kniha se čte velice dobře. Přečtena za pár hodin. Příběh je uvěřitelný a osoby jsou pěkně napsané.
Mohli to být i malinko delší a některé pasáže více rozepsané. Nicméně si myslím, že se ke knize vrátím.
Takže pokud hledáte oddechovku, určitě stojí za přečtení.

07.01.2023 5 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš J. D. Robb (p)

Tentokrát trochu poklidnější díl, ale jak pro koho. Pro Evu jistě emočnější a náročnější, protože se více věnuje svému civilnímu životu. Nicméně nemohu říci, že bych si ho neužívala.

06.01.2023 5 z 5

Pětka na Finnistonské farmě Pětka na Finnistonské farmě Enid Blyton

Zase další dobrodružství našich 4 kamarádů a věrného psa. Byla to příjemná oddechovka. Synovi tento díl moc líbil, i když má jiné, které se mu líbí více. Nicméně celou sérii už přečetl několikrát, a to už je co říct.
Pro mě je to návrat do dětství, kdy jsem tyto knihy četla s baterkou pod peřinou.

31.12.2022 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Za mě krásné čtyři hvězdy. I když pravda občas se to táhlo, ale stále mě autor měl na udičce, sem tam povolil, aby mě vzápětí přitáhl.
Rozvíjela jsem si různé teorie a zase je zatracovala.
No, takže za čas vzhůru na Ledové sestry.

31.12.2022 4 z 5

Běsnění Běsnění Wilbur Smith

Knihy W.S. jsem vždy hltala, nicméně tato pro mě byla tvrdý oříšek. I přes přemíru politiky měla své lepší části. Dozvěděla jsem se i něco málo o historii Afriky.
Ale jednoznačně mohu říci, že už se k ní nikdy nevrátím.

29.12.2022 3 z 5

Vzpomínky na minulé Vzpomínky na minulé Harold Robbins

Docela pěkná kniha, místy trochu drhla, ale je pěkně popsán odborářský svět 20.století v Americe.

28.12.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Za mně rozhodně ano, skvělá kniha. Už se těším na další díly. Konečně zase jednou hlavní hrdina, který nechlastá nebo nemá žádný psychoproblém. Jo, jasně je poznamenaný nevyřešeným únosem své ženy. Ale na druhou stranu to, že jako táta tří cácorek je na vše "sám", ho zahání do spousty situací, z nichž Vás některé dozajista pobaví či aspoň vyloudí úsměv na tváři. Nijak to ovšem nesnižuje kvalitu dramatu unesených dívek...

19.12.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Kniha se čte v podstatě sama, což je dané tím, že se střídají postavy dvou žen, život každé z nich je odlišný a přece tak trochu podobný. Nicméně autorka umí zaháčkovat čtenáře, takže můžete číst stylem ještě jednu kapitolu...
Za sebe mohu jen doporučit. Je to opravdu povedená kniha.

13.12.2022 5 z 5

Tajemný ostrov Tajemný ostrov Enid Blyton

Enid nikdy nezklame. Zase velmi pěkná kniha pro děti. Já ji čtu až v dospělosti, vlastně jsem ji koupila synům, aby je bavilo číst. I mě tato kniha bavila, zase jsem se vrátila do dětství, protože něco takového zažít je sen snad každého dítěte.

02.12.2022 5 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Příběh je zajímavý, zase se dozvíme něco z minulosti lidí kolem Evy. Jak se zdá, nejen chudé a týrané děti mohou být svým způsobem problémové.
Jediné, co mi už trochu vadí, že téměř každý případ se nějak dotýká Eviny minulosti ( jako že je tam nějaká vzdálená spojitost)
Jinak kniha se čte dobře a těším se na další díl.

01.12.2022 5 z 5

Samotář Samotář S. R. White

Je to taková komorní psychologická detektivka s důrazem na piplavou práci detektivů a vedení výslechu. Tím se ovšem kvalita nesnižuje, spíš naopak. Je to změna oproti jiným " krvelačným" detektivkám.
Ani zde není ušetřena vyšetřovatelka těžkého životního osudu, který postupně odkrývá. Možná i díky tomu dokáže vést výslech tak empaticky.
Je vidět, že autor má policejní zkušenosti.

25.11.2022 4 z 5

Průtrž Průtrž Wilbur Smith

Kniha je parádní. Skvěle se čte, napínavá a baví. Amélie je prostě skvělá. Ještě že má Jack tak dobré kamarády.
Protože sama W.S. hodně čtu a vím, jak strhující dokáží jeho knihy být, neváhala jsem ani minutu a synovi knihu koupila. Nakonec jsem ji jako první přečetla já. Ale po přečtení vím, že se mu bude líbit. Další díly už nadělí Ježíšek.

17.11.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nějak váhám, jak se ke knize postavit. Autorka si s knihou dala obrovskou práci, to se musí nechat.
Je v ní kus historie, která není zas až tak známá, přestože o těžbě uhlí se učíme už na základní škole.
Nahlédnutí do doby vcelku dávné není příliš růžové, ale také není jen černé. Zažíváme dobré i zlé spolu s tamními obyvateli, tajně si přejeme, aby to nějaká osoba udělala jinak..., aby byla jiná... Ale to nejde.
Takže kdo hledáte oddechovou jednoduchou četbu, tak to asi nebude váš šálek čaje. Ale stojí za přečtení. Určitě se za čas pustím do dalšího dílu.

14.11.2022 4 z 5