Jessybelle Jessybelle komentáře u knih

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Taková fajn detektivka, kde netečou potoky krve. Kim mám ráda a vlastně celý tým. Dva souběžné případy, protože tak to prostě policajti v reálu mají. O to víc je to uvěřitelné. Takže za čas další díl. Doufám, že Dawson to doma zvládne vyřešit.

05.05.2023 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Chápu to nadšení nad touto sérií. Zdá se být skvělá. Ano, jistě, najdou se výhrady k tomu či onomu. Ale nelze knize upřít čtivost. Komu Feyre nepřirostla k srdci v prvním díle, asi ani zde se to nestane. Občas je dost sobecká a sebestředná. Kdo fandil Tamlinovi, bude asi zklamán.
Já ale dostala, co jsem chtěla. Jsem nadšená. Konec byl podle mě asi nejlepší. A možná by knize prospělo střídání pohledů. Tak možná někdy jindy. Za chvíli na další díl.

01.05.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Příběh lze zařadit do kategorie může se stát i vám, pokud mu uvěříte. Jak sám autor předestírá, nechává to na nás čtenářích.
Věřit či nevěřit.
Nelze příběhu upřít čtivost, napínavost i "nadpřirozeno". Takže ano kniha je skvělá. Film je slabší, ale připomněl mi Záhadu Blair Witch - pravda nebo lež? A začala jsem trochu pátrat.
Upřímně mám ráda knihy, které mě inspirují něco si o tématu najít. Tahle má i odkazy... A tak jsem prošmejdila nejen gugl ale i YouTube a další...
Ale ať už jsem zjistila cokoli, knize to neubírá na tajemnu, čtivosti, takže pokud váháte, tak jděte do toho.

25.04.2023 5 z 5

Krádež ve vlaku Skotský sokol Krádež ve vlaku Skotský sokol M. G. Leonard (p)

Narazila jsem na ni náhodou a protože syn miluje vlaky, rozhodla jsem se mu ji koupit. Jo a byl nadšený a hned mi ji doporučoval k přečtení. A tak jsem si ji přečetla. Úplně chápu synovo nadšení. Kniha se čte velice pěkně, děj odsýpá, napínavá tak akorát.
Jo a už máme doma všechny díly, syn to neví, a neustále zjišťuje, jestli mu další díl koupím.

14.04.2023 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Klasická Darcy, teda až na kočku.
Duchařská zápletka, romantická linka, trochu rychlý závěr, a možná i ten hepáč na konci.
Ale pobavila, a to je hlavní.
Nicméně pokud někdo ještě nic od autorky nečetl a miluje horory, mohl by být zklamán.

13.04.2023 4 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

I když se dají knihy číst dle autorky samostatně, já je čtu popořadě, protože to tak cítím. A jsou tam jisté náznaky, které Vás všemi díly provázejí, a aspoň nejsem zklamaná, když spolu sestry komunikují a proflaknou něco ze svého života( z předchozích dílů), nepřicházím o příběh ani jedné z nich.
Na příběh Tiggy jsem se těšila, svou láskou ke zvířatům mi byla blízká. I to mystično mě dost lákalo.
Romantická linka v příběhu Tiggy je jasná, více mě asi zaujalo vyprávění minulosti, ikdyž Lucia mi nebyla sympatická, ale kdyby nebyla taková, nemusela být ani Tiggy...
Za nějaký čas budu pokračovat s dalším dílem.

09.04.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Četla jsem nějakou lepší novou českou detektivku v poslední době??? Asi ne.
No, jestli čekáte potoky krve, tak budete zklamáni.
A pokud čekáte pěkně popsaný příběh jednoho vesnického zmizení a jeho rozuzlení včetně uvěřitelných a sympatických hrdinů, tak patrně dostanete, co chcete.
Já jsem si to rozhodně užila, a i když jsem si tipla správně, něco mě tak trochu překvapilo...
Takže se určitě vrhnu na Klekanici.
PS: některá jména Vás dozajista pobaví.

09.04.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Zase skvělá jízda... Já ty drsný vraždy miluju. Super napsáno, Carter se prostě nezapře. Těsně před koncem jsem fakt začla přemýšlet, kdo by ten vrah mohl být, protože ze zkušenosti vím, že už se v příběhu objevil. Jen přijít na to, kdo to je.
No, tipla jsem si. A jak píší někteří z vás, jo nakonec s vrahem soucítím a chápu proč to udělal.
Takže za čas další díl. Už se těším.

06.04.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Když potřebuju zvednout náladu, mohu s jistotou sáhnout po Aristokratce. Setkání s touto malinko šílenou skvadrou je pohodové, úsměvné a oddechové.
Tak za čas na další díl.

28.03.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha je čtivá, děj odsýpá, v podstatě čteno stylem ještě jednu kapitolu. Ač mi Sayer nepřirostla úplně k srdci, není marná, sympatický je mi Vik, tak snad se i on objeví v dalších dílech.
Vrah jsem bohužel odhadla brzy, ale pěkně autorka vodila vyšetřovatele. Námět byl zajímavý a pár věcí jsem si o tam vyhledala. Takže za mě ano, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

25.03.2023 4 z 5

Správná pětka na Ďáblových skalách Správná pětka na Ďáblových skalách Enid Blyton

"Mami, ty čteš správnou pětku?"
"Jo "
"Tenhle díl byl supráckej."
Ano, byl. Zhltla jsem ho za chvíli. Občas potřebuji vypnout a vrátit se do dětství. Toto je ideální četba.
PS: Synovi je dvanáct a správnou pětku už má několikrát přečtenou. Ale vždy mě potěší, když se mu kniha líbí.

23.03.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi silný příběh dívky, která přežila nejeden koncentrák. A i přesto že mě její příběh zasáhl, zasáhly mě a možná i více příběhy, o kterých autorka vyprávěla, její spoluvězeňkyně Anny a jejích dvojčátek, Ester a její Juditky.
Je hrozné jak tohle může dělat člověk člověku. Ale ne všichni Němci (nijak je neobhajuji) byli špatní, třeba ten Hans.
Kniha ve mně dlouho zůstane. Měla by být čtena.

23.03.2023 5 z 5

Jen ty a já Jen ty a já J. D. Robb (p)

Skvělé jako vždy. Napínavé, rozuzlení výborné. Mohu jen doporučit. Tak další díl zas za nějaký čásek. Už teď se na něj těším.

14.03.2023 5 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Kniha se mi líbila, i vsuvky o genetice byly fajn. Akorát označení trihler je trochu nešťastné. Nicméně i tak jsem si knihu užila, Paige jsem občas nechápala, ale pak to zapadlo do sebe. Bylo to trochu předvídatelné, ale milé. A realistické.
Mnohem sympatičtější mi ale byla Rose.

05.03.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ne, nutně musí v každé detektivce téct potoky krve. Tady máme dvě vraždy na pozadí spíše tak trochu psychologického románu.
Postavy a vlastně i celý příběh autorka rozehrála bravurně, některé jsou nesympatické, jiné vám přirostou k srdci. Mezi nimi i Bergman.
Takže se určitě pustím do dalších dílů.

02.03.2023 4 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Pořádná nálož historických dat o prvních třech manželkách Jindřicha VIII.
I literatura faktu může být čtivá a myslím, že jméno autorky je zárukou, že se bude a jedná o kvalitní dílo.
Nicméně mi trochu vadilo skákání v čase během čtení knihy v kapitolách. Ale chápu, že to tak muselo být.
Určitě mohu doporučit.

02.03.2023 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Příjemná oddechová romantika s kapkou erotiky. Helen si konečně našla místo v životě. Bylo tam i malé tajemství, i když jaký rod v té době nějaké neměl.
Těším se na další díly.

27.02.2023 4 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Občas se ve mně objeví potřeba zpomalit. A knihy Jane Austinové se k tomuto stavu mysli dokonale hodí.
Annu jsem si vychutnávala plnými doušky, nikam jsem nespěchala a těšila z každého slova.
Dostala jsem příběh ne dívky ale ženy opomíjené vlastní rodinou, která nakonec přece jen najde svou vlastní cestu, nejen k lásce.
Když si vezmu v jaké době je román napsán, jsou některé pasáže nadčasové.
Mohu jen a jen doporučit.

20.02.2023 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Krutopřísně jsem si myslela, že mě jebne z těch všech číčovin!

A teď vážně...
Jde to vůbec o téhle knize říct???

Neskutečně jsem se bavila, bylo to vtipné, i když někdy trochu přitažené za vlasy. Občas mě Penelope štvala, ale bez toho by to zase nebyla ona.
Brala jsem to jako oddechovku.
A vím jistě, že se k ní vrátím. Prostě proto, že byla napsaná jinak a já se u ní nasmála.

11.02.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Já nevím, jak to napsat. Kniha je čtivá, otevírá nám dveře do jiného světa , který je popsaný velmi pěkně a vlastně i postavy v něm. Feyru jsem si hned neoblíbila, i když se to pak pomalu měnilo. Nejvíce asi oceňuji postavu Luciena a snad i Rhyse, ne že by mi Tam byl nějak nesympatický,to ne, do příběhu zapadal, ale ...
Po Skleněném trůnu je tohle opravdu o hodně jemnější. Takže vzhůru na další díl. Pohádky já totiž miluju.

06.02.2023 5 z 5